logo

راهنمای خرید سشوار

سشوار (به فرانسوی: Sèche-cheveux) وسیله‌ای الکتریکی است که برای خشک کردن و حالت دادن موی سر به کار می‌رود. سشوارها از ۲ بخش عمده یعنی یک موتور دمنده و یک المنت تولید حرارت ساخته شده‌اند.

سشوارها ممکن است دارای یک المنت حرارتی باشند که می‌توان آن را همزمان با کارکرد موتور سشوار، روشن یا خاموش کرد و بدین وسیله هوای خروجی سشوار را سرد یا گرم نمود. همچنین در برخی از مدل‌ها امکان تنظیم سرعت موتور و در نتیجه سرعت دمش هوا وجود دارد.

میزان قدرت یا وات سشوار

برای موهای نرم از سشوار با وات پایین و برای موهای ضخیم از سشوار با وات بالا استفاده نمایید. معمولا هزینه‌ی یک سشوار با وات آن رابطه مستقیم دارد.

اگر شما هرروز از این وسیله استفاده می‌کنید آنگاه به دنبال سشواری با وات بیشتر باشید. مثلاً آرایشگران مو معمولاً با یک سشوار ۲۶۰۰ واتی کار می‌کنند، اما در شرایطی که هرروز و به مقدار زیاد از آن استفاده می‌کنند.

انواع سشوار

-سرامیک
صفحات جامد و سرامیک، دیسک، و یا بخاری هستند که با حرارت مادون قرمز روی مولکول های داخل مو، آن را از داخل و خارج خشک می کند. همچینن جریان هوا با دیسک های سرامیکی داخل سشوار تماس حاصل می کنند و باعث براق تر شدن مو می گردند.

-یونی
در این نوع از سشوار از یون های بار دار در صفحات آن استفاده می شود و روی سطح مو پخش می گردد. این فناوری باعث می شود که قطرات آب بزرگ بر روی مو به قطرات کوچکتر شکسته شود. همچنین پوشش کامل یونی باعث کنترل مجعد شدن و شکسته شدن مو می شوند و درخشش آن را افزایش می دهد.

-کهربای اصل

سنگ های قیمتی طبیعی و معادن سنگ در صفحات و یا گرم کن استفاده می شوند و باعث انتشار یون های بیشتر می شوند.

سشوارهای خانگی

برای این کاربرد شما به یک سشوار با قابلیت های معمولی نیاز دارید و نیازی نیست که هزینه زیادی را برای کارکردهای حرفه ای بپردازید.

سشوارهای حرفه ای

این نوع سشوارها دارای امکانات حرفه ای چون تنظیم سرعت/گرما متنوع، دارای صفحاتی از جنس سرامیک، فر کننده و غیره است که بیشتر در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

سشوارهایبرس دار حالت دهنده

این سری از سشوارها به شکل برس مو هستند که قابلیت تولید گرما جهت حالت دادن به موها را دارند.
این سشوارها به خاطر سبکی و کارکرد دو منظوره می تواند برای افرادی که خیلی روازنه از سشوار استفاده می کنند، مناسب است.

پشتیبانی آنلاین واتساپ