چگونه قفسه فر باعث خوشمزه تر شدن غذا می شود

صرف نظر از سطح آشپزی یا تجربه آشپزی شما، همه ما در مخمصه‌ای قرار گرفته‌ایم که نمی‌توانیم ارتفاع قفسه‌های فر را تنظیم کنیم.

پاسخ این سوال در طراحی فر و نحوه توزیع گرما است. ممکن است زیاد به نظر برسد، اما نگران نباشید، ما آن را برای شما تجزیه می کنیم.

 

مادر و پسر در حال پختن پای

 

در حالی که بیشتر اوقات باید قفسه های خود را در قفسه میانی بگذارید، برخی از موقعیت های آشپزی از تنظیم ارتفاع قفسه فر سود می برند.

دلیل آن این است که اکثر کوره ها دارای دو منبع گرما هستند: یکی در پایین و دیگری در بالا.

به دلیل بالا آمدن هوای گرم، بالای فر به طور پیوسته گرمتر است. از طرف دیگر، المنت گرمایشی پایین به صورت انفجاری گرم می شود،

بنابراین می تواند گرمتر شود و در حین پختن سرد شود. این به این دلیل است که، در حالی که وقتی فر را از قبل گرم می کنیم، هر دو عنصر گرم می شوند،

عنصر زیرین عنصری است که به طور دوره ای برای حفظ دمای هسته پس از رسیدن به دمای مورد نظر وارد می شود.

در اینجا نحوه تشخیص اینکه چه زمانی باید رک های خود را تغییر دهید آورده شده است.

 

قفسه بالا

پسر جوانی که محصولات پخته شده را در فر قرار می دهد

 

با قفسه بالایی یا قفسه سوم بالایی، می‌خواهید از آن برای هر ظرفی که به قهوه‌ای شدن کامل روی آن نیاز دارد، مانند کاسرول، ظروف کبابی یا هر چیزی که با پنیر پوشانده شده است، استفاده کنید.

فقط باید مراقب آنها باشید تا از سوختن آنها به دلیل میزان گرمای بالای آن جلوگیری کنید. قفسه بالایی همچنین می‌تواند زمانی که همزمان دو ورقه کوکی را می‌پزید، کلاچ شود، یک ورق را در وسط فر و دیگری را در بالا نگه دارید، سپس ورق‌ها را تا نیمه پخت ورق بزنید.

 

قفسه وسط

پدر و دختر در حال پخت کلوچه

 

میانی اساساً موقعیت پیش فرض است. این یک قانون خوب است که هر زمان که در مورد قرار دادن غذا در فر شک دارید وسط آن را نگه دارید. قفسه میانی برای اکثر غذاها ایده آل است زیرا امکان گردش یکنواخت گرما را فراهم می کند.

این یک انتخاب عالی برای بوقلمون، غذاهای پخته شده با یک ظرف، غذاهای ورقه ای، کلوچه و براونی است. نکته دیگر، اگر چندین غذا را همزمان می‌پزید، قفسه مرکزی را برای ظروف شکننده که به راحتی می‌سوزند،

مانند کیک‌ها و شیرینی‌ها، ذخیره کنید. ظروف بخشنده تر باید به بالا و پایین فر منتقل شوند، سپس در نیمه دوره پخت چرخانده شوند تا از پخت یکسان اطمینان حاصل شود.

 

قفسه پایین

زن و مرد در حال درست کردن پیتزا

 

قفسه سوم پایین یا وسط محل ظروفی است که نیاز به کفی ترد دارند. کل زمان پخت همان خواهد بود که در وسط پخته می شود،

اما نزدیکی تابه یا ورقه پخت به عنصر گرما باعث قهوه ای شدن کف می شود. که این قفسه را برای پیتزا، نان و حتی پای میوه مناسب می کند.

 

این قوانین فقط برای در نظر گرفتن نوع اجاق گاز تغییر می کنند، بیشتر برای اجاق های همرفت. برخلاف اجاق‌های معمولی، اجاق‌های همرفتی مجهز به فن هستند.

به تنظیم و پرداخت گرما کمک می کند و به آن کمک می کند. با یک اجاق همرفت، به احتمال زیاد زمان پخت سریع تری خواهید داشت.

بنابراین، اگر می‌خواهید از جوجه‌های گوشتی برای قهوه‌ای شدن خوب غذا استفاده کنید، باید زمان پخت را کوتاه کنید و در فواصل کوتاه‌تر با اجاق گاز همرفت نگاهی بیندازید.

اما اجازه ندهید که شما را صمیمی کند، فقط به یاد داشته باشید که اگر شک دارید به قفسه وسط بچسبید. این تنها نکته ای است که به هر دو صورت عمل می کند، بدون توجه به نوع فر. و هرگز قفسه ها را در حالی که فر گرم است حرکت ندهید. سعی کنید از قبل آن را انجام دهید