نحوه تمیز کردن فر

            خواه یک بار در هفته، یک بار در ماه یا شاید کمتر از آن اجاق گاز خود را تمیز کنید، این کاری است که هیچ کس از آن لذت نمی برد. حتی هنگام خرید اجاق گاز، نیاز به ویژگی خود تمیز کردن برای بسیاری از مشتریان ما ضروری است. امروزه اکثر اجاق‌های برقی دارای گزینه‌ای برای خود تمیز شوندگی هستند و حتی برخی از محدوده‌های گازی نیز توانسته‌اند آن را به دلیل محبوبیت خود در آن قرار دهند. همانطور که این حالت ممکن است مفید باشد، اگر این ویژگی را ندارید یا اگر فر شما آنقدر کثیف نیست اما می‌توانید از تمیز کردن استفاده کنید، روش‌های دیگری نیز برای تمیز کردن وجود دارد، یکی از روش‌های مورد علاقه ما گزینه تمیز کردن با بخار است که می‌توانید انجام دهید. در هر فر

778847_abbe47f8f0844ff0b1fa23da03364c5d~mv2_d_2400_1600_s_2

قبل از روشن کردن حالت خود تمیز کردن در فر، مواردی را باید به خاطر بسپارید. مطمئن شوید که چندین ساعت در خانه خواهید بود زیرا این یک فرآیند طولانی است. به طور ایده آل پنجره های خانه خود را باز کنید تا به راحتی از هر بو کمک کنید. در ابتدا با شروع خودکار تمیز کردن درب قفل می شود، بنابراین قبل از شروع به کار حتما تمام قفسه های فر را بردارید. به خصوص هر قفسه تلسکوپی در غیر این صورت توانایی خود را برای سر خوردن و جلوگیری از تغییر رنگ یا تاب برداشتن احتمالی از دست خواهند داد. دمای بالا باعث می شود که باقیمانده مواد غذایی در حفره فر به خاکستر تبدیل شود. هنگامی که درب باز شد و فر به اندازه کافی خنک شد، بهتر است آن را با یک حوله پارچه ای خشک تمیز کنید و باقیمانده آن را بردارید.

با مقالات قطعه بانک همراه باشید

هنگام استفاده از خود تمیز کردن، استفاده همزمان از هیچ پاک کننده اضافی اجاق گاز توصیه نمی شود. بسیاری از اجاق های تولید شده امروزی دارای روکش خاصی هستند که باعث می شود نشت روی سطح فر به راحتی نسوزد. در دمایی که فر شما فقط در حین خود تمیز کردن به آن می‌رسد، این پوشش می‌تواند برای پرندگانی که ممکن است به عنوان حیوان خانگی داشته باشید، خطراتی ایجاد کند. اگر یک پرنده خانگی در خانه خود دارید، لطفاً مطمئن شوید که در طول کل فرآیند خود تمیز کردن پاک شده و هر بویی از بین رفته است.

ممکن است استفاده از خود تمیز کننده برای بسیاری از ما راحت باشد، با این حال استفاده بیش از حد ممکن است فشار بیشتری نسبت به آنچه انتظار دارید به فر شما وارد کند. هنگام استفاده از خود تمیز کردن دمای فر تا حدود ۹۰۰ درجه افزایش می یابد. در حالی که اجاق ها به گونه ای ساخته شده اند که این گرمای شدید را برای مدت طولانی تحمل کنند، نباید به عنوان یک روش تمیز کردن معمولی استفاده شود. بسیاری از پاک کننده ها و اسپری های اجاق گاز در هر فروشگاه مواد غذایی موجود است، اما اگر سعی می کنید از بو و استفاده از مواد شیمیایی جلوگیری کنید، همیشه می توانید به دنبال تمیز کردن اجاق گاز خود با بخار باشید. برخی از برندها و مدل‌ها این ویژگی را قبلاً تعبیه کرده‌اند، زیرا بخار نیز می‌تواند مزایایی برای پخت و پز و تمیز کردن فر شما داشته باشد.

