سیاهی پشت ظروف را چگونه تمیز کنیم ؟

بازسازی ظروف تفلون

بازسازی

چطور سیاهی پشت ظروف را پاک کنیم؟

 

چطور سیاهی پشت ظروف را پاک کنیم؟ تمیز کردن قابلمه، ماهی‌تابه و ظروفی که پشتشان سوخته و سیاه شده یکی از سخت‌ترین کارهای ممکن است. علاوه‌بر سوختن و سیاه شدن داخل ظروف پشتشان هم بر اثر بخار روغن و  قرار دادن روی آتش و … کثیف و سیاه می‌‎شود.

اما نگران نباشید سنتر سرویس ه شما چند راهکار عالی برای تمیز کردن پشت انواع قابلمه و ماهیتابه آموزش می‌دهد که برای انواع قابلمه و ماهی‌تابه‌های استیل، رویی، چدن، تفلون قابل استفاده است. فراموش نکنید که با بازسازی ماهیتابه می‌توانید از هزینه مجدد خرید ماهیتابه‌های جدید پرهیز کنید.

سنتر سرویس راه بازسازی و تعمیر قابلمه تفلون را به شما یاد می‌دهد و آسان‌ترین و کاربردی‌ترین ترفند را برای تمیز کردن پشت قابلمه‌های تفلونی، سرامیکی و انواع ماهیتابه با شما درمیان می‌گذارد.

 

تمیز کردن سیاهی پشت قابلمه

 

چطور سیاهی پشت ظروف را پاک کنیم؟

چطور سیاهی پشت ظروف را پاک کنیم؟

 

روشی آسان برای از بین بردن سیاهی پشت قابلمه استفاده از سیم ظرفشویی است. اما اگر سیاهی‌های قابلمه شما با سیم ظرف شویی پاک نشد باید پشت قابلمه را با آب داغ خیس کنید روی آن جوش شیرین بریزید. بعد روی جوش شیرین‌ها سرکه بپاشید.

در اثر واکنش سرکه با جوش شیرین کف ایجاد شده که باید ۱۵ دقیقه به آن زمان دهید بعد سیم ظرف شویی را به مایع شوینده آغشته کرده و همه سیاهی‌ها و سوختگی‌های پشت قابلمه را تمیز کنید و از برق افتادن پشت قابلمه خود لذت ببرید.

بعضی از مقاله‌ها استفاده از نمک و سرکه برای برق انداختن پشت قابلمه توصیه کردند که خیلی کارساز نیست و مثل حالتی است که از سیم ظرف شویی به تنهایی استفاده کنید.

 

از بین بردن سیاهی پشت قابلمه

 

ابتدا در یک ظرف پهن و گود که قابلمه‌ها در آن جا شوند. جوش شیرین، آب، دو تیکه اندازه توپ کوچک ورق آلومینیومی و آبلیمو بریزید.

اگر ظرفتان بزرگ است باید این مقدار را ۲ برابر کنید تا مواد حدود یک سوم تا یک چهارم ظرف را بگیرد. ظرف را روی گاز بگذارید تا به نقطه جوش برسد بعد پشت قابلمه‌ها را درون این مواد قرار دهید.

حرارت شعله باید زیاد باشد تا مدام بجوشد تا اطراف و ته قابلمه تمیز شود. با توجه به میزان سیاهی پشت قابمه اجازه دهید هر قابلمه زمانی بین ۲ تا ۶ دقیقه در این مواد بماند.

در انتها به کمک یک سیم ظرف شویی و مایع شوینده بدون کوچکترین فشار و زحمت پشت قابلمه را بشویید تا کاملاً براق و تمیز شود. این روش برای قابلمه روی و استیل هم عالی جواب می‌دهد.

برای قابلمه چدن بهتر است مراقب باشید که فقط قسمت پشت قابلمه با این مواد تماس داشته باشد و قسمت چدن آن به مواد آغشته نشود چون ممکن است به چدن آن آسیب بزند.

 

ترکیب بکینگ ‌پودر و سرکه سفید

 

برای تمیز کردن پشت قابلمه تفلون و چدن ۲ قاشق غذاخوری بکینگ ‌پودر را در ظرفی ریخته و با آب مخلوط ‌کنید. بعد اسکاچ را به محلول آغشته کرده و قابلمه‌ها را بشویید می‌توانید سرکه سفید را هم به این محلول اضافه کنید.

 

آب اکسیژنه، جوش شیرین و سرکه ترکیب قوی برای تمیز کردن پشت ظرف تفلون

 

جوش شیرین را پشت قابلمه یا ماهیتابه بریزید. آب اکسیژنه را اضافه کنید تا مقداری مرطوب شود. مدت بیست دقیقه زمان دهید تا در این حالت بماند بعد سرکه سفید روی آن اسپری کنید .

دوباره یک ساعت به این محلول زمان دهید تا روی ظروف بماند بعد با اسکاچ یا فرچه و آب به خوبی شستشو دهید.

