اهدای ۱۰۰۰ بسته لوازم خانگی به سیل‌زدگان

ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هزار بسته لوازم خانگی ایرانی در مناطق سیل‌زده مازندران توزیع کرد.

به گزارش ایسنا، سیدمصطفی سیدهاشمی، معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در آئین اهدای یک هزار بسته لوازم خانگی و ۱۰۰۰ رأس دام سبک به مردم سیل‌زده مازندران، با اشاره به وعده کمک ۸۰۰ میلیارد تومانی ستاد در جریان سیل اخیر، گفت: دو سال پیش مؤسسه اجتماعی بنیاد احسان برکت در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به منظور رصد بلایای طبیعی و امدادگری تأسیس شد و پس از تأسیس این مؤسسه اجتماعی، قرارگاه‌های جهادی و ۲۵۰ گروه جهادی با حضور صدها جهادگر تشکیل شد و نیروهای جهادی این قرارگاه‌ها نخستین گروه‌هایی بودند که در حادثه سیل اخیر در کنار مردم ایستادند.

معاون ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به وعده کمک ۸۰۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در جریان سیل اخیر گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان برای امدادگری و کمک‌های مردمی و ۵۵۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال تخصیص داده شده است.

وی درباره خدمت‌رسانی ستاد در مناطق سیل‌زده کشور گفت: این خدمت‌رسانی‌ها در سه مرحله انجام شد و مرحله نخست آن قبل از شروع سیل آغاز شد و در مرحله دوم خدمت‌رسانی که کمک و امدادگری در مناطق سیل‌زده است، تمامی دستگاه‌ها و نهادها برای کمک به مردم سیل‌زده به صحنه آمدند که ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز یکی از این نهادها بود و اقلام مختلفی از جمله پتو، غذا، دارو و … را بین مردم مناطق سیل‌زده توزیع کرد.

سیدهاشمی با بیان این که ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار در بیمارستان‌های سیار ستاد در مناطق سیل‌زده ویزیت شدند و دارو نیز به آنها تحویل داده شد، تاکید کرد: مرحله سوم خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که مهم‌ترین مرحله نیز است، عمل به وعده‌ها خواهد بود و ما امروز آمدیم تا بگوییم، اگر وعده دادیم به آن عمل می‌کنیم.

وی درباره وعده‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حادثه سیل اخیر گفت: وعده اول اهدای لوازم خانگی به خانواده‌هایی بود که وسایل‌شان در این حادثه آسیب دید.

سیدهاشمی تصریح کرد: در ۱۰ استان سیل زده کشور ۳۰ هزار بسته لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده ارسال کردیم؛ در این بسته‌ها جمعاً ۶۰ هزار پتو، ۳۰ هزار فرش، ۳۰ هزار یخچال، ۳۰ هزار اجاق گاز و ۳۰ هزار وسایل آشپزخانه وجود دارد.

وی وعده دوم ستاد اجرایی فرمان امام (ره) را توزیع دام سبک عنوان کرد و افزود: ۱۰۰۰ رأس دام سبک سازگار با محیط و مولد با میانگین قیمت ۲ میلیون تومان بر اساس لیست استانداری در مازندران توزیع خواهد شد.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درباره وعده سوم ستاد گفت: ایجاد شغل وعده سوم است که در مازندران یک هزار شغل مستقیم و ۲ هزار و ۳۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کنیم و ۴۰ میلیون تومان وام در اختیار هر واحد شغلی در قالب طرح اجتماع محور و تسهیلات محور قرار می‌گیرد.

سیدهاشمی با اشاره به وعده چهارم ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اظهار کرد: ۳۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی در ده استان کشور تحت بیمه برکت هستند و ۴۰ میلیون تومان به هریک از هم‌وطنانی که خانه شأن صد درصد آسیب‌دیده و تحت پوشش بیمه برکت بوده‌اند، حسب خسارت وارد شده اعطا می‌شود.

وی همچنین درباره خدمات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان مازندران یادآور شد: تولد ۹۱ نوزاد که والدینشان ناباروری داشتند و صاحب فرزند شده‌اند، بهبود ۴۲ کودک ناشنوا با استفاده از کاشت حلزون گوش و ساخت بیش از ۵۳ مدرسه با ۳۳۱ کلاس درس از دیگر خدمات ستاد در مازندران است.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم سعید کمالی تجلیل به عمل آمد.

لوازم یدکی تفال لوازم یدکی مولینکس لوازم یدکی فلر لوازم یدکی بوش لوازم یدکی دلونگی

دیدگاه‌ها ۰

ارسال با تاخیر برخی سفارشات