لوازم یدکی لوازم خانگی | قطعات لوازم خانگی

سبد خرید شما خالی است.

علت بخار ندادن اتو

علت بخار ندادن اتو

دستگاه اتو بخار یک دستگاه بسیار کاربردی است که ما را قادر می سازد تا لباس هایمان را بدون نیاز به اتوشویی، به صورت حرفه ای اتو کنیم. این کار باعث صرفه جویی در هزینه شما نیز خواهد شد. اتو بخار از طریق آبی که در مخزن آن ریخته می شود تولید بخار می کند با این حال ممکن است بعضی از اتوها بخار نداشته باشند که این امر می تواند به عنوان یک مشکل تلقی شود و شما را نیازمند تعمیر اتو بخار کند. اگر شما نیز با این مشکل مواجه هستید ما در این مقاله به بررسی علت بخار ندادن اتو می پردازیم.بهتر است قبل از هر گونه اقدامی مقاله ایمنی اتو بخار را حتما بخوانید.

علت بخار ندادن اتو

بررسی علت بخار ندادن اتو

۱-سطح آب ممکن است خیلی کم باشد

اولین و رایج ترین علت بخار ندادن اتو کم بودن میزان آب درون مخزن است. اگر در مخزن آب وجود نداشته باشد و یا کم باشد، اتو بخار قادر نخواهد بود هیچ بخاری تولید کرده و لباس ها را به طور مرتب اتو کند.

راه حل: برای حل این مشکل سطح آب درون مخزن را بررسی کنید.اگر میزان آب کافی نبود آن را از آب مقطر و تا حدی که مشخص شده است نه بیشتر و نه کمتر پر کنید. حال دوباره اتو را روشن کرده و می توانید لباس ها را به صورت حرفه ای اتو کنید. اگر بخار هنوز هم تولید نمی شود حتما مساله دیگری در دستگاه وجود دارد و ممکن است شما به تعمیر اتو بخار مخزن دار یا ساده خود احتیاج داشته باشید. پس بهتر است آن را به مرکز تعمیرات اتو معتبر مراجعه کنید.

چک-کردن-تنظیمات دما-اتو-بخار

۲-درجه تنظیم دما را بررسی کنید.

علت بخار ندادن اتو می تواند از تنظیم نادرست درجه حرارت اتو می باشد.

راه حل: برای حل این مشکل شما باید درجه دما را بررسی کنید و ببینید روی درجه بخار هست یا خیر. برای تولید بخار درجه حرارت بر روی گزینه ای که نشان دهنده تولید بخار است باید تنظیم گردد. اگر درجه حرارت به درستی تنظیم نشده باشد ممکن است لازم باشد آن را تغییر داده و سپس دوباره لباس هایتان را اتو کنید. اگر مشکل این مسئله باشد پس حل شده است.

ترموستات-اتو-بخار

۳-عملکرد نادرست ترموستات اتو

امروزه اکثر اتوهای بخار مدرن دارای ترموستات هستند که می توان آنها را چرخاند و تنظیمات دمای مختلف را بر روی آن انجام داد. با این حال ممکن است گاهی اوقات ولوم ترموستات به جایی متصل شده و حرکت نکند که این امر می تواند علت بخار ندادن اتو باشد.

راه حل: ترموستات را چک کنید و دقت کنید که ولوم آن آزادانه حرکت کند و به جایی گیر نمی کند . گاهی اوقات ولوم درهنگام  تنظیم به طور اشتباه گیر می کند و این امر می تواند دلیل این باشد که بخار تولید نشود. اگر ولوم به نظر درست نیاید ممکن است مجبور شوید که ترموستات را تعویض نمایید.

اینها چند عاملی هستند که باعث اختلال در روند بخاردهی دستگاه اتوبخار می شود. تعمیرکار اتو متخصص در سنتر سرویس می تواند شما را در تعمیر اتو بخار پرسی و اتو بخار مخزن دار کمک کنند.

لوازم یدکی اتوبخار و لوازم یدکی اتو مخزن دار را از قطعه بانک بخواهید

 

0