logo

اتحادیه لوازم خانگی: کمبودی در بازار وجود ندارد

نصیری، رئیس اتحادیه لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه در پاسخ به این سوال که تولیدات کشور در حوزه لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه، نیاز بازار را تأمین می کند یا خیر، اظهار کرد: خوشبختانه کمبودی در این بازار نداریم و تولیدکنندگان با وجود کمبود مواد اولیه توانسته اند نیاز بازار را تأمین کنند.
با بیان اینکه یک هزار و ۷۰۰ واحد صنفی مجوزدار در تهران مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: آمار دقیقی از تعداد واحد های صنفی بدون پروانه در صنف فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه نداریم.
به گفته رئیس اتحادیه لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه، میزان اشتغال زایی در این صنف بیشتر شده است، چرا که بیشتر تولیدکنندگان به سمت تولید داخل روی آورده اند.
نصیری با بیان اینکه لوازم خانگی فلزی به کشور هایی همچون عراق، افغانستان و کشور های همسایه صادر می شود، افزود: در زمینه واردات، با مشکل مواجه هستیم.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه گفت: امیدواریم بازار لوازم خانگی آشپزخانه روند رو به رشد خود را طی کند و همه کالا ها با تولید ایرانی ساخته و وابستگی به خارج کمتر شود.
نصیری با اشاره به اینکه لوازم خانگی یکی از صنایع با دامنه ای بسیار وسیع و متنوع است، اظهار کرد: این صنعت همواره در تلاش است که بتواند وضع خود را در بازار حفظ کند.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه گفت: آمار رسمی از قاچاق ندارم؛ اما امیدوارم که میزان آن روز به روز کمتر شود.
نصیری در پایان اظهار کرد: در حال حاضر ۹۰ درصد تولیدات در بازار لوازم خانگی داخلی است.

دیدگاه‌ها۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