۵ دستور ایرلندی برای روز سنت پاتریک مناسب جشنهای ما

این مجموعه از دستور العمل های ایرلندی باعث می شود آرزو کنیم که آرزو کنیم در تمام طول سال روز سنت پاتریک باشد!

۱٫  هش گوشت گاو ذرت شده

وقتی به روز سنت پدی فکر می کنید، هش گوشت گاو ذرت مظهر غذای راحتی ایرلندی است. با پختن گوشت گاو از روز قبل شروع کنید و بگذارید یک شب سرد شود تا تا حد امکان طعم آن را جذب کند.

روز بعد، گوشت ذرت پخته شده خود را ریز خرد کنید و هش خود را با سیب زمینی، کلم و سایر تاپینگ های مورد علاقه خود آماده کنید.

یک تخم مرغ آب پز را روی آن بیندازید تا طعم شگفت انگیزی داشته باشید که مانند گدازه روی هاش شما جاری شود. برای صبحانه، برانچ، شام یا حتی یک میان وعده آخر شب از آن لذت ببرید.

۲٫   کلکانن

Colcannon یک غذای جانبی سنتی ایرلندی است که یک جفت خوشمزه در کنار هر غذای اصلی است. این ترکیبی معمولی از پوره سیب زمینی و کلم یا کلم پیچ انتخابی شماست،

اما شما می توانید آنچه را که می خواهید بگنجانید انتخاب کنید.

اینها پوره سیب زمینی لذیذ مادربزرگ شما نیستند – اینها با استفاده از کلم نرم و ترد، و همچنین سیر و تره فرنگی برای بافت و عمق طعم بیشتر، طعم و مزه سختی دارند.

۳٫  ساندویچ گوشت ذرت کبابی

روبن، پاسترامی داغ – هر چه دوست دارید اسمش را بگذارید –

نمی توانید طعم یک ساندویچ گوشت ذرت داغ را انکار کنید. این لزوما یک وعده غذایی سنتی در ایرلند نیست، اما آنها بیش از حد خوشمزه هستند که نمی توان آن را انکار کرد!

برش های ضخیم گوشت گاو ذرت و تکه های پنیر فونتینا را در وسط دو تکه نان چاودار ترد و کره ای قرار دهید.

اگر می خواهید مرباها را بیشتر از بین ببرید، با یک طرف خردل گینس برای غوطه ور شدن سرو کنید. این ترکیبی از خردل دیژون، شکر قهوه ای و آبجوی سالم است. دینومیت!

۴٫   قهوه سرد دوبلین

روز سنت پدی بدون کمی مشروب الکلی نیست. قهوه سرد دوبلین ترکیبی خوشمزه از کافئین، دسر و خطر خالص است. تهیه شده با قهوه سرد،

گینس، ویسکی، شربت ساده و خامه غلیظ، نوشیدنی غنی و خامه ای است که برای جشن ایرلندی شما عالی است.

در حالی که ساقی محلی شما ممکن است برند مورد علاقه خود را از ویسکی داشته باشد، استفاده نکردن از جیمسون توهین آمیز است. اگر دوست دارید صبحگاهی خود را با کمی ضربه اضافی انتخاب کنید، تنها چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که این کار را انجام دهید.

۵٫   نان سودا کره قهوه ای

نان سودا باید به هر میز شام ایرلندی راه پیدا کند. این یک نان تقریباً روستایی است که تهیه آن بسیار ساده است.

به طور سنتی با آرد سبوس دار، جوش شیرین، نمک و دوغ درست می شود. این مواد حداقلی یک نان خمیری با طعمی تند و آجیلی درست می‌کنند که به خوبی با انواع غذاها مانند سوپ،

پنیر و آبجو هماهنگ می‌شود و می‌توان آن را با کره، مربا سرو کرد یا برای ساندویچ گوشت گاو ذرت استفاده کرد.

این دستور غذا، اگرچه با فلفل سیاه سنتی و رزماری درست نمی‌شود، اما طعمی تند، تازه و علفی دارد که به خوش‌کردن هر غذایی که سرو می‌کنید کمک می‌کند.

 

اگر به دنبال دستور العمل های خوشمزه برای جشن گرفتن روز سنت پاتریک یا لوازم آشپزخانه جدید برای زنده کردن این خلاقیت ها هستید،

برای خرید طیف گسترده ای از لوازم و لوازم آشپزی ما از فروشگاه ما دیدن کنید. ممکن است ما در دوبلین نباشیم، اما همه محصولاتی که برای یک جشن معتبر ایرلندی نیاز دارید را داریم. روز سنت پاتریک مبارک.