تعمیر قابلمه پلوپز

بازسازی ظروف تفلون

 

تعمیر قابلمه پلوپز و پخت بهترین غذاها

ما در مقاله تعمیر قابلمه پلوپز و پخت بهترین غذاها پلوپز سعی کردیم به سوالات شما پاسخ دهیم و در استفاده از پلوپز و شیوه درست بازسازی آن به شما کمک کنیم. پلوپز یک ظرف کاربردی است که کار چند دستگاه را با هم انجام می‌دهد و می‌توان از آن به عنوان زودپز، سرخ کن، ارام پز استفاده کرد. دلیل محبوبیت پلوپز پخت و پز سریع آن است. گروه تولیدی  با بهره‌گیری از مرغوب‌ترین مواد در بازسازی ظروف تفلون و استفاده از نیروی متخصص توانسته ظروف تفلونی مقاوم در برابر خش و حرارت تولید کند. با قرار دادن این ظروف بازسازی شده بر روی حرارت ملایم می‌توانید تا مدت زمانی طولانی با کمترین روغن و حتی بدون روغن غذاهای خوشمزه و سالمی بپزید.

پلوپز چطور به وجود آمد؟

در سال ۱۹۳۸ میلادی شرکت آمریکایی دوپونت یک ماده پلیمری به اسم پلی تترا فلوئورواتیلن را با نام تجاری تفلون وارد بازار کرد. این ماده پوشش نچسب و عایق الکتریسیته داشت که باعث می‌شد از مقاومت حرارتی بالا و مقاومت شیمیایی خوبی در مقابل اسیدها و بازها برخوردار شود. تفلون یک پوشش مجاز در ظروف پخت غذا است که اداره نظارت بر غذا و داروی آمریکا آن را تأیید کرد که بالاترین ضریب نچسبی را دارد.

آیا تفلون پلوپز قابل بازسازی است؟

 

تعمیر قابلمه پلوپز و پخت بهترین غذاها

تعمیر قابلمه پلوپز و پخت بهترین غذاها

بهتر است برای صرفه جویی در اقتصاد خانواده ظروف تفلون خود را بازسازی کنید. نوع ماده‌ای که ما به کار می‌بریم و شیوه کارمان مورد تایید وزارت بهداشت است. ما با بهترین مواد تفلون پلوپز را به صورت کاملاً اصولی و بهداشتی تعمیر می‌کنیم. اگر ظروف تفلون پلوپز شما خاصیت نچسب بودن خود را از دست داده یا بر اثر ضربه قسمتی از پوشش تفلون آن ریخته به ما مراجعه کنید.

روشهای صحیح نگهداری از پلوپز

پلوپز از یک دیگ، دسته، درپوش، پایه، بدنه‌ خارجی، المنت، ترموستات، نمایشگر، لامپ و … تشکیل شده است. دیگ پلوپز از جنس آلومینیوم یا ورقه‌های کروم است. البته پوشش داخلی دیگ با مواد نچسب مانند تفلون و … پوشش داده شده تا برنج به دیواره‌ی دیگ نچسبد. این دیگ درون یک دستگاه یا محفظه قرار می‌گیرد که بدنه‌ خارجی این محفظه از جنس استیل و مقاوم در برابر گرما و حرارت است. کار اصلی گرم کردن و پخت و پز به عهده هیتر یا گرم کننده و المنت و برد و سنسور است.

چه غذاهایی به پلوپز می چسبد؟

یکی از علل چسبیدن برنج به پلوپز مربوط به عدم مراقبت صحیح از دیگ پلوپز است. اگر هنگام خالی کردن برنج از پلوپز و یا هنگام هم زدن برنج از کفگیر یا قاشق نامناسب استفاده کنید در مدت زمان کوتاهی کف دیگ پلوپز شما خشدار شده و خاصیت تفلون بودن خود را از دست می‌دهد و همین امر منجربه چسبیدن برنج به پلوپز می‌شود. پس برای این‌که هنگام پخت برنج در پلوپز به کف یا دیواره دیگ نچسبد باید از پلوپز به خوبی مراقب کنید. هرگز برای هم زدن برنج یا خالی کردن برنج از وسایل تیز و فلزی استفاده نکنید. هنگام شستن دیگ پلوپز از یک اسفنج نرم استفاده کنید.

