یک ظرف خشک در خانه نیست

هیچ دستگاه دیگری به جز ماشین ظرفشویی شما تغییرات اخیر را تجربه نکرده است. در حالی که بسیاری از چیزها، به ویژه در بهره وری مصرف برق و آب بهبود یافته است، برخی احساس می کنند که ظروف به خوبی در دستگاه های قدیمی خود خشک نمی شوند. این بیشتر به این دلیل است که ماشین‌های ظرفشویی چگونه خشک می‌شدند در مقایسه با نحوه خشک کردن آنها. با تغییر مداوم استانداردهای انرژی، تولیدکنندگان لوازم خانگی مجبور به تغییر بودند. برخی از برندها همیشه در تلاش بوده اند تا ماشین ظرفشویی های کم مصرف بسازند و مجبور بودند تغییرات کمی ایجاد کنند، در حالی که بسیاری دیگر مجبور بودند به طور کامل تولید خود را بازسازی کنند.

08-100-سال-تکامل-9-لوازم-آشپزخانه-ماشین ظرفشویی

یکی از بزرگترین تغییرات این است که چه مقدار قدرت می تواند در ماشین ظرفشویی استفاده شود. کویل‌های گرمایشی رایج بودند زیرا گاهی اوقات می‌توانستند آب را در طول چرخه شستشو گرم کنند و پس از تخلیه آن، ظروف شما را تقریباً با همان قدرت اجاق گاز خشک کنید. این معمولا باعث می شود ظروف شما داغ بیرون بیایند، اگر بخواهید خیلی زود لیوان ها و بشقاب ها را کنار بگذارید، تقریباً احساس می کنید دستتان سوخته است. در حالی که هنوز گزینه‌هایی برای کویل‌های گرمایشی در برخی از مارک‌ها وجود دارد، آنها از همان قدرت استفاده نمی‌کنند و به اندازه مدل‌های قبلی داغ نمی‌شوند. این سیم پیچ همچنین به این معنی بود که شستن برخی پلاستیک ها خطرناک است و هرگز نمی توانید آنها را روی قفسه پایینی قرار دهید وگرنه ذوب می شوند. برای ماشین‌های ظرفشویی جدید که سیم پیچی ندارند، برای اکثر پلاستیک‌ها، مهم نیست که آنها را روی چه قفسه‌ای قرار می‌دهید، ایمن هستند.

ماشین ظرفشویی-july062018-2

در حالی که ممکن است خشک کردن در مدل های قدیمی مشکلی نداشته باشد، کارایی آن مشکل بود. آنها از مقدار زیادی نیرو برای رسیدن به این دماها برای خشک کردن استفاده کردند، اما گرم کردن مناسب آب با این روش دشوار بود و عناصر اضافی مورد نیاز بود. اغلب توصیه می شد قبل از شروع به کار ماشین ظرفشویی آب داغ را به سینک خود برسانید. تغییر دیگری که ماشین ظرفشویی باید با قوانین انرژی انجام می داد، میزان آب مصرفی بود. برخی از برندهای امروزی می‌توانند در هر چرخه حداقل ۴ گالن آب در مقایسه با ۱۵ گالن در هر چرخه در مدل‌های قدیمی‌تر مصرف کنند که تقریباً ۴۰۰۰ گالن کمتر در طول چرخه عمر آن است.

شستشوی دستی در مقابل ماشین ظرفشویی

حتی با وجود آن همه آب، اغلب مجبور بودید بیشتر ظروف را از قبل بشویید و آنها هنوز به اندازه ماشین ظرفشویی جدید شما تمیز نمی شدند. بنابراین نه تنها در حین استفاده آب بیشتری مصرف می‌کرد، بلکه اغلب مجبور بودید قبل و بعد از اجرای یک چرخه، آب بیشتری برای شستشو مصرف کنید. توصیه می شود هیچ یک از ظروف خود را از قبل شست و شو ندهید زیرا بسیاری از ماشین های امروزی دارای حسگر هستند و مواد شوینده شما با آنزیم هایی طراحی شده است تا آشفتگی های باقی مانده روی ظروف شما را از بین ببرد. یکی دیگر از نکاتی که در استفاده بیش از حد از آب وجود داشت این بود که صدای ماشین ظرفشویی شما در گذشته زیاد بود، آنها اغلب هر مکالمه ای را در آشپزخانه شما در حین کار خاموش می کردند و در یک طبقه باز حتی در اتاق نشیمن یا اتاق غذاخوری شما شنیده می شود. اکثر ماشین‌های ظرفشویی موجود امروزی آنقدر کم صدا هستند که فقط برای نشان دادن استفاده از آن‌ها، باید نوری بتابانند.