نکات

با یک قابلمه یا ظرف پخت نسبتاً استاندارد، هر کسی می تواند نوعی بخارشوی را در فر خود در خانه انجام دهد. اگرچه ممکن است به اندازه مدل‌هایی که دارای این داخلی هستند کارآیی نداشته باشد، اما همچنان به تمیزتر شدن اجاق گاز شما کمک می‌کند، بدون مواد شیمیایی و نیاز کمتری به استفاده از حالت خود تمیز کردن فرکانس شما دارد و به ماندگاری طولانی‌تر فر کمک می‌کند. ابتدا تکه‌های شل شده غذا را در حفره فر تمیز کنید و همه آن را به جز یک قفسه بیرون بیاورید، که پس از برداشتن ذرات باید آن را در پایین‌ترین سطح قرار دهید. فر خود را از ۴۰۰ تا ۴۵۰ درجه از قبل گرم کنید، زیرا این یک محدوده دمایی معمولی برای استفاده در حین پخت و پز است، اجزای الکتریکی کنترل پنل شما را در معرض همان حرارتی قرار نمی دهد که هنگام خود تمیز کردن می کنید.

با استفاده از یک قابلمه مخصوص فر یا ظرف پخت، آن را حداقل تا نیمه با آب معمولی پر کنید. علاوه بر این می توانید یک فنجان آب لیموی از قبل فشرده یا تازه (لیمو را اضافه نکنید)، نصف فنجان سرکه سفید مقطر یا حتی هر دو را برای قدرت تمیز کنندگی بیشتر اضافه کنید و آن را در فر قرار دهید. بخار و اسید سیتریک به شل شدن چربی در این فرآیند کمک می کند و از بین بردن لکه ها راحت تر می شود. قابلمه یا ظرف را حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در فر بگذارید و بعد از یک ساعت در مجموع دوباره چک کنید، بسته به مقدار آب باقیمانده، می‌توانید همچنان ظرف را در فر بگذارید یا آن را خاموش کنید. قبل از اینکه تمام آب از بین برود فر را خاموش کنید و بگذارید حداقل نیم ساعت با در بسته خنک شود تا بخار آن به دام بیفتد. هنگام باز کردن درب مراقب باشید تا از بخار خارج شود.

778847_e5e04bf880f54bc8ba888c2d28e914a2~mv2

این ممکن است تمام لکه ها را از بین نبرد زیرا ممکن است برخی از آنها بیشتر روی سطح سوخته باشند و نیاز به درمان نقطه ای دارند. برای جلوگیری از استفاده از پاک کننده های شیمیایی، می توانید با ترکیب ۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین و ۴ تا ۵ اونس آب، خمیری برای این کار درست کنید. مخلوط را روی این لکه های باقیمانده پخش کنید و بگذارید ۱۵ تا ۲۵ دقیقه بماند و سپس از یک اسفنج غیر ساینده برای تمیز کردن این لکه ها استفاده کنید. سپس با استفاده از یک حوله مرطوب سطح خمیر را پاک کنید و سپس فر را خشک کنید. هر چه بیشتر فر خود را به آرامی تمیز کنید یا از فرآیند Steam-Clean استفاده کنید، کمتر به استفاده از پاک کننده های شیمیایی یا عملکرد Self Clean نیاز خواهید داشت.

778847_a238a41e02bc49619582f93a2977adb1~mv2

قطعه بانک می‌خواهد به شما کمک کند تا سال‌های زیادی از اجاق گاز خود خارج شوید و تمیز نگه داشتن آن یکی از راه‌های کمک به دستیابی به آن است. یکی از ساده‌ترین و کارآمدترین راه‌ها برای تمیز نگه‌داشتن فر، استفاده از برنامه تمیز کردن و نگهداری Appliance World، Constant Care (اطلاعات تماس مراقبت دائمی) است که نه تنها می‌تواند فر شما را تمیز کند، بلکه برای هر وسیله‌ای در این کشور خدمات ارائه می‌کند. خانه شما که می تواند کمی بیشتر از توجه شما استفاده کند. برای هر گونه راهنمایی تمیز کردن دیگر یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجاق های خود تمیز شونده، لطفاً با یکی از همکاران فروش مفید ما تماس بگیرید و برای اطلاعات بیشتر در مورد اجاق گاز آینده خود به یکی از نمایشگاه های ما مراجعه کنید.