لوازم یدکی لوازم خانگی | قطعات لوازم خانگی

سبد خرید شما خالی است.

سوالات متداول در مورد ماکروفر

سوالات متداول در مورد ماکروفر

سوالات متداول در مورد ماکروفر | ماکروفر یکی از لوازم خانگی پر کاربردی است که وجود آن لازم برای سهولت کار و جلوگیری از اتلاف وقت است. زیرا به وسیله مایکروفر می توان همه اقدامات برای پخت مواد غذایی و یا گرم کردن را به راحتی و در زمان کم انجام داد .این وسیله نسبت به دیگر وسایل موجود در آشپزخانه ظاهر کوچک و نسبتا ساده ای داشته، اما در اصل ساختار خاص و ویژه ای دارد

سوالات متداول در مورد ماکروفر

آیا دستگاه مایکروویو خطرناک است؟

نه، تا زمانی که در هنگام استفاده درب مایکروویو بسته باشد، انرژی مایکروفر برای شما خطری ایجاد نمی کند. با این وجود موضوع حائز اهمیت اینجاست که باتوجه به اینکه حتی پس از اینکه ماکروویو خاموش باشد ماکروویو هزاران ولت برق را در خازن های ولتاژ ذخیره می کند ، ولتاژ بالا احتمال به وجود آمدن خطر شوک الکتریکی را دارد، پس بهتر است تعویض قطعات الکترونیکی مایکروفر را به تکنسین های متخصص در امر تعمیر ماکروفر بسپارید.

ما در خانه از مایکروویو چندین بار در طول روز استفاده می کنیم، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض انرژی مایکروویو باعث بروزآسیب های سلامتی در درازمدت برای ما خواهد شد؟

 برخی مطالعات نشان می دهد که احتمال بروز مشکلات سلامتی با قرارگرفتن طولانی مدت در معرض انرژی مایکروویو وجود دارد.

با این حال بیشتر تحقیقات نشان داده است که بسیار طبیعی است که ما در معرض انرژی مایکروویو های (سطح پایین) قراربگیریم. ما به طور منظم در معرض اشعه های مایکروویو در جو قرار گرفته ایم بدون هیچ گونه اثرات نامطلوب و یا پایداری. دستگاه های مایکروویو برای رفع نواقص نشتی از دستورالعمل ها و قوانین بین المللی استفاده می کنند.

چگونه می توانم مایکروویو را برای احتمال خروج اشعه آزمایش کنم؟

دستگاه تست اشعه در تعمیرگاه های معتبر لوازم خانگی وجود دارد با این حال اگر شما در مورد خروج اشعه از دستگاه مایکروویو خود نگران هستید می توانید با یک تعمیرکار ماکروفر حرفه ای در این خصوص جهت بازدید دستگاه خود تماس بگیرید.

تعمیرکار ماکروفر سنتر سرویس ، تعمیر ماکروویو  و تست اشعه دستگاه شما را با بالاترین دقت انجام می دهد.

چرا تخم مرغ ، سیب زمینی و سایر مواد غذایی زمانی که در مایکروویو گرم می شوند منفجر می شوند؟

در دستگاه های مایکروویو گرما و انرژی که به مواد غذایی می رسد بسیار بیشتر و عمیق تر از اجاق های معمولی است. در مایکروویو مولکول های آب مواد غذایی به سرعت بیشتری نسبت به اجاق های معمولی گرم می شوند. هنگامی که این مواد غذایی گرم می شود،آب باعث انبساط این غذاها شده تا اندازه  مولکول های آب را افزایش دهد. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد این نوع غذاها، سطح قدرت دستگاه را کاهش دهید و یا زمان پخت غذا را کمتر کنید.

چه نوع مایکروویوی را خریداری نماییم؟

مایکروویوهایی با حرارت بالا، مواد غذایی را سریع تر گرم می کنند. مایکروویوی را انتخاب کنید که دارای آپشن سنسور برای گرمایش دقیق تر مواد غذایی باشد. می توانید نظرات مصرف کنندگان و سایر منابع معتبر را برای رتبه بندی در آخرین مدل های مایکروویو بررسی کنید.

آیا قدرت دستگاه های مایکروویو در طول زمان کم خواهد شد؟

نه، دستگاه مایکروویو در طول زمان به خوبی همان روزی که آن را خریده اید برای شما کار خواهد کرد.فقط ممکن است در بعضی مواقع با توجه به طول عمر قطعات به تعمیر مایکروفر احتیاج پیدا کنید.

هنگامی که من در مایکروویو غذا را گرم می کنم، غذا بطور یکنواخت گرم نمی شود و قسمتی از غذا سرد باقی میماند.  چرا اینطور است؟

یکی از سوالات متداول در مورد ماکروفر گرم نشدن یکنواخت مواد غذایی در داخل دستگاه است .از آنجایی که انرژی مایکروویو به اتاق ماکروفر انتقال پیدا می کند، سیستم توسط یک صفحه گردان موجب می شود تا اشعه بطور یکنواخت به مواد غذایی برسد.الگوی انرژی معمولا ثابت است. با این حال بخش های خاصی از مواد غذایی ممکن است نسبت به جاهای دیگر بیش تر گرم شود.

ماکروفر و توستر

microwave مایکروویو یا واژهٔ رایج آن مایکروفر و ماکروفر ، یا واژه مصوب فرهنگستان زبان و ادب رسمی ایران تندپز ، گونه‌ای اجاق است که از طریق تابش الکترومغناطیسی ریزموج، با به جنبش درآوردن آب و دیگر مولکول‌های قطبیده در غذا گرما ایجاد می‌کند و سبب می‌شود که غذا در مدت زمان کوتاهی بپزد.

اجاق مایکروویویکی از مهم‌ترین اختراع‌های بزرگ قرن بیستم است. میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا این وسیله را دارند و هر روز از آن استفاده می‌کنند. در این به‌طور مختصر دربارهٔ اجاق مایکروویو و چگونگی عملکرد آن در پخت غذا توضیح میدهیم .
در سال‌های اخیر با توجه به آلودگی محیط زیست ناشی از فرایندهای آلاینده صنعتی، استفاده از منابع جدید انرژی که حداقل آلودگی را به همراه داشته باشند، مورد توجه قرار گرفته‌است. در این راستا طی دو دهه اخیر استفاده از انرژی اجاق مایکروویو به عنوان منبع گر مایش به‌طور وسیعی گسترش یافته‌است. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشانگر آنست که استفاده از این نوع انرژی، ضمن اینکه آلودگی محیط زیست را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد، فرایندها را تسریع نموده و در کاهش هزینه‌های انرژی نیز مؤثر است

قطعه بانکبورس لوازم یدکی ماکروفر می باشد
آون توستریکی ازپرکاربردترین وسایل آشپزخانه است، که شما می توانید به وسیله آن نان برشته وتست کنید و در عین حال یک نسخه مینیاتوری از اجاق گاز نیز در اختیاردارید که کارهای کوتاه مدت وساده فر را انجام می دهد و انرژی کمتری مصرف می کند
لوازم یدکی آون توستررا از قطعه بانک بخواهید

0