1078702682_5095928841001_5095919988001-vs.jpg?pubId=1078702682&videoId=5095919988001

بهترین روش خشک کردنی که امروزه در ماشین های ظرفشویی استفاده می شود، خشک کردن با تراکم است. تراکم زمانی اتفاق می افتد که آب روی یک سطح سرد در هوای مرطوب جمع شود. این معمولاً هنگام لذت بردن از یک نوشیدنی خنک در خارج از خانه در تابستان یا زمانی که آینه شما پس از دوش آب گرم مه آلود است، اتفاق می افتد. شیشه و آینه سردترین سطوح هستند بنابراین آب به سمت آنها کشیده می شود. استفاده از خشک کن میعانات در ماشین ظرفشویی شما به طور مشابه عمل می کند و هم بهداشتی تر و هم کارآمدتر از کویل های گرمایش سنتی است. هرچه آب گرمتر باشد، تمیزتر است. هرچه آب گرمتر باشد خشک تر است.

برای دستیابی به این هدف، به جای اینکه به آب گرم از خط آب خود تکیه کنید، آب طوری گرم می شود که گویی به داخل دستگاه جریان می یابد. پس از چرخه آبکشی اولیه، از آب گرم برای تمیز کردن استفاده می شود و سپس آب به بالاترین دمای خود برای چرخه آبکشی نهایی و گرم کردن ظروف می رسد. هنگامی که آب تخلیه می شود، داخل فولاد ضد زنگ سریعتر شروع به خنک شدن می کند سپس ظروف و آب به جای آن به این سطح جذب می شود. خشک شدن مشکلی برای اکثر ظروف شما نیست، اما ممکن است متوجه شوید که پلاستیک شما چیزی است که ممکن است در پایان چرخه هنوز مرطوب باشد. این به این دلیل است که پلاستیک‌ها سریع‌تر از وان فولادی ضد زنگ سرد می‌شوند، زیرا آب به سطح خنک‌تر جذب می‌شود، مانند ظروف نقره‌ای، ظروف شیشه‌ای، سرامیکی و چینی خشک نمی‌شود.

shutterstock_1287454819

تقریباً هر برند ماشین ظرفشویی استفاده از مایع شستشو را برای کمک به خشک کردن توصیه می کند. نیازی به افزودن مایع شستشو برای هر چرخه نیست و با استفاده متوسط ​​فقط یک بار در ماه باید پر شود. بهتر است آن را به آرامی داخل مخزن بریزید تا مطمئن شوید که به درستی پر شده است. ماشین ظرفشویی شما نشان می دهد که چه زمانی باید مقدار بیشتری اضافه شود، بنابراین نیازی نیست خودتان سطح را بررسی کنید. می توان آن را در کنار جایی که مواد شوینده ظرفشویی خود را قرار می دهید پیدا کنید، اما به آرامی پخش می شود، زیرا در زمان مناسب در طول چرخه مورد نیاز است. کمک شستشو با کاهش کشش سطحی آب روی ظروف شما کار می‌کند، بنابراین قطرات به راحتی تشکیل نمی‌شوند به این معنی که بهتر از ظروف شما تخلیه می‌شوند و با خشک شدن لکه‌های کمتری بر جای می‌گذارند.

maxresdefault-1

برندهای لوازم خانگی همیشه به دنبال راه‌هایی برای بهبود این فرآیند هستند، زیرا خشک کردن در واقع پیچیده‌ترین بخش دستگاه‌های آنها است. برخی از روش‌های مورد استفاده برای انتشار گرمای اضافی شامل فن‌های کوچک برای گردش هوا و حتی مواد معدنی است که می‌تواند مقداری از رطوبت را نیز جذب کند. ویژگی هایی مانند باز شدن خودکار در مدل های خاص موجود است و در پایان چرخه کمی درب را باز می کند. این اجازه می دهد تا مقداری از آب فرار کرده و به طور موثرتری تخلیه شود. هنگامی که به تغییرات عادت کردید و فهمیدید که ماشین ظرفشویی جدید شما چقدر کارآمدتر خواهد بود، خشک کردن یک مشکل از گذشته خواهد بود. برای مقایسه همه مدل‌ها و مدل‌های ماشین ظرف‌شویی و پاسخ به هر سؤال دیگری، لطفاً به یکی از نمایشگاه‌های لوازم خانگی دنیا سر بزنید تا همین امروز با یکی از همکاران فروش صحبت کنید و با ماشین ظرفشویی اشتباه خشک نشوید