طرز تهیه کته با پلوپز مولینکس

طرز تهیه کته با پلوپز مولینکس

پلوپز مولینکس

کاشت برنج از دوران هخامنشیان ایران شروع شده است که در آن زمان بیشتر در شهر های خراسان و مازندران برنج می کاشتند. با گذشت زمان و شروع دوره ساسانی، کاشت برنج به گیلان رسید، به این صورت که در آن زمان پادشاهی انوشیروان در دوران ساسانی برنج را از هندوستان به گیلان وارد کرد و کاشت برنج در کنار دامداری رواج پیدا کرد. این مدل کته برای گیاهخوران و نیر کودکان بسیار مفید است.

مواد لازم:

برنج ۲پیمانه

ذرت پخته شده  ½ پیمانه

هویج ۲عدد

لوبیا پخته شده  ½ پیمانه

نخودفرنگی پخته شده  ½ پیمانه

پیاز ۱عدد

کره ۵۰گرم

رب گوجه ۱ قاشق غذا خوری

عصاره مرغ ،نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پاپریکا، پودر سیر به مقدار لازم

طرز تهیه:

هویج را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید. برنج را نیز خوب بشورید و برای ۰٫۵ساعت خیس کنید. پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل یک قابلمه با کمی زردچوبه تفت دهید تا سبک و شیشه ایشود. همه سبزیجات پخته شده و خرد شده را اضافه کنید به همراه مواد تفت دهید تا سبزیجات سرخ و نرم شود.

 در ادامه ادویه ها را اضافه کنید و تفت دهید تا عطر ادویه ها بلند شود. رب را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب گرفته شود. سپس ۴پیمانه آب را به همراه عصاره مرغ اضافه کنید و حرارت را بالا بگیرید تا به جوش بیاید و سبزیجات نرم شود.

سپس برنج را به دیگ پلوپز مولینکس منتقل کرده و بر روی منو پخت برنج قراردهید. نمک و کره و آب مورد نیاز را اضافه کرده و زمانی که به دم شدن نزدیک شد مواد را داخل برنج ریخته و بگذارید دم بکشد. پس از اتمام مرحله دم کشیدن، برنج را داخل دیس کشیده و نوش جان کنید.

گنجایش این مدل پلوپز مولینکس برای طبخ ۲ الی ۱۰ پیمانه برنج در نظر گرفته شده است که هر سه برنامه طبخ برنج برای این تعداد پیمانه قابلیت کاربرد دارد.

خرید قطعات و لوازم یدکی پلوپز مولینکس

قطعات و لوازم یدکی پلوپز مولینکس را از قطعه بانک بخواهید.

هوم اپلیانس مرکز تعمیرات پلوپز مولینکس