 

از بین بردن سیاهی قابلمه گرانیتی

 

برای تمیز کردن بدنه و پشت قابلمه‌های گرانیتی استفاده یک نوع محلول شستشو وجود دارد که مخصوص این کار است. همچنین پودرهایی هستند که آن را با آب مخلوط کرده پشت و بدنه قابلمه را به آن آغشته می‌کنید . بعد از چند دقیقه آن را با اسکاچ بشویید.

نکته‌ای که باید هنگام استفاده از پاک کننده‌های شیمیایی به آن دقت کنید این است گازهایی که از این مواد متصاعد می‌شود برای انسان مضر است و ممکن است که در مدت طولانی باعث بروز مشکلات تنفسی شود پس بهتر است این کار را در هوای آزاد انجام دهید.

 

نگهداری صحیح از ظروف تفلون

 

بعد از سرد شدن ماهیتابه یا قابلمه تفلون مواد غذایی موجود در ظرف را با حوله کاغذی یا یک دستمال نرم کاملاً پاک‌کنید. دقت داشته باشید که هرگز داخل قابلمه تفلون اجسام فلزی نکشید زیرا اجسام فلزی باعث ایجاد خراش شده و کف تفلون را از بین می‌برد.

حتی برای خالی کردن غذای هم از کفگیر یا قاشق چوبی یا کائوچو استفاده کنید. ماهیتابه یا قابلمه تفلون را در سینک ظرف‌شویی بگذارید و اجازه دهید تا کاملاً سرد شود. از ریختن آب سرد در ظرف تفلون داغ جداً خودداری کنید یا آن را درون آب قرار ندهید.

ظرف تفلون باید طوری خنک شود که بتوانید با دست راحت آن را لمس کنید. ظرف تفلون را در سینک گذاشته و با آب گرم آن را خیس کنید.

روی یک اسکاچ نرم مایع ظرف‌شویی بریزید و ظرف تفلون را با آن خوب بشویید. بعد از شستشو به خوبی آبکشی کنید تا مواد شوینده روی آن را از بین ببرید.

برای تمیز کردن تفلون از تمیزکننده‌های قوی که خورنده هستند مثل وایتکس استفاده نکنید زیرا به کفی تفلون آسیب جدی وارد می‌کند. بعد از اتمام کار قابلمه تفلون را با استفاده از یک دستمال نرم خشک یا حوله کاملاً خشک‌ کنید..

سنتر سرویس با چندین سال سابقه درخشان در زمینه بازسازی تفلون بهترین نیرو و مواد اولیه را به کار گرفته تا رضایت شما را جلب کند.

سنتر سرویس این امکان را برای شما فراهم کرده که چه در قزوین و چه در خارج از قزوین به راحتی بتوانید تعمیر ظروف تفلون خود را به ما بسپارید.

ما با تولید محصول با کیفیت و منصفانه‌ترین قیمت از دیگر رقبای خود در این زمینه پیشی گرفتیم و برندی نام آشنا را برای مشتریان وفادار خود ثبت کردیم تا اطمینان حاصل کنند که کیفیت حرف اول را در مجموعه ما می‌زند.

 

از بین بردن روغن و مواد غذایی از قابلمه تفلون

 

چطور سیاهی پشت ظروف را پاک کنیم؟

چطور سیاهی پشت ظروف را پاک کنیم؟

 

اگر ظرف تفلونی دارید که لایه‌ای از چربی گرفته یا برخی مواد غذایی به آن چسبیده ابتدا باید صبر کنید تا ظرف خنک شود بعد ظرف تفلون را تا نیمه آب ریخته و نصف فنجان سرکه سفید به آب اضافه کنید.

آن را روی اجاق‌گاز قرار دهید و اجازه دهید سرکه به جوش آید. با جوشیدن آب و سرکه مواد غذایی و چربی از تفلون جدا شده و به سطح آب می‌آید.

وقتی روغن روی سطح آب جمع شد شعله را خاموش‌ و با یک دستمال یا حوله کاغذی به آرامی روغن روی سطح آب را جمع کنید. مراقب باشید که دستتان با آب داغ تماس پیدا نکند.

حالا باقی‌مانده مواد غذایی را با یک قاشق چوبی یا پلاستیکی سوراخ‌دار از آب جدا کنید و دور بریزید. صبر کنید تا تفلون خنک شود و با اسکاچ نرم و مایع ظرف‌شویی به‌ آرامی ظرف را بشویید.

برای خشک‌کردن ظرف تفلون از یک دستمال نرم یا حوله کاغذی خشک استفاده کنید. سنتر سرویس با به‌روزترین متد تعمیر و بازسازی قابلمه و ماهیتابه شما را حتی بهتر از روز اول برای شما بازسازی می‌کند دیگر نگران هزینه‌های گزاف خرید ظروف تفلون نباشید چون سنتر سرویس کنار شماست تا در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. کافیست برای اطمینان یک بار امتحان کنید تا به صحت گفته ما پی ببرید.

 

همچنین بخوانید دو مطلب زیر را :

  تعمیرگاه لوازم خانگی صادقیه 
  تعمیرگاه لوازم خانگی نارمک