قبل از اینکه ظروف خود را در ماشین ظرفشویی قرار دهید، آبکشی نکنید

اگر سال‌ها پیش با ماشین ظرف‌شویی بزرگ شده‌اید، احتمالاً قبل از قرار دادن ظروف در ظرفشویی، آن‌ها را در سینک بشویید. ماشین های ظرفشویی امروزی نه تنها به مراتب بهتر از مدل های قبلی خود تمیز می کنند، بلکه در واقع زمانی که ظروف کثیف هستند، بهتر کار می کنند!

iStock-861234260
تنها کاری که واقعاً باید انجام دهید این است که ضایعات غذای بزرگ را از بشقاب داخل سطل زباله قبل از قرار دادن آنها در ماشین ظرفشویی بتراشید. هر چیز دیگری از سس گرفته تا ضایعات کوچک باید روی بشقاب ها بماند تا ماشین ظرفشویی تمیز شود.

 

۳ دلیل اصلی برای متوقف کردن قبل از آبکشی ظروف

۱) اکثر ماشین های ظرفشویی امروزی از حسگرهایی استفاده می کنند که سطح خاک روی ظروف را تشخیص می دهند. این سنسورها زمان و دمای چرخه شستشو را بر اساس سطح خاک تنظیم می کنند. اگر ظروف خود را از قبل آبکشی کنید، حسگرها به درستی کار نمی کنند زیرا هیچ ذره غذایی برای شناسایی وجود ندارد، که منجر به چرخه های کوتاه تر بدون تمیز کردن کامل می شود.

۲) طبق مطالعه Consumer Reports، به طور متوسط ​​صاحب خانه ای که ظروف خود را از قبل آبکشی می کند، حدود ۶۰۰۰ گالن آب در سال هدر می دهد.

واشر

ماشین ظرفشویی های کم مصرف آب را بسیار موثرتر از شیر سینک استفاده می کنند – برای مثال – باز کردن شیر ظرفشویی فقط برای یک دقیقه معادل همان مقدار آبی است که در یک چرخه ۲ و نیم ساعته در ماشین ظرفشویی مانند بوش استفاده می شود!

۳) وقتی از سینک استفاده می کنید واقعاً ظروف را تمیز نمی کنید.

مطمئناً، شستن تمام باقی مانده های غذا در سینک ظرفشویی را تمیز می کند، اما هنوز مقدار زیادی باکتری و میکروب وجود دارد. آب سینک فقط به ۱۲۰ می رسد که حداقل برای ضدعفونی کردن در مدت زمان طولانی است.

از سوی دیگر، ماشین‌های ظرفشویی از آبگرمکن‌های داخلی استفاده می‌کنند که دمای آن تا ۱۴۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و اطمینان حاصل می‌کند که تمام میکروب‌ها و باکتری‌ها از روی ظروف از بین می‌روند.

539787-istock-104443923

برای افراد سخت است که متعهد به شستن ظروف به این شکل باشند، چه اعتماد نکردن به ماشین ظرفشویی برای انجام کار یا صرفاً عادت ساده از سال ها شستشوی ظروف از قبل.

اگر بتوانید این عادت را ترک کنید و فقط یک بار ظروف کثیف را در ماشین ظرفشویی قرار دهید، ما تضمین می کنیم که روش خود را برای همیشه تغییر خواهید داد