logo

ایکس ویژن سومین تولید کننده تلویزیون ایران شد.

آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از این است که در نیمه نخست امسال، تولید انواع لوازم خانگی از هشت تا ۴۰ درصد کاهش داشته است.

آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از این است که در نیمه نخست امسال، تولید انواع لوازم خانگی از هشت تا ۴۰ درصد کاهش داشته است. در نیمه نخست امسال ۳۴۷ هزار و ۱۰۰ دستگاه انواع تلویزیون تولید شد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۲۹٫۶ درصد کاهش داشته است اما در خصوص میزان فروش برندهای لوازم خانگی و علی‌الخصوص، تلویزیون در مهر ۹۶ سهم بازار تلویزیون (در خانه مصرف‌کنندگان ایرانی) ۳۹درصد در اختیار سامسونگ، ۳۴ درصد برای ال‌جی و نزدیک به ۲۷ درصد نیز مربوط به برندهای دیگر است.

علی‌رغم کاهش تولید در حوزه تلویزیون ایرانی در دی ماه ۹۷، وزنه افزایش فروش به سوی برند داخلی تلویزیون (ایکس ویژن) سنگینی کرده است و آن‌طور که فعالان بازار گزارش می‌دهند، دو شرکت اول با کاهش عرضه سهم پایین‌تری از بازار را کسب کرده و جایگاه سوم نیز با یک شرکت تولید داخلی (ایکس ویژن) جایگزین شده است.

ایکس ویژن، الگوی رشد برند ایرانی

با توجه به گزارش‌های مرکز آمار ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرغم تشدید تحریم‌ها و مشکلات متعدد موجود در تولید لوازم خانگی و به صورت ویژه تلویزیون در داخل کشور، میزان فروش برند داخلی ایکس ویژن در رقابت با رقبای خارجی رشد صعودی داشته است. همانگونه که ذکر شد، کیفیت محصول و خدمات پس از فروش از فاکتورهای مهم جذب مشتری است، برند ایکس ویژن در این مسیر، افزایش قیمت حداقلی داشته و محصول کیفی را با قیمت و تکنولوژی مناسب به مصرف کنندگان ارائه داد تا بخشی از نیاز عمومی تامین شود.

در همین راستا، مصرف کننده نیز با توجه به نوسان نرخ ارز و افزایش قیمت برندهای خارجی و عدم اطمینان از خدمات پس از فروش برندهای خارجی و همچنین کیفیت بالای محصول ایرانی، مسیر خرید خود را سوی برند ایرانی تلویزیون تغییر داده است.

به نظر می‌رسد با توجه به اطمینان مصرف‌کننده داخلی به محصول ایرانی و جلب رضایت آن از خرید ایرانی، در ماه‌های نخست سال ۹۸، شاهد افزایش فروش محصولات ایرانی در بازار باشیم.

دیدگاه‌ها۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