افزایش قیمت لوازم خانگی با وجود تعطیلی بازار

توقف فعالیت صنف توزیع کنندگان لوازم خانگی به دلیل شیوع کرونا، سبب شده برخی فروشگاه های آنلاین، لوازم خانگی را با قیمت بالاتری نسبت به نمایندگی های رسمی فروش عرضه کنند.

پس از سپری شدن بیش از ۶۰روز از شیوع ویروس کرونا در کشور، فعالیت برخی اصناف کشور با محدودیت و مشکلات خاصی مواجه است. به گفته سید مرتضی میری، رئیس اتحادیه صنف توزیع کنندگان لوازم خانگی، به رغم این که به برخی واحدهای صنفی کم خطر از سی ام فروردین ماه اجازه بازگشایی داده شده، اما واحدهای فروش لوازم خانگی در پاساژها، هنوز موفق به اخذ مجوز لازم برای بازگشایی نشده و در حال حاضر اجازه فعالیت ندارند.
از سوی دیگر، همزمان با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و توقف فعالیت توزیع کنندگان لوازم خانگی، کسب وکار فروشگاه های اینترنتی با رشد قابل توجهی روبه رو بوده است. صدور اطلاعیه ها و آگهی های مکرر مبنی بر درخواست همکاری و جذب نیرو، نشانگر افزایش چشمگیر فعالیت های این فروشگاه هاست.
اما در این میان، بررسی ها نشان می دهد لوازم خانگی در فروشگاه های اینترنتی با قیمت های متفاوتی به فروش رسیده و درنتیجه اختلاف قابل توجهی میان قیمت اعلام شده در سایت نمایندگی اصلی و قیمت درج شده در سایت های فروش اینترنتی وجود دارد.
حمیدرضا غزنوی، سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی، در گفت وگو با مهر در ارتباط با افزایش قیمت لوازم خانگی می گوید: پس از تعطیلی صنف لوازم خانگی به دلیل شیوع کرونا، برخی فروشگاه های آنلاین، لوازم خانگی را با قیمت بالاتری نسبت به نمایندگی های رسمی فروش عرضه می کنند که این موضوع در بلندمدت می تواند تعادل عرضه و تقاضا را از بین ببرد و به تولیدکنندگان آسیب بزند.

دیدگاه‌ها ۰