نکاتی که به شما کمک می کند زردی را از لوازم سفید خود پاک کنید

اگر می‌پرسید چگونه وسایل سفید را تمیز کنید، احتمالاً تنها شما نیستید. لوازم خانگی سفید به لطف ظاهر تمیز و روشنایی عمومی می توانند اضافات بسیار جذابی برای آشپزخانه باشند.

بعید است که لوازم سفید زیبای شما برای همیشه به همین شکل بمانند، با این حال، حداقل بدون کار شما. افزایش سن، نور و سایر عوامل محیطی می توانند به مرور زمان باعث زرد شدن وسایل سفید شوند.

خوشبختانه، اگر امیدوارید دوباره لوازم خانگی خود را سفید کنید، تعدادی ترفند وجود دارد که می توانید امتحان کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تمیز کردن اجاق گاز سفید یا هر وسیله سفید دیگری در آشپزخانه، ادامه مطلب را بخوانید.

یک پاک کننده همه منظوره را امتحان کنید

پاک کننده همه منظوره

این احتمالاً ساده‌ترین راه برای حل مشکل زردی است، وقتی به نحوه تمیز کردن وسایل سفید فکر می‌کنید.

شما باید مطمئن شوید که محصولی که انتخاب می‌کنید حاوی سفیدکننده است، زیرا این نوع پاک‌کننده‌ها به احتمال زیاد در برابر زردی مؤثر هستند.

فرآیند آسان است. فقط پاک کننده همه منظوره خود را روی یک پارچه تمیز اسپری کنید و آن را روی دستگاه خود پاک کنید. (ابتدا یک ناحیه کوچک را تست کنید تا مطمئن شوید که سفید کننده آسیبی به آن وارد نمی کند.) سپس سطح را با یک پارچه تمیز و مرطوب بشویید.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش رفته است، باید خود را با یک وسیله تمیزتر و روشن تر بیابید.

جوش شیرین خود را بردارید

جوش شیرین

اگر پاک کننده همه منظوره شما در نهایت این کار را انجام نداد، محصول دیگری که می توانید امتحان کنید، جوش شیرین قدیمی خوب است. فقط یک پارچه مرطوب بردارید و مقدار زیادی جوش شیرین روی آن بپاشید. پارچه را در امتداد دستگاه پاک کنید، به‌ویژه در نقاط زردی. سپس محل را دوباره با یک پارچه تمیز و مرطوب پاک کنید تا باقیمانده آن را بشویید.

برای نواحی باریک و صعب العبور و شکاف ها، می توانید از یک مسواک نرم یا وسیله ای مشابه برای از بین بردن لکه های زرد استفاده کنید.

با کرم پراکسید تمام قسمت ها را بیرون بکشید

پراکسیدها

این رویکردی است که می تواند روی وسایل کوچکتر کار کند. ابتدا باید برای خرید یک بطری کرم پراکسید به محل عرضه موی مورد علاقه خود بروید. سپس، باید از یک مسواک یا ابزار مشابه استفاده کنید تا به طور یکنواخت پراکسید کرم را روی سطح دستگاه خود بمالید. (مطمئن شوید که هنگام انجام این کار از دستکش استفاده می کنید و برای محافظت از هر برچسبی با نوار چسب پوشانده اید.)

در مرحله بعد، دستگاه خود را در یک کیسه بزرگ Ziploc یا کیسه زباله تمیز محکم ببندید و آن را در آفتاب قرار دهید. (به همین دلیل است که می گوییم بهتر است این روش را برای وسایل کوچکتر ذخیره کنید.) آن را چند ساعت در زیر نور خورشید و در کیسه خود قرار دهید و مطمئن شوید که آن را هر ساعت بچرخانید. اشعه ماوراء بنفش خورشید با پراکسید کرم در تعامل است تا زردی دستگاه شما را کاهش دهد.

هنگامی که «پخت» دستگاه شما تمام شد، آن را از کیسه خارج کرده و با یک پارچه مرطوب پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که قبل از استفاده آن را کاملاً خشک کنید.

اگر به یک وسیله جدید با هر رنگی نیاز دارید، Appliance Connection شما را تحت پوشش قرار داده است. مجموعه پیشنهادات ما را بررسی کنید تا دستگاه مناسب بعدی را برای خود پیدا کنید.

پرسش های مرتبط

محبوب ترین رنگ برای لوازم خانگی چیست؟

رنگ سفید یکی از محبوب ترین رنگ ها برای لوازم خانگی است. فضای شما را روشن نگه می دارد و در عین حال با بسیاری از انواع دکوراسیون ترکیب می شود.

آیا همه لوازم آشپزخانه باید یک رنگ باشند؟

بله، به طور کلی، اکثر صاحب خانه ها قصد دارند وسایلی با رنگ یکسان داشته باشند. این یک ظاهر یکپارچه در آشپزخانه ایجاد می کند و می تواند جذابیت بصری آن را افزایش دهد. وسایلی با رنگ های مختلف می توانند مکان شما را نامرتب و حتی بهم ریخته جلوه دهند.