بخش کارآفرینی مسئولیت سنگینی برعهده دارد

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ضمن اشاره به مشکلات ایجاد شده در پی شیوع ویرس کرونا، گفت: تقویت فروشگاه‌های آنلاین، حمایت از استارت‌آپ‌های فروش آنلاین، فریز دستوری چک‌ها و تعویق اقساط بانکی، راه‌اندازی خط اعتباری برای ارائه تسهیلات کم‌بهره به ویژه به کسب و کارهای متضرر و تقویت دیپلماسی اقتصادی، از جمله راهکارهای جلوگیری از رکود اقتصادی در این وضعیت است.

محمدرضا غزنوی در نشست خبری با بیان اینکه در حال حاضر افکار عمومی بر بهداشت و درمان متمرکز شده است، اظهار کرد: باید توجه داشته باشیم که تبعات اقتصادی دیرهنگام ظاهر می‌شود؛ بنابراین باید توجهات را به سوی مسائل اقتصادی معطوف کنیم.

وی با بیان اینکه مسائل اقتصادی مانند دومینو بخش‌های مختلف را درگیر می‌کند، افزود: در حال حاضر باید بهداشت عمومی را بالاتر ببریم و محیط را به گونه‌ای فراهم کنیم که جریان اقتصادی به حرکت درآید، وگرنه دچار رکود می‌شویم که به ضرر همه اقشار به ویژه بخش‌های ضعیف‌تر جامعه خواهد بود.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه بیماری کرونا می‌تواند تبدیل به کرونای اقتصادی شود که جبران آن سخت‌تر و طولانی‌تر خواهد بود، تصریح کرد: ایران تابع اقتصاد جهانی است و در شرایطی که اقتصاد جهان در پی شیوع ویروس کرونا دچار مشکل شده، حتما ایران نیز درگیر این مشکلات خواهد شد.

غزنوی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای جلوگیری از مشکلات اقتصادی، گفت: باید توجه کنیم که برنامه‌ریزی در بخش اقتصاد نباید مانند برنامه‌ریزی در بخش بهداشت و درمان باشد، چرا که با وجود اینکه چین دو ماه قبل شیوع ویروس کرونا را اعلام کرده بود و با توجه به روابط تجاری گسترده این کشور با ایران باید پیش‌بینی‌ها و اقدامات لازم انجام می‌شد، اما اقدامات لازم در زمینه تولید تجهیزات پزشکی یا ممنوعیت صادرات آن در این فرصت انجام نشد.

وی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه به تعویق انداختن اقساط بانکی، یادآور شد: بخش کارآفرینی و تولید نیز باید در این شرایط مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهند؛ برای مثال این بخش می‌تواند در حوزه بهداشتی و درمانی مایحتاج مردم را تامین کند یا کارهای فرهنگی در این زمینه انجام دهد.

دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران با اشاره به لزوم برخورد سریع‌تر قوه قضاییه و مجازات خارج از نوبت احتکارگران، خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصادی نیاز به اقدامات سریع‌‌تری داریم، چرا که رشد منفی اقتصادی که در جهان ایجاد شده شامل حال ایران هم می‌شود.

غزنوی در پایان تقویت فروشگاه‌های آنلاین، حمایت از استارتاپ‌های فروش آنلاین، فریز دستوری چک‌ها و تعویق اقساط بانکی، راه‌اندازی خط اعتباری برای ارائه تسهیلات کم‌بهره به ویژه به کسب و کارهای متضرر و تقویت دیپلماسی اقتصادی را از جمله راهکارهای جلوگیری از رکود اقتصادی عنوان کرد.

دیدگاه‌ها ۰