بازار لوازم خانگی آرام است/ قیمت کالای قاچاق کاهش داشته است

«سیدمرتضی میری»، رئیس اتحادیه لوازم خانگی، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا ، درخصوص وضعیت بازار لوازم خانگی گفت: بازار لوازم خانگی از اردیبهشت ماه با مشکلی روبرو نبوده، قیمت ها به ثبات رسیده و جنس در بازار موجود است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در محرم و صفر به سر می بریم، شاهد یک بازار آرام هستیم و مردم تنها نیاز واقعی خود را تامین می کنند. امروز کسی برای دوسال بعد خود خرید نمی کند.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی با بیان اینکه چند شرکتی که با «کره» کار می کردند، سهم بازار خود را از دست داده اند، تصریح کرد: ما نه تنها در این مدت کمبودی حس نکردیم بلکه این سه برند قول داده اند که ظرف دو ماه آینده کارخانه های خود را با مواد اولیه دیگر و با استاندارد های اروپایی، راه اندازی کنند.
او تشریح کرد: اگر محصولات آن شرکت ها مثل لباسشویی، انواع یخچال فریزر و ظرفشویی در دو ماه آینده وارد بازار شوند، بدون شک بازار ما اشباع شده و شاهد مقداری کاهش قیمت خواهیم بود البته ممکن است که صادرات داشته باشیم.
میری در پاسخ به این سوال که آیا کاهش قیمت در بازار لوازم خانگی داشته ایم؟ گفت: افزایش قیمت ها متوقف شده اما کاهشی را شاهد نبوده ایم. از آنجایی که واردات لوازم خانگی ممنوع است و به صورت قاچاق وارد می شود شاهد کاهش قیمت لوازم خانگی قاچاق بوده ایم چرا که «ارز آزاد» ما از ۱۷ هزار تومان به ۱۲ هزار تومان رسیده است.
وی افزود: کارخانه های تولیدی ما که از ارز نیمایی استفاده کرده و مواد اولیه خود را از کارخانه های داخلی تامین می کنند، به دلیل پایین نیامدن قیمت محصولات کارخانه های مادر، نتوانسته اند که قیمت محصولات خود را پایین بیاورند.

دیدگاه‌ها ۰