لوازم یدکی لوازم خانگی | قطعات لوازم خانگی

سبد خرید شما خالی است.

راهنمای خرید خردکن

خردکن‌های دستی که به آن‌ها گوشتکوب برقی نیز گفته می‌شود، به دلیل سبکی و کاربردهای متنوع، از پرکاربردترین وسایل کمک آشپزی محسوب می‌شوند.

خردکن‌ها ابزارهای کوچک و کم وزنی هستند که برای آماده سازی غذا مورد استفاده قرار می‌گیرند.خردکن‌های سنتی برای آجیل از سال‌های پیش در بازار موجود بوده ولی امروزه کاربرد این ابزار چند منظوره بیشتر توسعه یافته است. و بسته به مدل آن می‌توان برای خرد کردن گوشت، سبزیجات و حتی پوره کردن از آن‌ها استفاده کرد.

ویژگی‌هایی برای خرید خردکن مناسب

ظرفیت کاسه

این مشخصه در آسیاب با معیار وزن (گرم) و در خردکن با معیار حجم (لیتر) سنجیده می‌شود.
تعداد سرعت موتور
هرچه تعداد سرعت‌های دستگاه بیشتر باشد کاربر راحت‌تر می‌تواند متناسب با نوع مواد مورد نظر در هر مرحله از آشپزی سرعت لازم را تنظیم نماید.
تعداد تیغه
در برخی از آسیاب‌ها برای مواد مختلف از تیغه‌های گوناگون استفاده می‌شود که این کار باعث افزایش طول عمر تیغه، بهبود عملکرد دستگاه می‌شود. در خردکن‌های دستی نیز برخی از مدل‌ها تیغه‌ها و سری‌های متنوعی دارند که به دلیل تغییر عملکردشان آن‌ها را در قسمت چندکاره – غذاساز دسته بندی کرده ایم.
جنس کاسه
جنس کاسه به کار رفته ممکن است پلاستیک، استیل و یا شیشه‌ای باشد.
کاسه خردکن
یکی از ویژگی‌هایی که برای بسیاری از کاربران این دسته از لوازم کمک آشپزی اهمیت دارد وجود کاسه خردکنی است که قابلیت جدا شدن از دستگاه را دارد، زیرا در برخی از مدل‌ها به دلیل نوع طراحی، این ویژگی وجود ندارد.
قفل ایمنی
طریقه عملکرد این ویژگی به این ترتیب است که تا زمانی که کلیه قطعات و بخش‌ها (به ویژه در آسیاب‌ها) به یکدیگر متصل نشوند، دستگاه شروع به کار نمی‌کند. وجود این مشخصه برای کسانی که فرزند خردسال دارند از اهمیت بالایی برخوردار است.
0