لوازم یدکی لوازم خانگی | قطعات لوازم خانگی

سبد خرید شما خالی است.

نشتی اشعه و خطرات ماکروفر

نشتی اشعه و خطرات ماکروفر

دستگاه های مایکروویو دارای قابلیت استفاده آسان و صرفه جویی در انرژی و زمان هستند اما خطرات ماکروفر میتواند برای سلامتی انسان ها مشکل ایجاد کند.دکتر مگدا هاوس از متخصصان پرتو شناسی می گوید که اگر دستگاه ماکروویو خروج اشعه داشته باشد ممکن است به سلامت ما آسیب جدی وارد کند.

شما همیشه وسوسه می شوید که فقط از مایکروویو استفاده کنید چون راهی آسان و سریع است و باعث صرفه جویی در انرژی و زمان شما می شود اما اگر نکات ایمنی استفاده از ماکروویو را رعایت نکنید این میانبر شما را با خطرات ماکروفر مواجه می کند و باعث به خطر افتادن سلامتی شما خواهد شد.

تست اشعه ماکروویو

خطرات ماکروفر

پرفسور هاوس توضیح می دهد : مهمترین دغدغه برای افراد این است که بفهمند که آیا مایکرویو آنها خروج اشعه دارد یا خیر؟بهتر است برای این کار از تعمیرکار ماکروویو متخصص در زمینه تعمیر ماکروفر بخواهید تا تست اشعه را انجام دهد و به هیچ وجه خودتان دست بکار نشوید.

دستگاه مایکروویو ارزش مواد غذایی را در انواع مواد غذایی کاهش می دهد. آنزیم های مواد غذایی از طریق اشعه مایکروویو تغییر ماهیت می دهند. این به این معنا است که شما مقدار کمی از ارزش این مواد غذایی را دریافت می کنید که اگر این مواد غذایی رو بر روی اجاق طبخ می کردید تمام ارزش های آن حفظ می شد وبه طور کامل به بدنتان می رسید.

نشتی اشعه و خطرات ماکروفر

امواجی که در دستگاه مایکرویو استفاده می شود در واقع جهت گرم کردن آب طراحی شده است.قسمت اعظم بدن ما از آب تشکیل شده است بنابراین بدن ما به طور طبیعی اشعه مایکروویو را جذب می کند.در صورتی که دستگاه مایکروویو شما نشتی اشعه داشته باشد ممکن است خطرات ماکروفر زیر شما را تحدید کند.

آب مروارید

نظرات متعدد و گاهی متضادی در رابطه با خطرات ماکروفر وجود دارد اما مسئله ای که تمام محققان نسبت به آن توافق دارند این است که اشعه ی مایکرویو باعث ایجاد آب مروارید می شود.آب مروارید یکی از شایع ترین عوامل فقدان بینایی در افراد بالای ۴۰ سال است. آب مروارید همچنین علت اصلی نابینایی در جهان می باشد. صرف نظر از عینک های جدید و عینک های آفتابی ضد آفتاب، درمان موثر تنها جراحی می باشد.

پرفسور هاوس می گوید: ایستادن شما در مقابل دستگاه مایکروویو در حالی که مشغول تماشا کردن غذای خود هستید به طور ناگهانی باعث ایجاد آب مروارید می شود. اگر این کار را بارها و بارها انجام دهید به چشمانتان آسیب می رسانید.

سرطان

بهتر است از ظروف مخصوص برای قرار دادن در داخل ماکروویو استفاده کنیم.بسیاری از ظروف پلاستیکی هنگامی که حرارت ببینند مواد سرطان زا را به مواد غذایی شما می رسانند و بهتر است تعمیر ماکروویو خود را به موقع انجام دهید تا از خطرات ماکروفر جلوگیری کنید.

بر قلب شما تاثیر می گذارد

پرفسور هاوس در پژوهش خود شواهد روشنی را یافت که طبق آن از دیگر خطرات ماکروفر تاثیر اشعه آن بر قلب است. او میزان ضربان قلب افرادی را که در معرض اشعه ی مایکروویو بودند را کنترل کرد. این افراد ضربان قلبشان تغییر کرده بود.

سطح خون شما را تغییر می دهد

در مطالعاتی که در کشور سوییس بر روی افرادی که در معرض اشعه ماکروویو قرار گرفته بودند صورت گرفت نشان داد که این افراد قطر گلبول های قرمز خونشان کاهش یافته و میزان گلبول سفید و کلسترول آنها نیز افزایش یافته است.

چگونه خطرات ماکروفر را از بین ببریم؟

اگر قصد استفاده از مایکروویو را دارید حتما بعد از روشن کردن دستگاه از آشپزخانه خارج شوید. اشعه مایکرویو حتی از دیوار هم عبور می کند پس شما هنوز هم در معرض خطرات ماکروفر هستید. پس از آشپزخانه خارج شده و در فاصله ایمن با دستگاه قرار بگیرید.زمانی که کودکان شما در منزل حضور دارند حتی الامکان از مایکروویو استفاده نکنید. همچنین بهتر است که افراد سالخورده هم در معرض اشعه های مایکروویو قرار نگیرند. بهتر است هر چند وقت یکبار دستگاه ماکروویو خود را به مراکز معتبر تعمیر ماکروویو برده و ار آنها بخواهید تست اشعه را برای شما انجام دهند.

ماکروفر و توستر

microwave مایکروویو یا واژهٔ رایج آن مایکروفر و ماکروفر ، یا واژه مصوب فرهنگستان زبان و ادب رسمی ایران تندپز ، گونه‌ای اجاق است که از طریق تابش الکترومغناطیسی ریزموج، با به جنبش درآوردن آب و دیگر مولکول‌های قطبیده در غذا گرما ایجاد می‌کند و سبب می‌شود که غذا در مدت زمان کوتاهی بپزد.

اجاق مایکروویویکی از مهم‌ترین اختراع‌های بزرگ قرن بیستم است. میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا این وسیله را دارند و هر روز از آن استفاده می‌کنند. در این به‌طور مختصر دربارهٔ اجاق مایکروویو و چگونگی عملکرد آن در پخت غذا توضیح میدهیم .

نشتی اشعه و خطرات ماکروفر
در سال‌های اخیر با توجه به آلودگی محیط زیست ناشی از فرایندهای آلاینده صنعتی، استفاده از منابع جدید انرژی که حداقل آلودگی را به همراه داشته باشند، مورد توجه قرار گرفته‌است. در این راستا طی دو دهه اخیر استفاده از انرژی اجاق مایکروویو به عنوان منبع گر مایش به‌طور وسیعی گسترش یافته‌است. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشانگر آنست که استفاده از این نوع انرژی، ضمن اینکه آلودگی محیط زیست را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد، فرایندها را تسریع نموده و در کاهش هزینه‌های انرژی نیز مؤثر است

قطعه بانکبورس لوازم یدکی ماکروفر می باشد
آون توستریکی ازپرکاربردترین وسایل آشپزخانه است، که شما می توانید به وسیله آن نان برشته وتست کنید و در عین حال یک نسخه مینیاتوری از اجاق گاز نیز در اختیاردارید که کارهای کوتاه مدت وساده فر را انجام می دهد و انرژی کمتری مصرف می کند
لوازم یدکی آون توستررا از قطعه بانک بخواهید

0