logo

راهنمای خرید همزن

گرچه بسیاری معتقدند که همزن جز وسایل ضروری آشپزخانه به شمار نمی رود اما باید بگوییم که اگر شما اهل پختن کیک و شیرینی هستید ، داشتن این وسیله برای شما بسیار ضروری است. همزن ها وسایلی کاربردی هستند که شما به وسیله آن ها می توانید مواد غذایی را هم بزنید و با یکدیگر مخلوط کنید. همانگونه که پیش از این نیز گفتیم ، این وسایل کاربردی برای افرادی که علاقه زیادی به پخت کیک و شیرینی دارند بسیار ضروری است. چرا که همزدن و مخلوط کردن مواد اولیه کیک مانند آرد ، کره ، تخم مرغ و … آن هم با قاشق و چنگال کار بسیار خسته کننده ای است. امروزه همزن ها در انواع مختلفی ساخته و وارد بازار شده اند . ما در این مطلب قصد داریم راهنمای خرید همزن را به شما ارائه کنیم. چنانچه قصد خرید یک همزن مناسب را دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

همزن ها ویژگی های مختلفی دارند . از جمله این ویژگی ها می توان به نوع همزن ، تعداد سرعت موتور ، تعداد تیغه ها ، و سایر ویژگی ها اشاره کرد. در ادامه این مشخصه ها را با هم بررسی می کنیم.

انواع همزن

همزن ها در دو نوع دستی و برقی در بازار وجود دارند و شما می توانید بر حسب نیازتان یکی از آن ها را خریداری کنید.

۱- همزن های دستی : این همزن ها ، نسل اولیه همزن ها هستند. همزن های دستی بسیار ساختار ساده ای دارند و از یک دسته ، یک میله و یک سر همزن ساخته شده اند. در اینهمزن ها ، سرعت همزدن به سرعت دست شما برمی گردد .سرعت همزدن مواد غذایی با همزن های دستی به مراتب کمتر از همزن های برقی است. این نوع همزن ها در انواع گوناگونی تولید شده اند که در موارد مختلفی کاربرد دارند. برخی از آن ها عبارتند از :همزن مسطح ، همزن های دو در یک ، همزن خمیر ، همزن بالونی و همزن دندانه دار . همزن مسطح و همزنهای دو در یک برای تهیه سس کاربرد فراوانی دارند. همزن خمیر را می توانید برای همزدن خمیر و مواد اولیه کیک استفاده کنید. همزن بالونی مختص همزدن مواد اولیه کیک است.همزن دندانه دار برای ترکیب کردن مواد مایع مناسب است.

۲- همزن های برقی : همزن های برقی ، نسل جدید همزن ها هستند. در این همزن ها ، از یک موتور الکتریکی برای به حرکت در آوردن سر همزن استفاده می شود و با استفاده از آن ها دیگر نیازی نیست که با حرکت دست خود مواد را هم بزنید. همزن های برقی ، در انواع مختلفی تولید و روانه بازار شده اند که ما اکنون به بررسی دو نوع معمولی و کاسه دار آن ها می پردازیم.

الف ) همزن برقی معمولی: همزن برقی معمولی ، ساده ترین همزن های برقی هستند. این همزن ها ، دارای دو بخش دسته و سر همزن هستند. طرز کار این همزن ها به این صورت است که شما ابتدا همزن در دست خود می گیرید و را روشن می کنید و سپس با فرو بردن سر در حال چرخش همزن به درون ظرف حاوی مواد غذایی ، آن ها را هم می زنید.

ب ) همزن های برقی کاسه دار : این همزن ها را می توان پیشرفته ترین نوع همزن های موجود در بازار دانست. این همزن ها ، همانگونه که از نامشان پیداست دارای کاسه هستند. درهمزن های برقی کاسه دار نیازی نیست که همزن را در دست بگیرید و آن را در ظرف مواد غذایی فرو ببرید بلکه شما با قرار دادن مواد غذایی درون کاسه همزن و سپس نصب کاسه در محل مورد نظر و روشن کردن دستگاه ، اقدام به همزدن مواد غذایی می کنید. حجم کاسه ها در همزن های مختلف متفاوت است. ظرفیت کاسه این همزن ها با با واحد لیتر اندازه می گیرند و ضروری است که شما در هنگام خرید ، حتما همزنی دارای ظرف متناسب با ظرفیت مورد نیازتان خریداری کنید.

توان

توان هر دستگاه الکتریکی در واقع قدرت دستگاه را نشان می دهد و رابطه مستقیمی با میزان مصرف انرژی آن دارد. توان همزن ها نیز همانند سایر دستگاه های الکتریکی با واحد وات مشخص می شود. هر چه توان همزن بیشتر باشد ، سریع تر و آسان تر مواد غذایی را برای شما مخلوط می کند. همچنین توان بالاتر سبب می شود که در استفاده طولانی مدت فشار کمتری به دستگاه وارد شود. در نظر داشته باشید که توان بالاتر به معنای مصرف برق بیشتر نیز هست. توان دستگاه های مخلوط کن حدود ۳۰۰ وات است.

تعداد سرعت موتور

همانطور که می دانید ، سرعت همزن های دستی به سرعت همزدن شما با دستتان بر می گردد. اما همزن های برقی معمولا دارای سرعت های چرخش متفاوت هستند. سرعت های چرخش برخی کند و برخی تند هستند و هر سرعت برای هم زدن مواد خاصی کاربرد دارد. همزن های برقی معمولی ، معمولا دارای ۳ سرعت چرخش هستند و همزن های برقی کاسه دار ، ۳ تا ۶ سرعت چرخش موتور دارند.

تعداد سری ها (تیغه ها)

تیغه ها یا همان سری های همزن ، انواع مختلفی دارند . همزن های برقی معمولا دارای تیغه های مختلفی هستند که هر کدام از آن ها برای همزدن مواد خاصی کاربرد دارند. به عنوان مثال سری خمیر زن ، سری تخم مرغ زن ، سری ورز دهنده و سری همزن که کاربرد های متفاوتی دارند.

سایر ویژگی ها

محفظه نگهداری سیم : در برخی از همزن های برقی ، محفظه ای در پشت دستگاه تعبیه شده است که شما می توانید سیم دستگاه را جمع کنید و در آن قرار دهید. در این صورت در هنگام حمل و جابجایی دستگاه ، سیم آن برای شما ایجاد مزاحمت نخواهد کرد.

عملکرد توربو : عملکرد توربو یا چرخش سریع ، قابلیتی است که به شما این امکان را می دهد تا مواد غذایی را با سرعت بالایی هم بزنید.

 

پشتیبانی آنلاین واتساپ