لوازم یدکی لوازم خانگی | قطعات لوازم خانگی

سبد خرید شما خالی است.

نحوه چربی زدایی ماکروفر

نحوه چربی زدایی ماکروفر

تمیز کردن و چربی زدایی ماکروفر کاری است که توسط خیلی ها نادیده گرفته می شود. اگر چه تقریبا روزانه روی ماکروفر خود را تمیز می کنیم، اما عادت نداریم سطوح داخلی ماکروویو را تمیز کنیم، حتی اگر غذایی داخل آن سوزانده شود.

اما چربی زدایی ماکروفر به طور مرتب امری ضروری است، زیرا هر بار که ماکروفر کار می کند، باقی مانده های غذا به داخل آن می چسبند و در معرض سوختگی قرار می گیرند و ممکن است در طولانی مدت به قطعات داخلی دستگاه شما آسیب وارد کند و شما را نیازمند تعمیر ماکروفر کند.

تمیز-کردن-ماکروویو

همچنین این غذا های سوخته عمدتا گاز های سرطان زا آزاد می کنند که جذب غذای شما می شوند. اگرچه ممکن است در کوتاه مدت متوجه هیچ تاثیری بر سلامت خود نشوید، در بلند مدت ممکن است باعث آسیب جبران ناپذیر شود. از این رو شما باید روزانه غذا های باقی مانده بر روی اجزای داخلی ماکروفر را تمیز کنید و حداقل یکبار در ماه چربی زدایی ماکروفر خود را اساسی انجام دهید.

خب چگونه چربی زدایی ماکروفر خود را انجام دهیم؟

اولین فکری که به ذهنمان می رسد ممکن است ساییدن و چربی زدایی ماکروفر با مایع ظرفشویی باشد. اما متاسفانه، این ایده ی خوبی نیست! هنگام شستن ظروف با مایع ظرفشویی، ما معمولا آنها را با آب آبکشی می کنیم که تمام مایع ظرفشویی مانده بر روی ظروف تمیز می شود. اما این حالت در رابطه با چربی زدایی ماکروفر شما هم صدق می کند؟

نحوه چربی زدایی ماکروفر

خیر. از آنجایی که شما نمی توانید داخل ماکروفر را با آب روان بشویید و تمیز کنید، در عوض با ساییدن و سطحی پاک کردن آن را تمیز می کنید. اهمیتی ندارد که برای کامل پاک کردن مایع از روی آن به چه میزان تلاش می کنید، باقی مانده ی مایع ظرفشویی بر سطح مایکروفر باقی خواهد ماند. و زمانی که شما کیکی می پزید یا غذای خود را بر روی آن گرم می کنید، گاز های سمی و مضر آزاد شده از باقی مانده مایع ظرفشویی بر روی سطح داخلی ماکروویو، غذای شما را آلوده می کند. اگر چه نمی توانید آن را ببینید یا حتی مزه کنید، این گاز ها در غذای شما وجود دارند و شما ندانسته آن را می خورید و در دراز مدت سلامت خود را به خطر می اندازید.

خب، واقعا چه چیزی در این گاز هاست؟ اگر به ترکیب مایع ظرفشویی داخل آشپزخانه خود نگاه کنید، شما می توانید تقریبا دو ماده ی اصلی را ببینید؛ تری کلوسان و سدیم لورت سولفات. از مضرات این مواد می توان به مشکلات هورمونی، ناباروری، حساسیت پوستی، آسیب به سیستم گردش خون، مشکل تنفسی و گوارشی اشاره کرد.

نحوه چربی زدایی ماکروفر

خوشبختانه، ما جایگزین های طبیعی ای داریم که می توان برای چربی زدایی ماکروفر بدون هیچ عوارض جانبی مضری از آنها استفاده کرد. و بهترین بخش این موضوع این است که بیشتر این مواد جزء باید های خانه هستند که در بیشتر خانه ها یافت می شوند.

جایگزین اول برای چربی زدایی ماکروویو

مواد مورد نیاز برای مخلوط جوش شیرین عبارتند از: جوش شیرین (جزء اصلی)، سرکه و لیمو. همچنین به یک دستمال مرطوب، اسکاچ یا سیم ظرفشویی، آب و یک کاردک نیاز خواهید داشت.

برای درست کردن این مخلوط، یک کاسه بردارید و نصف پیمانه جوش شیرین و آب یک عدد لیمو و به مقدار کافی سرکه را با یکدیگر مخلوط کنید تا خمیری نرم بدست آید. این مخلوط یک گزینه ی خوب برای این منظور می باشد چرا که جوش شیرین یک ساینده ی خفیف است که باعث از بین بردن ذرات و لکه ها از بسیاری از سطوح می شود. همچنین هر نوع بویی را از بین می برد. وقتی با سرکه مخلوط می شود، چربی ها را از بین می برد و سطح مورد نظر را تمیز و براق می سازد. آب لیمو بوی دلپذیری به ماکروفر شما می دهد.

نحوه چربی زدایی ماکروفر

خب، حال، اجازه دهید تا به تمیز کردن مرحله به مرحله ی ماکروفر بپردازیم.

