لوازم یدکی لوازم خانگی | قطعات لوازم خانگی

سبد خرید شما خالی است.

دلایل روشن نشدن چراغ مایکروویو

دلایل روشن نشدن چراغ مایکروویو

 

مایکروفر از دستگاه های مورد نیاز امروز هست و کاربردهای بسیاری در آشپرخانه ها ی خانگی و رستوران ها و کافه ها دارد  در کل از دستگاه ماکروفر در طول روز استفاده زیادی می شود، از ماکروویو نه تنها برای گرم کردن بلکه برای پخت و پز غذا استفاده می شود. این دستگاه در اندازه ها و مدل های مختلفی در بازار وجود دارد ولی اکثرا دارای قطعات و طرز کار یکسان هستند.

یکی از ویژگی های مشترک در بین مایکروفر ها داشتن چراغی است که در هنگام باز کردن درب دستگاه روشن می شود. چند دلیل زیر در تعمیر ماکروفری که چراغ آن روشن نمی شود بررسی می شوند و اگر نیاز باشد تعویض می شود.

دلایل روشن نشدن چراغ مایکروویو

بورس لوازم یدکی مایکروویو

سنتر سرویس مرکز تعمیرات ماکروفر در تهران 

قطعه بانک تامین کننده قطعات مایکروفر 

علت های روشن نشدن چراغ ماکروفر 

• سوختن چراغ مایکروویو

اولین مورد که در روشن نشدن چراغ ماکروفر بررسی می شود، سوختگی لامپ دستگاه است. برای انجام این کار ابتدا ماکروویو را از برق بکشید و فیوز مربوطه را قطع کنید. سپس پیچ های پنل را باز کنید و آن را خارج کنید. به دنبال محفظه ای که لامپ هالوژن در آن قرار دارد بگردید و پوشش آن را خارج کنید. لامپ را از جای خود باز کرده و تعویض کنید.

اخطار : ماکروفر حتی وقتی خاموش است هم می تواند برق را در خازن های خود ذخیره کند و باعث شوک الکتریکی شود. پس حتما از یک تکنسین ماکروفر متخصص کمک بگیرید.

•خراب شدن بورد مایکروویو

اخرین قسمتی که می توانید در مشکل روشن نشدن چراغ ماکروفر تست کنید برد دستگاه است زیرا احتمال کم تری دارد تا دچار مشکل شود.قبل از اینکه سراغ این قسمت بروید بهتر اسا لامپ، سیم کشی و سوکت ها را برررسی کنید.

برای تست برد اصلی ماکروفر با یک مولتی متر تداوم جریان برق آن را چک کنید تا متوجه شوید برق مناسب به سوکت لامپ می رسد. اگر برد نتواند ولتاژ مناسب را به پشت سوکت برساند وقت تعویض برد توسط یک تعمیرکار باتجربه است.

• خرابی سوکت لامپ

اگر در مرحله اول عیب یابی روشن نشدن چراغ ماکروفر لامپ را تعویض کردید ولی روشن نشد با یک مولتی متر تداوم جریان برق را در سوکت لامپ ماکروفر چک کنید. در صورتی که سوکت دچار مشکل شده بود آن را تعویض کنید.

حال که با سه دلیلی که موجب می شود تا چراغ ماکروفر روشن نشود آشنا شدید، به راحتی می توانید دلیل اصلی این مشکل را شناسایی کنید. اما اگر بی تجربه هستید به هیچ عنوان دست به تعمیرات مایکروفر خود نزنید، زیرا هزاران ولت برق را در خازن های ولتاژ ذخیره می کند، حتی پس از اینکه مایکروویو خاموش شده باشد. با توجه به ولتاژ جریان بالا و احتمال وقوع شوک الکتریکی، تعویض قطعات الکترونیکی در مایکروویو بسیار خطرناک است و بهتر است با سنتر سرویس تعمیرگاه مجاز ماکروویو در تهران تماس بگیرید.

لوازم یدکی ماکروفر و لوازم یدکی آون توستر  را از قطعه بانک بخواهید 

 

0