ویژگی های ماهیتابه رژیمی

بازسازی ظروف تفلون

بازسازی

در چند سال اخیر استفاده از ماهیتابه رژیمی به‌دلیل استفاده بسیار کم از روغن و امکان بخارپز کردن غذا مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. ما در اینجا ۵ ویژگی ماهیتابه رژیمی خوب و نکته‌های مهمی را در ارتباط با نحوه نگهداری  و انتخاب این ظرف بیان می‌کنیم.

اگر روکش نچسب ماهیتابه رژیمی شما به هر دلیلی دچار آسیب دیدگی یا خط و خش شده است، توصیه می‌کنیم هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. مجموعه سنتر سرویس به عنوان اولین و معتبرترین مرکز در بازسازی ماهیتابه و انواع ظروف نچسب در قزوین شناخته شده است.

شما می‌توانید بازسازی ماهیتابه رژیمی خود را به این مرکز بسپارید تا ظرف شما را مانند روز اول و حتی با کیفیت‌تر تعمیر کنند. استفاده از تجهیزات پیشرفته، مواد اولیه درجه یک، کادری حرفه‌ای و متخصص سبب شده تا گروه سنتر سرویس همواره در کار خود موفق باشند و مورد توجه و استقبال مشتریان زیادی در سراسر ایران قرار بگیرند.

 

چند ویژگی مهم ماهیتابه رژیمی خوب و مرغوب

 

ماهیتابه رژیمی به عنوان یک ماهیتابه چند کاره، می‌توان برای پخت انواع استیک، غذاهای کبابی، بخارپز و سرخ کردنی استفاده کرد. در زیر به بررسی چند مورد از مهم‌ترین ویژگی این نوع ماهیتابه اشاره می‌کنیم:

 • غذای داخل این ماهیتابه بدون روغن و آب نیز با حرارت ملایم به‌دلیل محکم بودن درب آن به‌خوبی پخته می‌شود. در حالی که سایر غذاها بدون آب و روغن در داخل ظرف می‌سوزند.
 • در هنگام برگرداندن غذا لازم نیست درب آن را بازکنید. بلکه می‌توان به راحتی و بدون باز کردن درب و ریختن آب و روغن داخل ماهیتابه به بیرون غذا را به‌طرف دیگر برگرداند .
 • داشتن دسته‌های محکم ضد حرارت و نیز لاستیک در اطراف ظرف، آن را به یک ماهیتابه منحصر بفرد تبدیل کرده، طوری که حرارت را به‌طور کامل و یکنواخت به مواد غذایی می‌رساند.
 • شستشوی آسان ماهیتابه و راحت جدا شدن دو قسمت آن از دیگر مزایای ماهیتابه رژیمی است.
 • در مقایسه با سرخ کن و ماکروویو غذای داخل این ماهیتابه سالم‌تر است. زیرا هم روغن کمتری مصرف می‌کند هم غذا در حین پخت خشک نمی‌شود.

 

در هنگام خرید یک ماهیتابه رژیمی خوب به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 

انواع مدل‌های مختلف با مارک‌های متفاوت از ماهیتابه رژیمی در بازار موجود هستند که برای خرید یک ظرف مناسب و استاندارد باید چند نکته مهم را نظر گرفت:

 

داشتن لاستیک‌های محکم در دور ظرف

 

5 ویژگی ماهیتابه رژیمی خوب

۵ ویژگی ماهیتابه رژیمی خوب

 

 

داشتن یک لاستیک اضافه که در مواقع ضروری بتوان آن را تعویض کرد. وجود لاستیک دور ماهیتابه بسیار مهم است، زیرا هم باعث محکم بودن درب ظرف می‌شود و از پاشیدن و ریختن مواد به بیرون جلوگیری می‌کند.

 

انتخاب اندازه مناسب برای ماهیتابه رژیمی

 

ماهیتابه‌های رژیمی در اندازه های مختلفی تولید می‌شوند که بهتر است بنابر تعداد اعضای خانواده ظرف مناسب خود را انتخاب کنید. با ماهیتابه رژیمی بزرگ مناسب خانواده کم جمعیت نیست و غذای کم در آن به خوبی و خوشمزه‌گی پخت نخواهد شد.

 

 

شستشوی آسان و راحت

 

نباید از سیم و اسکاچ‌های زبر برای شستن ماهیتابه رژیمی استفاده کرد. اگر از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید از مدل‌هایی که می‌توان آنها را داخل ماشین گذاشت بخرید. این ظرف به‌دلیل پوشش نچسب و صافی که دارد به راحتی شسته شده و خشک می‌شود.

 

تابه های ارزان و بسیار سبک

 

معمولاً ماهیتابه‌های رژیمی با کیفیت کمی سنگین هستند. با اطمینان به شما می‌گوییم گول ماهیتابه‌های سبک و ارزان را نخورید. با خرید این نوع ماهیتابه فقط پولتان را هدر می‌دهید. زیرا بدنه و پوشش نچسب چنین ظرف‌هایی بسیار کم دوام و بی‌کیفیت است.

