تفاوت ظروف تفلون با مسی روی و چدن

بازسازی ظروف تفلون

بازسازی

ظروف مسی، تفلون، روی، چدن چه تفاوتی دارند؟

 

آیا با وجود استفاده از ظروف مختلف در آشپزخانه می‌دانید که ظروف مسی، تفلون، روی، چدن چه تفاوتی دارند؟ میزان عمر مفید و کاربرد هر کدام از این ظروف تا چه مدت است؟

در این بحث می‌خواهیم کاربرد و ویژگی هر کدام از ظروف مسی، روی، تفلون و چدن را بیان کنیم تا بتوانید از ظروف آشپز خانه خود  با توجه به ویژگی هرکدام به بهترین شکل استفاده نمایید.

اگر انواع ظروف نچسب و تفلون شما به هر علتی دچار آسیب و خط و خش شده ما پیشنهاد می‌کنیم به‌جای تعویض ظروف و پرداخت هزینه‌های سنگین خرید سرویس نو، ظروف خود را بازسازی کنید.

مجموعه سنتر سرویس به عنوان یکی اولین مراکز بازسازی قابلمه ، ماهیتابه و انواع ظروف نچسب در شهر قزوین شناخته شده است. این مرکز با استفاده بهترین تجهیزات، دستگاه‌های پیشرفته و با کمک افرادی متخصص و حرفه‌ای در کار بازسازی تفلون می‌تواند انواع ظروف را مانند روز اول و حتی زیباتر و با کیفیت‌تر تعمیر و نو نوار کند.

شما می‌تواند با مراجعه به وب سایت این مجموعه انواع قابلمه، ماهیتابه، زود پز، پلوپز، صفحه ساندویچ ساز و سایر لوازم نچسب تفلون، گرانیتی، چدن و… در طرح‌ها و رنگ‌های زیبا متنوع مشاهده کنید.

 

چه تفاوت هایی میان ظروف مسی، تفلون، روی و چدن وجود دارد؟

 

تمامی ظروف آشپزخانه از هر جنسی که باشند معایب و محاسن مخصوص به خود دارند. اما در میان انواع ظرف مردم تمایل بیشتری دارند تا از ظروف تفلون و چدن به‌دلیل نچسب بودن بیشتر استفاده کنند.

در چند سال اخیر تبلیغات زیادی بر علیه ظروف مس و روی شده در حالی که وجود این ظروف در کنار سایر ظرف‌های تفلون و چدن به‌دلیل استفاده خاصی که دارند در آشپزخانه لازم است.

در زیر به بررسی ویژگی‌های ظروف مسی، تفلون، روی و چدن می‌پردازیم تا با دانستن ویژگی‌های هر کدام بیشتر تفاوت آنها را درک کنید:

 

ظروف جنس مسی

 

 

ظروف مسی، تفلون، روی، چدن چه تفاوتی دارند؟

ظروف مسی، تفلون، روی، چدن چه تفاوتی دارند؟

 

جنس مس به‌دلیل رسانای خوبی که برای حرارت دارد می‌تواند حرارت را به‌طور یکنواخت به غذا برساند تا غذا به خوبی و در زمان کوتاه‌تری پخته شود.

در زمان استفاده از این نوع قابلمه لازم نیست حرارت را زیاد کنید بلکه شعله کم یا متوسط برای پخت غذا کافی است. میزان رسانای ظرف مسی ۱۰ برابر ظروف استیل شیشه‌ای و دو برابر آلومینیوم یا روی  است.

معمولاً لعابی از جنس قلع بر روی ظرف مسی قرار داده می‌شود تا در زمان پخت باعث تغییر در انسجام غذا نشود. توجه داشته باشید هر زمان بر اثر پخت و پزهای مکرر قابلمه لعاب خود را از دست داد باید دوباره از روکش لعاب دار استفاده شود.

نباید ظرف مسی را خالی روی حرارت قرار داد و بهترین روش را تمیزی و براق کردن مس از محلول نمک و سرکه یا نمک و آبلیمو استفاده کنید.

در موقعی دیده می‌شود به‌دلیل قیمت بالای قلع ار سرب برای تمیزی و اندود کردن مس استفاده می‌شود. همین باعث ایجاد مسمومیت سربی در افراد می‌شود بنابراین باید در این زمینه توجه داشت که قلع اندودی ظرف را به مکان‌های معتبر و قابل اعتماد سپرد.

 

ظروف تفلون

 

 

ظروف مسی، تفلون، روی، چدن چه تفاوتی دارند؟

ظروف مسی، تفلون، روی، چدن چه تفاوتی دارند؟

 

در چند دهه اخیر استفاده از ظروف نچسب تفلون برای پخت انواع غذاها بسیار رواج پیدا کرده است. این ظروف برای درست کردن انواع غذا مخصوصاً سرخ کردنی‌ها با حرارت متوسط بسیار مناسب است.

تمیز کردن ظرف تفلونی راحت بوده  تا زمانی که سطح نچسب دچار آسیب و خط نشود و به خوبی می‌توان از آن استفاده کرد. اگر بخواهیم تا مدت طولانی از ظرف تفلون استفاده کنیم باید چند نکته را در زمان استفاده از آن در نظر داشته باشیم:

  • ظرف تفلون را نباید خالی روی حرارت قرار داد زیر مواد خطرناک ظرف آزاد شده و وارد غذا می‌شود.
  • هنگامی که ظرف داغ است داخل ان آب سرد نریزید.
  • به‌طور کلی این ظرف را برای پختن موادی که نیاز به حرارت بسیار بالا دارند استفاده نکنید.
  • در هنگام شستشوی ظرف از ابر یا اسکاچ های نرم استفاده کنید و هیچ گاه از قاشق فلزی برای هم زدن مواد غذایی در آن استفاده نکنید.

