مخلوط کن خود را عیب یابی کنید

مخلوط کن خود را عیب یابی کنید
همزن‌های آشپزخانه ماشین‌های قابل اعتمادی هستند که سال‌ها خمیر و دیپ ما را با هم مخلوط می‌کنند و می‌توانند همزمان رنگی به آشپزخانه شما اضافه کنند! اما آنها فقط همین هستند، ماشین ها، و هر ماشینی نیاز به تنظیم دارد. خوشبختانه تولید کنندگان و افراد مفید در اینترنت راه های مختلفی را برای تعمیر و عیب یابی میکسر آشپزخانه شما گردآوری کرده اند. در اینجا چند راه حل آسان برای رایج ترین مشکلاتی که این میکسرها با آن مواجه می شوند گردآوری کرده ایم

 

عیب یابی یک مخلوط کن آشپزخانه نامناسب

آیا میکسر شما مواد را در ته کاسه می گذارد، همه چیز را مخلوط نمی کند یا کف کاسه را نمی خرد؟ ممکن است میکسر شما به درستی تنظیم نشده باشد. برای بسیاری از همزن های آشپزخانه، فضای ایده آل بین همزن و کاسه شما ۱/۱۶ اینچ است. مقدار فضای ایده آل را در راهنمای کاربر دوبار بررسی کنید. اگر راهنما را در دست ندارید، معمولاً می‌توانید آن را در وب‌سایت سازنده یا با جستجوی مارک و مدل در گوگل پیدا کنید.

آزمایش ۱/۱۶ اینچ فضا را می توان با انجام تست سکه پیدا کرد.

برای انجام تست فاصله سکه

یک سکه در کاسه خود قرار دهید، از همزن مسطح استفاده کنید و سرعت را کم کنید.

  • اگر سکه تکان نخورد کوبنده خیلی بالاست .
  • اگر سکه به طور مداوم در اطراف کاسه حرکت می کند، احتمالاً خیلی کم است و کاسه را می خراشد.
  • در نهایت، اگر سکه به آرامی در اطراف کاسه حرکت کند ، همزن ها در موقعیت صحیح قرار دارند .

توجه داشته باشید که تست سکه فقط با کاسه های فولادی ضد زنگ کار می کند، نه کاسه های شیشه ای یا سرامیکی.

برای تنظیم ارتفاع میکسر ابتدا باید آن را از برق بکشید و پیچ نقره ای را پیدا کنید . برای این آزمایش به پیچ های مشکی دست نزنید. اگر یک میکسر شیب دار دارید، پیچ در لولای بین پایه میکسر و سر قرار دارد و زمانی که سر را به عقب کج می کنید، قابل مشاهده است. برای میکسر بالابر کاسه ای، پیچ در قسمت داخلی پایه قرار دارد و قابل مشاهده است. اگر نیاز به پایین آوردن کوبنده دارید، پیچ را یک ربع به سمت راست بچرخانید. اما اگر نیاز به بلند کردن کوبنده دارید، پیچ را یک ربع به سمت چپ بچرخانید.

توصیه می‌شود که هر بار یک چهارم چرخش ارتفاع را تنظیم کنید و بعد از هر تنظیم، تست سکه را انجام دهید تا بررسی کنید که آیا میکسرها به درستی تنظیم مجدد شده‌اند یا نیاز به تنظیم بیشتری دارند. برای حفظ میکسر خود این آزمایش را به طور منظم انجام دهید.

اگر میکسر شما خاموش شود

برخی از میکسرها دارای برد محافظ حرارتی هستند که اگر بیش از حد گرم شوند به طور خودکار خاموش می شوند . با اطمینان از اینکه برای مدت طولانی مخلوط نمی‌شوید و اطمینان حاصل کنید که موتور در لمس داغ نیست، از این کار اجتناب کنید. اگر میکسر شما خاموش شد، ۳۰ دقیقه یا تا زمانی که کاملا خنک شود صبر کنید. همانطور که گفته شد، اگر مواد بخاردار مانند پوره سیب زمینی را مخلوط کنید و خاموش شود، ممکن است تراکم روی صفحه مدار ایجاد شده باشد. برای این مشکل فقط باید ۳ دقیقه صبر کنید تا دوباره آن را روشن کنید.

