logo

اغلب شرکت‌های فعال در زمینه لوازم خانگی خارجی جمع آوری کرده‌اند

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی تبریز گفت: با توجه به ممنوعیت واردات لوازم خانگی، اغلب شرکت‌های لوازم خانگی خارجی اقدام به جمع‌آوری کرده اند؛ به عنوان مثال نمایندگی بوش در آذربایجان شرقی به دلیل نبود کالا جمع آوری کرده است.

محمد محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در خصوص وضعیت اخیر بازار لوازم خانگی در تبریز، اظهار کرد: صنعت لوازم خانگی از سال ۹۷ حالت بحران و آشفتگی دارد و از باب تولید با کمبود مواجه هستیم؛ چرا که تولیدکنندگان نمی‌توانند مواد اولیه خود را تامین کنند.

وی با بیان این‌که خرید و فروش برندهای خارجی به دلیل نبود کالا، کاهش یافته است، متذکر شد: همچنین شرکت‌های بزرگ همانند سامسونگ تولیدات خود را کاهش داده و تنها برخی از کالاها را به بازار عرضه می کنند؛ به طوری‌که محصولات سامسونگ به میزان ۸۰ درصد در بازار کاهش یافته است.

محمدی خاطرنشان کرد: قیمت کالاهای خارجی افزایش زیادی داشته و فروشندگان با لیست قیمت تعیین شده از سوی شرکت‌های خارجی، محصولات را نمی فروشند، چرا که در این شرایط فروشندگان متضرر می‌شوند.

وی متذکر شد: حدود ۷۰ مغازه لوازم خانگی در تبریز اقدام به جمع آوری کرده اند و حدود ۶۰ شرکت بزرگ لوازم خانگی در استان روبه افول هستند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی تبریز با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی قیمت لوازم خانگی نسبت به مدت مشابه سال ۹۷، تصریح کرد: قیمت لوازم خانگی طی سه سال اخیر افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی داشته است.

وی با اشاره به وضعیت تولید داخلی لوازم خانگی نیز بیان کرد: تولید کنندگان داخلی نیز از لحاظ تامین قطعه با مشکلاتی مواجه هستند، به طوری‌که حتی برخی قطعات در بازار یافت نمی‌شود، متاسفانه در شرایط فعلی، سوء استفاده‌هایی نیز می‌شود.

وی با بیان این‌که برای صادرات لوازم خانگی از استان برنامه ریزی درستی نداریم، عنوان کرد: از استان ما صادرات لوازم خانگی انجام می‌شود ولی اکنون صادرات بسیار کاهش یافته و صادرات کنندگان با بروکراسی‌های اداری مواجه هستند.

دیدگاه‌ها۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