ظروف تفلونی تا زمانی قابل استفاده هستند که ظرف خاصیت نچسب بودن خود را حفظ کرده باشد و خط و خشی در سطح ظرف دیده نشود.

در این صورت ممکن است مواد خطرناک و سرطان‌زایی ظرف وارد غذا شده و سلامت افراد خانواده را به خطر بیندازد. اما اگر تفلون سالم باشد و نکات ایمنی گفته شده را در مورد آن رعایت کند می‌تواند با خیالی آسوده از آن برای پخت انواع غذاها بهره ببرید.

 

ظرف روی

 

 

ظروف مسی، تفلون، روی، چدن چه تفاوتی دارند؟

ظروف مسی، تفلون، روی، چدن چه تفاوتی دارند؟

 

اگر از ظرف روی اصل و با کیفیت استفاده کنید می‌توانید امیدوار باشید که از ظرفی سالم برای پخت و پز استفاده می‌کنید. متأسفانه اکثر ظرف‌های رویی در بازار از از آلومینیوم تولید می‌شوند که همگی دارای خطرات استفاده از ظرف آلومینیومی هستند.

این نوع ظروف را نباید برای پختن غذاهای اسیدی و نگهدای از خوراکی‌های شور مانند خیار شور، گوجه فرنگی، آبلیمو، آبغوره  و.. استفاده کرد. سعی کنید لبنیاتی مانند شیر یا ماست را درون ظرف روی یا آلومینیوم قرار ندهید زیر باعث خوردگی ظرف شده و مواد مضر وارد غذا و خوراکی می‌شود.

وجود آلومینیوم موجود در این ظروف به مرور باعث بیماری‌هایی همچون آلزایمر، کم خونی و.. در بدن افراد می‌شود. توجه داشته باشید تا زمانی از ظرف روی استفاده کنید که سطح آن صاف، بدون وجود ناهمواری و سوراخ شدگی‌های خیلی زیر باشد در این صورت مواد مضر وارد غذا می‌شود و باید ظرف را دور انداخت.

 

ظرف چدنی

 

 

ظروف مسی، تفلون، روی، چدن چه تفاوتی دارند؟

ظروف مسی، تفلون، روی، چدن چه تفاوتی دارند؟

       

ظروف چدن جزء ظروف بسیار مقاوم در برابر حرارت هستند که با داشتن قدرت رسانایی خوب تا مدت طولانی گرما را در خود نگه می‌دارند. ظروف چدنی با کیفیت قابل استفاد برروی اجاق گاز و فر می‌باشند.

ظروف چدن بسیار سالم هستند و می‌تواند منبع خوبی برای تأمین آهن مورد نیاز بدن باشد. ظرف چدن برای تف دادن، سرخ کردن و انواع پخت و پز کارایی دارد.

تولید کنندگان این ظروف آن را با پوششی لعابی و نچسب می‌پوشانند برای اینکه مواد غذایی به ظرف چدن نچسبد. اگر پوشش نچسب چدن دچار آسیب شود در حین پخت و پز غذا به آن می‌چسبد و دردسرساز می‌شود.

در این مطلب ویژگی‌های پرمصرف‌ترین ظروف آشپزخانه را برای شما بیان کردیم. هر جنس قابلمه مزایا و معایب خاص خودش را دارد و هیچ جنسی را نمی‌توان از همه لحاظ عالی دانست.

ظروف روکش دار و لعاب دار نیاز به مراقبت بیشتری دارند اما در عین حال پخت و پز و شستشوی آنها بسیار راحت‌تر از ظرف مس و روی است.

توصیه می‌کنیم برای هر جنس ظرفی که به‌کار می‌برید دستورالعمل‌های استفاده و نگهداری از آن را رعایت کنید تا بتوانید بهترین استفاده را از هر ظرفی ببرید.

 

سنتر سرویس مرکز معتبر در بازسازی تفلون و تعمیر ظروف چدن

 

شما می‌توانید انواع ظروف چدن، تفلون، گرانیت و.. را برای تعمیر و بازسازی در چندین رنگ زیبا و با ضمانت مناسب به مرکز سنتر سرویس بسپارید. همه مواد گرانیت و چدن این مرکز دارای دوام و کیفیت بالایی هستند که توانسته اعتماد مشتریان زیادی را به این مجموعه جلب کند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ما مراجعه کنید. کارشناسان ما در سنتر سرویس آماده هستند تا با توجه به تجربیات خود شما را در زمینه تعمیر تفلون و بازسازی انواع ظروف نچسبی که دارید به خوبی راهنمایی کنند و اطلاعات لازم را در اختیارتان بگذارند.

چگونه  با سنتر سرویس برای بازسازی ظروف تفلون و چدن و گرانیت تماس بگیریم؟

شما می توانید با مراجعه به سایت : سنتر سرویس و مشاهده آدرس و ساعت کاری به این مرکز مراجعه فرمایید همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره تماس مرکز سنتر سرویس تماس بگیرید.