ظرف داخل فر را میتوان بازسازی کرد؟

بازسازی ظروف تفلون

آیا ظرفهای مخصوص داخل فر را میتوان بازسازی کرد؟

 

معمولاً بعضی از ظرف‌های داخل فر از نوع نچسب هستند که می‌توان انواع کیک، غذا و خوراکی‌ها را در آن به خوبی پخت و از آن لذت برد. این سؤال که آیا ظرفهای مخصوص داخل فر را میتوان بازسازی کرد؟ بهترین جنس برای ظرف داخل فر چیست؟ از چه جنس ظرفی می‌توان در داخل فر استفاده کرد؟

در اینجا قصد داریم به سؤالات مطرح شده پاسخ دهیم تا به‌خوبی با ظروف داخل فر آشنا شوید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین ظرف را برای داخل فر خود انتخاب کنید. اگر ظرف نچسب شما به هر دلیل دچار آسیب و خط و خش شده باشد باید هر چه سریع‌تر آن را بازسازی کنید. سنتر سرویس یکی از موفق‌ترین مراکز بازسازی قابلمه و ماهیتابه و انواع ظروف است. شما می‌توانید با خیالی آسوده بازسازی تفلون و انواع ظروف خود را به ما بسپارید تا با استفاده از مواد اولیه درجه یک آن را مانند روز اول و حتی زیباتر تعمیر و بازسازی کنیم.

 

جنس ظرف داخل فر چه نوعی باشد بهتر است؟

 

افرادی که از فر زیاد استفاده می‌کنند می‌دانند هر ظرفی را نمی‌توان داخل فر قرار داد. ظروف زیادی هستند که می‌توان از آنها در داخل فر استفاده کرد که باید همه نشان ایمنی استفاده در فر را داشته باشند. برای آشنایی بیشتر با این نوع ظروف ما چند مورد از ظرف‌هایی که می‌توان در داخل فر قرار داد را برای شما بیان می‌کنیم:

 

ظرف فلزی

 

همه ظرف‌هایی که از جنس فولاد ضد زنگ هستند را به شرطی که دارای دسته‌های چوبی و پلاستیکی نباشند می‌توان داخل فر قرار داد.

 

ظرف سیلیکونی

 

ظرفهای سیلیکونی جزء ظروف مخصوص داخل فر هستند که می‌توان برای پخت انواع خوراکی و غذا از آن استفاده کرد.

 

ظرف سرامیکی

 

آیا ظرفهای مخصوص داخل فر را میتوان بازسازی کرد؟

آیا ظرفهای مخصوص داخل فر را میتوان بازسازی کرد؟

 

توجه داشته باشید همه ظرف‌های سرامیکی را نمی‌توان داخل فر قرار داد. ظرف سرامیکی که برچسب یا پرداخت تزئینی دارد مناسب فر نیست. شما می‌توانید با خواندن دفترچه راهنمایی قابلمه و با توجه به جنس و مارک آن بفهمید که این ظرف مناسب داخل فر هست یا نه؟ اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید به مقاله تبدیل قابلمه تفلون به سرامیکی مراجعه فرمایید.

 

ظرف شیشه‌ای

 

ظروف شیشه‌ای نسوزی هستند که در برابر حرارت مقاوم بوده و به خوبی می‌توان آنها را داخل فر قرار داد. توجه داشته باشید که ظروف شیشه‌ای نسوز را نباید در معرض نوسان‌های ناگهانی حرارت قرارداد. هر نوع ظرف شیشه‌ای و حتی سرامیکی را اگر از داخل فر بیرون بیاورید، سریع در معرض هوا یا آب سرد قرار دهید ممکن است ظرف ترک برداشته و آسیب ببیند.

 

ظرف چند لایه

 

از ماهیتابه‌های چند لایه هم می‌توان در داخل فر استفاده کرد. در این نوع ظروف لایه‌هایی از فلزات مختلف مانند آلومینیوم، مس، فولاد ضد زنگ، تیتانیوم و روی درست شده‌اند که برای استفاده از در فر نیز بسیار خوب و کارآمد هستند که می‌توان انواع مواد غذایی را در آن پخت و پز کرد. گذاشتن این ظرف در داخل فر سبب می‌شود پخت غذا در فر آهسته‌تر بوده و در نتیجه ته نگیرد و نسوزد.