 

چند نکته مهم در مورد نحوه نگهداری ماهیتابه رژیمی

 

5 ویژگی ماهیتابه رژیمی خوب

۵ ویژگی ماهیتابه رژیمی خوب

 

 

اگر نکات مربوط به نگهداری ماهیتابه رژیمی خود را رعایت کنید، می‌تواند تا مدت طولانی از این ظرف استفاده کرده و لذت ببرید مطاله مقاله نحوه نگهداری از ظروف تفلون می‌تواند اطلاعات بیشتری در این زمینه به شما بدهد. در زیر به چند نکته مهم برای نگهداری این ماهیتابه اشاره می‌کنیم:

 • زمانیکه برای اولین بار از ماهیتابه رژیمی نچسب استفاده می‌کنید، ابتدا ظرف را با مایع ظرفشویی و ابر نرم بشورید و خشک کنید. سپس داخل و اطراف ظرف را چرب کنید و بعد استفاده نمایید.
 • هرگز برای هم زدن یا تف دادن غذا از وسایل و قاشق فلزی و تیز استفاده نکنید. قاشق‌های چوبی و نسوز بهترین وسیله برای استفاده در ظروف نچسب هستند.
 • هرگز برای شستن ماهیتابه از سیم یا اسکاچ زبر استفاده نکنید. در صورتی که به هر دلیل غذا به ظرف چسبید آب گرم روی آن بریزید تا نرم شود و بعد بشورید و پاک کنید.
 • هرگز از پودرهای ماشین لباسشویی یا جرم گیرهای قوی برای تمیز کردن ظرف نچسب استفاده نکنید.

 

چرا گاهی اوقات غذا به‌داخل ماهیتابه رژیمی می چسبد؟

 

ممکن است به‌دلایل مختلفی پوشش نچسب ظرف قدرت آزادسازی غذا را از دست بدهد و غذا شروع به چسبیدن به داخل ماهیتابه کند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله چگونه از ماهیتابه رژیمی استفاده کنیم؟ مراجعه فرمایید. در زیر چند مورد از مهم‌ترین دلایل چسبیدن غذا به‌داخل ماهیتابه رژیمی را بیان می‌کنیم:

 • استفاده از اسپری‌های روغن مخصوص آشپزی در مواردی منجر به پینه بستن روغن اسپری شده اسپری در یک طرف غذا و سوختن آن می‌شود. این مورد به پوشش نچسب آسیب می‌زند و به مرور ظاهری زنگ زده‌ای به‌داخل ماهیتابه می‌دهد.
 • از حرارت بالا برای ماهیتابه رژیمی استفاده نکنید. حرارت بالا سبب سوختن و چسبیدن غذا به ظرف می‌شود. برای حفظ مزه غذا و پوشش نچسب از حرارت متوسط نزدیک به پایین استفاده کنید.
 • سشتشوی غلط، گذاشتن مداوم ماهیتابه به‌داخل ماشین ظرفشویی به مرور باعث زبری و خرابی داخل ماهیتابه می‌شود.

 

چه زمانی باید اقدام به تعمیر و بازسازی یک ماهیتابه رژیمی کنیم؟

 

 هر نوع ظرف نچسبی در صورتی که پوشش داخلی آن دچار خط، خش و ساییدگی شود باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کرد. اگر بنا به هر دلیلی داخل ماهیتابه پوسته پوسته شد یا حالت پولکی پیدا کرد، برای حفظ سلامت خود و اعضای خانواده باید ظرف را دور انداخت یا تعمیر کرد. بهترین زمان برای تعویض ماهیتابه رژیمی معمولا ۵ سال است. حال اگر نکات مراقبتی را رعایت کنید و ظاهر ظرف سالم باشد این مدت طولانی‌تر خواهد شد.

 

سنتر سرویس مرکزی خوشنام در بازسازی تفلون و انواع ظروف نچسب

 

اینکه ماهیتابه، قابلمه و سایر ظروف خود را از مرکزی معتبر بازسازی کنید بسیار مهم است. ممکن است ظرفی پس از مدت کوتاهی استفاده که تازه بازسازی شده، سریع خاصیت نچسب بودن خود را از دست بدهد و خراب شود. این به‌دلیل به‌کار بردن مواد نامرغوب و بی‌کیفت در بازسازی پوشش نچسب است.

خوشبختانه گروه سنتر سرویس با بهره‌گیری از دستگاه‌های پیشرفته و مواد با کیفیت، انواع ظروف سرامیک، چدن، گرانیت و تفلون را مانند روز اول و حتی با کیفیت‌تر با قیمت نصف خرید یک سرویس مرغوب در بازار بارسازی کرده و به مشتریان خود تحویل می‌دهد. شما می‌توانید با خیالی آسوده بازسازی ماهیتابه رژیمی و تعمیر تفلون خود را به این مرکز بسپارید تا در کمترین زمان ممکن ظرف شما زیبا و با کیفیت نمایند.

به دنبال مرکز بازسازی ظروف تفلون در زرگنده می گردید ؟

پیشنهاد ما سنتر سرویس است

بازسازی ظروف تفلون از دسته خدمات مورد استقبال مشتریان سنتر سرویس در تمامی مناطق تهران است.این سرویس از جمله سرویس های مرتبط با لوازم خانگی در تهران محسوب می شود.

بازسازی تفلون، بازسازی دیگ و قابلمه و بازسازی ماهیتابه تفلون

سنتر سرویس در جهت آسایش و راحتی کاربران و با همکاری متخصصین خدمات بازسازی ظروف تفلون در محله زرگنده تلاش کرده است خدماتی نظیر بازسازی ظروف تفلون زرگنده , تعمیر ماهیتابه تلفون زرگنده , تعمیر و بازسازی قابلمه چدن در زرگنده , گرانیت کردن قابلمه و تعمیر و گرانیتی کردن دیگ و قابلمه پلوپز در زرگنده ارائه داده و تجریه خوبی را برای کلیه مشتریان خود از جمله مشتریان عزیز خود ارائه نماید.

چگونه  از سنتر سرویس برای بازسازی ظروف تفلون و چدن و گرانیت استفاده کنیم؟

شما می توانید با مراجعه به سایت : سنتر سرویس و مشاهده آدرس و ساعت کاری به این مرکز مراجعه فرمایید همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره تماس مرکز سنتر سرویس تماس بگیرید.