آماری عجیب از میزان قاچاق لوازم خانگی

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از پیشی گرفتن قاچاق نسبت به تولید داخل خبر داد و گفت: درحال‌حاضر میزان لوازم خانگی قاچاق موجود در داخل کشور ۲۰درصد بیشتر از تولید داخلی است.

مرتضی میری ضمن انتقاد از گسترش میزان قاچاق نسبت به تولید داخل اظهار کرد: درحال‌حاضر میزان لوازم خانگی قاچاق موجود در داخل کشور ۲۰درصد بیشتر از تولید داخلی است؛ یعنی از ۳.۳ میلیارد دلار لوازم خانگی که سالانه به فروش می‌رسد، ۱.۵ میلیارد دلار آن تولید داخل و ۱.۸ میلیارد دلار آن قاچاق است.

او ادامه داد: این درحالی است که هم کیفیت محصولات داخلی ما بالا رفته و هم تولیدکنندگان در شرایط سختی اقدام به تولید می‌کنند که با فراهم بودن زمینه قاچاق انگیزه تولید کاهش خواهد یافت؛ ضمن اینکه اگر این میزان قاچاق صرف تولید داخل شود ۳۰درصد به حجم نیروی کار کنونی این صنعت افزوده خواهد شد.

میری همچنین به اشتغالزایی بالای صنعت لوازم خانگی اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش تولید داخل، میزان اشتغالزایی این صنعت افزایش یافته به طوریکه یکی از کارخانجات تولیدی در سه ماه اول امسال حدود ۳۰۰ نفر و کارخانه دیگر حدود هزار نفر استخدامی داشته است.

وی در پایان تاکید کرد: درحال‌حاضر تعداد کارخانه‌های نوپا رو به افزایش است و در این راستا باید توجه کنیم که کمیت فدای کیفیت نشود و با افزایش تعداد کارخانه‌ها کیفیت محصولات نیز ارتقای بیشتری یابد.

دیدگاه‌ها ۰