 

چه جنس ظرفی مناسب داخل فر نیستند؟

 

  • هر نوع ظرف یا قابلمه‌ای که دارای دستگیره پلاستیکی باشد را نباید داخل فر گذاشت.
  • انواع پلاستیک حتی اگر ضد حرارت هم باشند نباید در داخل دمای بالای فر قرار بگیرند.
  • انواع ظروف چوبی
  • انواع ظروف شیشه‌ای که نسبت به نسوز بودن آن تردید دارید.

 

آیا میتوان ظرف داخل فر را بازسازی کرد؟

 

در صورتی ظرف مخصوص داخل فر دارای رویه‌ای نچسب باشد اگر این لایه به هر دلیلی دچار خط و خش و آسیب شود باید هرچه زودتر نسبت به بازسازی آن اقدام کرد. معمولاً ظروف تفلون و سرامیکی که می‌توان آنها داخل فر گذاشت دارای همین پوشش و لایه هستند که به مرور زمان و با استفاده‌های مکرر حتی اگر خطی در آن نیفتد خاصیت نچسب بودن آنها کم می‌شود. بهترین راه بازسازی لایه‌های نچسب ظرف از مراکز معتبر است تا مانند روز اول آن را تعمیر و بازسازی کنند.

 

 چگونه میتوان ظرف سوخته نچسب داخل فر را تمیز کرد؟

 

آیا ظرفهای مخصوص داخل فر را میتوان بازسازی کرد؟

آیا ظرفهای مخصوص داخل فر را میتوان بازسازی کرد؟

 

انواع تابه، قابلمه، سینی مخصوص داخل فر دارای عمر مشخص شده‌ای هستد که پس از مدت زمانی استفاده غذا به آن می‌چسبد و حتی ممکن است بسوزد. در چنین شرایطی نباید در تمیز کردن ظرف عجله کرد زیرا ممکن است آسیب بیشتری ببیند. روش راحتی وجود دارد که می‌توان با آن ظرف داخل فر را پاک کنید در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

  • ابتدا ظرف را تمیز کنید طوری که فقط لایه‌های چسبیده غذا روی آن باقی بماند و سپس دو قاشق جوش شیرین و نصف لیوان سرکه را درون ظرف بریزید و مواد را با هم مخلوط کنید. سپس ماهیتابه قابلمه یا سینی فر را شعله ملایم حرارت قرار دهید تا بجوشد. بعد از ۱۰ دقیقه ظرف را از روی اجاق بردارید و محتویات مواد داخل آن را خالی کرده و با اسکاچ نرم بشویید و تمیز کنید.
  • هیچ گاه ظرف داغ را زیر آب سرد قرار ندهید زیرا آسیب بیشتری به پوشش نچسب آن وارد می‌شود. بگذارید ظرف به دمای محیط برسد، سپس با آب گرم، مایع ظرفشویی و اسکاچ آن را تمیز کنید. اگر مقداری غذا به ته ظرف چسبیده با اجسام نوک تیز آن را نکنید. کمی آب داغ روی آن بریزید، صبر کنید تا نرم شود و سپس بشویید. از پودر ماشین لباسشویی یا مواد سفید کننده قوی برای پاک کردن ظروف نچسب مخصوصاً تفلون استفاده نکنید. مطالعه مقاله نحوه نگهداری از ظروف تفلون اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

 چند نکته مهم در ارتباط با ظرف مخصوص داخل فر

 

  • حتماً در هنگام خرید اطلاعات کافی درباره کیفیت، جنس و دوام ظرف از فروشنده کسب کنید.
  • اگر جنس ظرف از نوع آهن یا فلز است و هیچ نوع تزئینی یا دستگیره پلاستیکی در ظرف نیست می‌توانید با خیالی آسوده از آن در فر استفاده کنید.
  • در حال حاضر ظروف نچسب و تفلون هستد که با کیفیتی عالی مناسب برای پخت غذا را فر طراحی شده‌اند که پس از مدتی استفاده می‌توان آنها را بازسازی کرد.
  • ظرف‌های سرامیکی که جنس دسته آنها از خودشان است را می‌توان داخل فر قرارداد.

برای بازسازی ظروف تلفون خود با هوم اپلیانس تماس بگیرید