 

آیا کاسه همزن شما زنگ زده است؟

کاسه های استیل ضد زنگ در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند و ضد زنگ نیستند، بنابراین متأسفانه برای افزایش عمر خود نیاز به نگهداری و بهترین شیوه ها دارند. شستشوی مکرر و کامل یک گام کلیدی در جلوگیری از زنگ زدگی است. همچنین اطمینان حاصل کنید که مواد شوینده شما ملایم است و حاوی نمک های هالوژن، تریکلوزان یا سفید کننده نیست زیرا این مواد می توانند باعث زنگ زدگی شوند. بهترین روش دیگر برای نگهداری از کاسه، جلوگیری از خراش و فرورفتگی است، زیرا اینها می توانند باعث ایجاد تجمعاتی شوند که شستن آن سخت است. با عدم استفاده از ظروف فلزی در کاسه از خراشیدگی جلوگیری کنید.

برای از بین بردن زنگ زدگی:

  1. مقداری جوش شیرین را با سرکه (سیب یا سرکه سفید) مخلوط کنید تا به قوام یک خمیر برسید.
  2. خمیر را روی سطح فولاد ضد زنگ پخش کنید
  3. اجازه دهید حدود ۱۰ دقیقه بماند (تا چند ساعت اگر زنگ زدگی شدید دارید).
  4. خمیر را روی سطح فولاد ضد زنگ با یک پد تمیز کردن بدون خش و با حرکت دایره ای بمالید.
  5. کاسه را کاملا با آب گرم بشویید، سپس یک شستشوی معمولی با آب و صابون و سپس خشک کردن دست انجام دهید.

این فرآیند تمیز کردن عمیق تر را می توان در صورت نیاز (زمانی که لکه ها یا زنگ زدگی ظاهر می شود) یا به صورت هفتگی/ماهانه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه استفاده کرد.

 

نشتی آب مخلوط کن آشپزخانه

برخی از میکسرهای آشپزخانه دارای منبع روغن جامد مادام العمری هستند که از قبل در آنها وجود دارد و برخی دیگر پیشنهاد می کنند برای نگهداری خوب، گریس را تعویض کنید. راهنمای کاربر را بررسی کنید تا بهترین عملکرد را برای دستگاه خود بیابید.

میکسرها از روغن جامد استفاده می کنند، اما ممکن است گاهی قطره هایی از آن را در کاسه همزن، محور همزن یا اهرم قفل پیدا کنید. این زمانی اتفاق می‌افتد که گرم‌تر از حد متوسط ​​باشد، کم استفاده شود یا چندین بار بدون خنک‌کننده استفاده شود. برای جلوگیری از این امر، اجازه دهید میکسر آشپزخانه بین استفاده خنک شود. اگر مدتی است از همزن استفاده نکرده اید، آن را به مدت ۲ دقیقه روی سرعت ۱۰ روشن کرده و روغن اضافی ظاهر شده را پاک کنید. به خاطر داشته باشید که میکسر خود را با سر پایین نگه دارید تا از نشت روغن جلوگیری شود.

اگر میکسر شما نیاز به تعویض گریس دارد، می توانید گریس را از بسیاری از فروشگاه های لوازم خانگی کوچک خریداری کنید. حتما از گریس ایمن برای مواد غذایی استفاده کنید. با این حال، هشدار دهید – مقدار زیادی چربی در آنجا وجود دارد ! بنابراین کارهای کثیف را دور از غذا و قفسه بندی زیبا انجام دهید.

لوازم یدکی و قعطات مخلوط کن را از قطعه بانک تهیه کنید.