لوازم یدکی لوازم خانگی | قطعات لوازم خانگی

سبد خرید شما خالی است.

دلایل روشن نشدن ماکروفر

دلایل روشن نشدن ماکروفر

روشن نشدن ماکروفر یکی از مشکلات شایع در ماکروفر می باشد. سنتر سرویس متخصص در تعمیر ماکروفر  به دلایل کلی روشن نشدن ماکروفر اشاره می کند. توصیه میشود به علت نشتی اشعه و خطرات ماکروفر، از یک تعمیرکار ماکروفر برای سرویس دستگاه خود استفاده کنید و به هیچ عنوان خودتان اقدام به عیب یابی دستگاه نکنید.

سوییچ-درب-ماکروفر-

سوییچ درب ماکروفر

یکی از دلایل روشن نشدن ماکروفر شما ممکن است از سوییچ های درب آن باشد. سوییچ های درب ماکروفر که معمولا میکرو سوییچ های چفت کننده ی اولیه یا ثانویه را شامل می شوند، هنگامی که درب ماکروفر بسته است باعث می شوند برق به نقاط مختلف اجزای ماکروفر هدایت شود، و اگر درب ماکروفر باز باشد جریان برق قطع می شود.

برخی مواقع وقتی سوییچ درب چفت نشده باشد، ممکن است صفحه نمایش و کنترل دستگاه ظاهر طبیعی داشته باشد، اما ماکروفر کار نخواهد کرد.سوییچ های چفت درب در داخل محفظه ای بسته قرار گرفته و به وسیله ی قلاب ها یا چفت های روی درب کار می کنند.

فیوز-سرامیکی-ماکروفر

فیوز سرامیکی

اگر ماکروفر شما روشن نمی شود و صفحه نمایش آن خالی است و هیچ چیز را نشان نمی دهد، ممکن است مشکل از فیوز سرامیکی باشد. فیوز سرامیکی، هنگام نوسانات شدید برق یا وجود خطایی جدی در هر یک از اجزاء داخلی دستگاه، برای محافظت از اجزای ماکروفر مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که فیوز بپرد یا کار نکند، برق برای کنترل ماکروفر، درست جریان نمی یابد و دستگاه کار نمی کند.

فیوز-حرارتی-ماکروویو

فیوز حرارتی یا وسیله قطع برق حرارتی

اگر ماکروفر شما روشن نمی شود، ممکن است مشکل قطع برق حرارتی باشد. ماکروفر ها دارای یک یا چند قطع کننده برق حرارتی یا نام دیگر آن فیوز حرارتی می باشند که از ماکروفر در برابر دمای بسیار بالا محافظت می کند. این فیوز های حرارتی درون یک محفظه بسته، اغلب کنار حفره های ماکروفر یا مگنترون قرار دارند. اگر فیوز های حرارتی کار نکنند، برق به کنترل ها یا خروجی های کنترل جریان نمی یابد.

چفت-های-درب-مایکروفر

چفت های درب ماکروفر

از دلایل روشن نشدن ماکروفر خرابی چفت های درب دستگاه باشد. چفت های قفل درب معمولا شامل دو قلاب است که از درب ماکروفر خارج می شوند و در میکرو سوییچ های نگه دارنده درب که بر قاب ماکروفر سوار شده اند، چفت می شوند. قلاب ها به سوییچ های درب متصل می شوند تا برق را به کنترل ها هدایت کنند، همچنین برای بسته نگه داشتن درب بر روی بست درب چفت می شوند.

چفت ها معمولا از جنس پلاستیک می باشند و معمولا دارای فنری هستند که برای نگه داشتن چفت قلاب ها کشش رو به پایین ایجاد می کند. اگر هر یک از قلاب ها شکسته شود یا فاقد کشش فنر باشند، سوییچ ها در جای خود چفت نمی شوند. در این صورت، ماکروفر روشن نمی شود و ممکن است نیاز باشد که کل قطعه ی سوییچ های درب را تعویض کنید.

ماکروفر و توستر

microwave مایکروویو یا واژهٔ رایج آن مایکروفر و ماکروفر ، یا واژه مصوب فرهنگستان زبان و ادب رسمی ایران تندپز ، گونه‌ای اجاق است که از طریق تابش الکترومغناطیسی ریزموج، با به جنبش درآوردن آب و دیگر مولکول‌های قطبیده در غذا گرما ایجاد می‌کند و سبب می‌شود که غذا در مدت زمان کوتاهی بپزد.

اجاق مایکروویویکی از مهم‌ترین اختراع‌های بزرگ قرن بیستم است. میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا این وسیله را دارند و هر روز از آن استفاده می‌کنند. در این به‌طور مختصر دربارهٔ اجاق مایکروویو و چگونگی عملکرد آن در پخت غذا توضیح میدهیم .
در سال‌های اخیر با توجه به آلودگی محیط زیست ناشی از فرایندهای آلاینده صنعتی، استفاده از منابع جدید انرژی که حداقل آلودگی را به همراه داشته باشند، مورد توجه قرار گرفته‌است. در این راستا طی دو دهه اخیر استفاده از انرژی اجاق مایکروویو به عنوان منبع گر مایش به‌طور وسیعی گسترش یافته‌است. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشانگر آنست که استفاده از این نوع انرژی، ضمن اینکه آلودگی محیط زیست را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد، فرایندها را تسریع نموده و در کاهش هزینه‌های انرژی نیز مؤثر است

قطعه بانکبورس لوازم یدکی ماکروفر می باشد
آون توستریکی ازپرکاربردترین وسایل آشپزخانه است، که شما می توانید به وسیله آن نان برشته وتست کنید و در عین حال یک نسخه مینیاتوری از اجاق گاز نیز در اختیاردارید که کارهای کوتاه مدت وساده فر را انجام می دهد و انرژی کمتری مصرف می کند

لوازم یدکی آون توستررا از قطعه بانک بخواهید

0