پخت سریع و آسان پلو با پلوپز

 

تعمیر قابلمه پلوپز و پخت بهترین غذاها

تعمیر قابلمه پلوپز و پخت بهترین غذاها

ابتدا برنج را شسته و بعد داخل قابلمه پلوپز بریزید، مقداری نمک و به اندازه ۲ قاشق روغن به آن اضافه کنید و اجازه دهید بپزد. بعد دم کشیدن برنج درجه روی پلوپز را برای ته دیگ برنج تنظیم کنید. حتماً زیاد شنیدید که ظروف تفلون بازسازی شده سرطان زاست. لازم است بدانید که تفلون به خودی خود خوراکی است. اما کارشناسان گفته‌اند که اگر ظروف تفلون چه نو چه بازسازی شده به طور مستقیم روی شعله گاز قرار گیرد و داخل آن روغن یا مواد دیگری ریخته نشود و ظرف به۱۲۰ درجه برسد و دود کند دیگر آن ظرف قابل استفاده نخواهد بود.

در غیر این صورت ظروف بازسازی شده هیچ خطری ندارند و استفاده از آن‌ها بلامانع است. به شرطی که به طور صحیح از آنها استفاده شود. برای دوام و استحکام ظرف تفلون این ظروف را در درجه حرارت بالا تولید می‌کنند به همین دلیل باید قبل از استفاده برای اولین بار به مدت ۲۴ ساعت داخل آن را با روغن خوراکی چرب کنید تا خاصیت نچسب بودن تفلون بیشتر شود و زمانی‌که احساس کردید داخل پلوپز خط و خوردگی پیدا کرده آن ظرف نیاز به بازسازی دارد زیرا خط خوردگی باعث جدا شدن تفلون شده و از نظر سلامتی گاز منتشر شده از آن مضر است پس حتما آن را بازسازی کنید.

بازسازی ظروف گرانیتی

در فرایند بازسازی ظروف گرانیتی روکش ظرف گرانیتی به طور کامل تعمیر و بازسازی می‌شود. اگر این فرایند توسط افراد با تجربه و ماهر صورت گیرد مشابه فرایند تولید ظروف گرانیتی در کارخانه است. نه تنها ظروف گرانیتی بلکه تمام ظروف دارای روکش نچسب پس از مدتی کارایی خود را از دست می‌دهند اما زمان بروز این آسیب‌ها به نحوه استفاده از ظروف و کیفیت ظروف بستگی دارد. واقعیت این است که دیر یا زود در هر صورت ظرف گرانیتی شما به تعمیر نیاز پیدا می‌کند. دقت داشته باشید که قبل از هر بار استفاده ظاهر ظرف را بررسی کنید و در صورت مشاهده هر گونه خراش یا خط آن را به مرکز بازسازی ببرید.

چه چیزی باعث می‌شود تفلون پلوپز از بین برود؟

گاهی پس از مصرف ظروف نو می‌بینید که پوشش تفلون پوسته پوسته شده یا پوشش سرامیک خواص نچسب لازم را ندارد. در این موارد استفاده از ظروف به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و استفاده از این ظروف بدترین کار است. چون در حین پخت و پز به مرور پوشش تفلون آن وارد غذا می‌شود. پوشش‌های تفلون و سرامیک و گرانیت به خودی خود ضرری ندارند آنچه که مضر است استفاده از ظرفی است که پوشش آن فرسوده و یا دچار خراش شده است. پس مهمترین نکته دقت در نگهداری ظروف است و اگر پوشش تفلون دچار خراش شد دیگر از آن استفاده نکنید.

آیا می‌توان این ظروف را بازسازی کرد؟ بله فرایند اجرا شبیه تولید ظروف تفلون نو و کاملاً بهداشتی است. در فرایند بازسازی پوشش قبلی کاملاً از بین رفته و به سطح خام فلز می‌رسیم. از این مرحله کار به بعد کل فرایند انجام پوشش دهی مجدد تفلون و گرانیت کاملاً شبیه فرایند تولید ظروف نو است و هیچ ضرری برای سلامتی مصرق کنندگان ندارد. تعمیر تفلون و بازسازی تفلون در  با مرغوب‌ترین مواد و بهترین کیفیت انجام می‌شود.