افزایش تسهیلات برای خرید موتورسیکلت برقی در سال ۹۸

امانی با اشاره به اینکه افزایش تسهیلات برای خرید موتورسیکلت برقی در سال آتی آغاز خواهد شد، اضافه کرد: در این ارتباط شرایط لازم برای دریافت این تسهیلات اعلام می‌شود.

به گزارش افکارنیوز، شهربانو امانی با اشاره به سیاست‌های مدیریت شهری تهران در ارتباط با برنامه‌ریزی در حوزه کاهش آلودگی هوای تهران، اظهار کرد: این برنامه‌ها در فازهای تعریف شده در طرح کاهش آلودگی هوای تهران انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: از برنامه‌هایی که در حوزه معاونت حمل‌و نقل وترافیک در دستور کاری قرار گرفته است و در این بخش اصرار به اجرای آن داریم، استفاده از دوچرخه در سطح شهر تهران و همچنین توسعه حمل‌و نقل عمومی به ویژه مترو است.

امانی همچنین در ارتباط با برنامه ریزی مدیریت شهری در توسعه استفاده از موتورسیکلت‌های برقی،گفت: شورای شهر تهران در دوره گذشته مصوبه‌ای داشت که طبق آن شهرداری را ملزم به ارائه تسهیلات خرید موتورسیکلت برقی به متقاضیان کرد که البته در آن مقطع استقبال خوبی از این طرح نشد.

عضو کمیسیون عمران و حمل‌و نقل شورای  تهران ادامه داد: در آن مقطع شهرداری تهران به پرداخت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تهسیلات در قالب وام بلاعوض مکلف شد  و در واقع این تسهیلات پس از فرایند کوتاه مدتی در اختیار افراد قرار می‌گرفت.

وی با اشاره به افزایش قیمت موتورسیکلت برقی در ماه‌های گذشته، افزود: در این شرایط خرید موتورسیکلت برقی برای متقاضیان سخت شده است و باید تسهیلاتی بیشتری برای خرید آن در نظر بگیرید، به همین دلیل مدیریت شهری بنا دارد تسهیلات خرید موتورسیکلت برقی را ۵ میلیون تومان افزایش دهد که البته این موضوع ملزم به این است که متقاضیان موتورهای ۳ وات خریداری کنند.

دیدگاه‌ها ۰