هر نوع باقی مانده غذا ها را از سطح داخلی ماکروفر از بین ببرید. شما می توانید آنها را به آرامی پاک کنید و یا اگر خرده های غذا بر روی آن چسبیده است، به آرامی با یک کاردک آنها را بتراشید.مخلوط جوش شیرین را کاملا بر سطح داخلی ماکروفر بخش کنید، مخصوصا جاهایی که روغنی و چرب می باشد.اجازه دهید خمیر خشک شود و بگذارید این مخلوط جوش شیرین یک شبانه روز یا ۱۲ ساعت بر روی سطح گاز بماند تا خشک شود.

نحوه چربی زدایی ماکروفر

بعد از ۱۲ ساعت با استفاده از یک اسکاچ نرم به آرامی جوش شیرین خشک شده را بسایید. برای اینکه مخلوط نرم شود، کمی سرکه بر روی آن اسپری کنید. سرکه با مخلوطی که حالت فومی پیدا کرده واکنش نشان می دهد که به تمیز کردن چربی ها کمک می کند و تمام ذرات چسبیده شده بر روی سطح گاز را از بین می برد. اگر خمیر خشک شده به این راحتی ها پاک نمی شود، با کاردک به آرامی آن را بتراشید.

ذرات مخلوط حتی پس از ساییدن هم بر روی سطح باقی می ماند. بنابراین، با استفاده از یک ابر مرطوب یا یک پارچه مرطوب کل سطح اجاق را تمیز کنید. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید.

جایگزین دوم برای چربی زدایی مایکروویو

اگر ایده چربی زدایی ماکروفر با مخلوط جوش شیرین و سرکه را دوست نداشتید، می توانید از این روش استفاده کنید. این روش سریعتر است زیرا شما مجبور نیستید آن را یک شبانه روز بگذارید خشک شود. اما از طرف دیگر، باید برای تمیز کاری بیشتر تلاش کنید.

برای درست کردن مخلوط پاک کننده، نصف پیمانه خاکستر زغال چوب، ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری نمک، آب و یک عدد لیمو را با هم مخلوط کنید. اگر از مادربزرگ خود بپرسید، متوجه می شوید که خاکستر چوب و زغال چوب از زمان های بسیار قدیم برای تمیز کردن ظروف استفاده می شده است. این ماده نه تنها ماده ای کارآمد است، بلکه کاملا بی خطر و بدون عوارض است.

نحوه چربی زدایی ماکروفر

درست مثل روش قبلی تمام خرده غذا های چسبیده شده بر روی سطح داخلی ماکروویو  را بتراشید.سپس، اسکاچ یا را به مخلوط خاکستر زغال چوب آغشته کنید و به آرامی بر سطح اجاق بکشید.

بعد با استفاده از یک ابر یا دستمال مرطوب مخلوط را از روی سطح ماکروفر کاملا پاک کنید. اگر همچنان خرده غذا ها بر روی سطح باقی مانده، این کار را تکرار کنید.

در نتیجه می توانید ببینید که ماکروفر شما از اولش هم تمیز تر و نو تر شده است!

بنابراین، دفعه بعد که یک ماکروفر کثیف داشتید، پاک کننده های شیمیایی را فراموش کنید و در عوض روش های طبیعی را برگزینید.

ماکروفر و توستر

microwave مایکروویو یا واژهٔ رایج آن مایکروفر و ماکروفر ، یا واژه مصوب فرهنگستان زبان و ادب رسمی ایران تندپز ، گونه‌ای اجاق است که از طریق تابش الکترومغناطیسی ریزموج، با به جنبش درآوردن آب و دیگر مولکول‌های قطبیده در غذا گرما ایجاد می‌کند و سبب می‌شود که غذا در مدت زمان کوتاهی بپزد.

اجاق مایکروویویکی از مهم‌ترین اختراع‌های بزرگ قرن بیستم است. میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا این وسیله را دارند و هر روز از آن استفاده می‌کنند. در این به‌طور مختصر دربارهٔ اجاق مایکروویو و چگونگی عملکرد آن در پخت غذا توضیح میدهیم .
در سال‌های اخیر با توجه به آلودگی محیط زیست ناشی از فرایندهای آلاینده صنعتی، استفاده از منابع جدید انرژی که حداقل آلودگی را به همراه داشته باشند، مورد توجه قرار گرفته‌است. در این راستا طی دو دهه اخیر استفاده از انرژی اجاق مایکروویو به عنوان منبع گر مایش به‌طور وسیعی گسترش یافته‌است. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشانگر آنست که استفاده از این نوع انرژی، ضمن اینکه آلودگی محیط زیست را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد، فرایندها را تسریع نموده و در کاهش هزینه‌های انرژی نیز مؤثر است

قطعه بانکبورس لوازم یدکی ماکروفر می باشد
آون توستریکی ازپرکاربردترین وسایل آشپزخانه است، که شما می توانید به وسیله آن نان برشته وتست کنید و در عین حال یک نسخه مینیاتوری از اجاق گاز نیز در اختیاردارید که کارهای کوتاه مدت وساده فر را انجام می دهد و انرژی کمتری مصرف می کند
لوازم یدکی آون توستررا از قطعه بانک بخواهید

0