تلویزیون هوشمند اطلاعات را رصد می کند

تحقیقاتی که با همکاری یک محقق ایرانی در دانشگاه پرینستون آمریکا انجام شد، حاکی از آن است که تلویزیون های هوشمند، اطلاعات کاربران خود را ردیابی می کنند.

تلویزیون های هوشمند را باید به فهرست لوازم خانگی اضافه کرد که کاربران را رصد می کنند. تحقیق آرویند نارایان استادیار علم رایانشی در پرینستون و هومن مهاجری مقدم، محقق ایرانی همین دانشگاه نشان می دهد تلویزیون های متصل به اینترنت اطلاعات کاربران را ردیابی می کنند.
تلویزیون های متصل به اینترنت به افراد اجازه می دهند برنامه شبکه های نتفلیکس و هولو را تماشا کنند. نارایانان استادیار علوم رایانشی در پرینستون در این مورد می گوید: اگر کاربران از دستگاه هایی مانند Roku و آمازون فایرتیوی استفاده می کنند، انبوهی از شرکت ها می توانند اطلاعات دقیقی از برنامه های تلویزیونی را که فرد تماشا می کند در اختیار داشته باشند. این در حالی است که نظارت اندکی بر فعالیت های آنان وجود دارد و اطلاع رسانی در این مورد مانند آنکه اطلاعات به کجا فروخته می شوند نیز کافی نیست.
البته فروش اطلاعات یکی از دلایلی است که به کاهش قیمت نوع تلویزیون ها منجر شده است. اکنون دستگاه Roku با قیمت کمتر از ۲۰۰ دلار عرضه می شود. به طور فنی، بیشتر افراد با فروش اطلاعات موافقت می کنند تا بتوانند از دستگاه استفاده کنند، اما بسیاری از آنها نمی دانند دقیقا چه اتفاقی می افتد.
این دو دانشمند یک بات ابداع کردند که به طور خودکار هزاران کانال را روی دستگاه های Roku و آمازون فایرتی وی نصب می کرد. این بات با تماشای ویدئو و مرور کانال ها رفتار انسان را تقلید می کرد.

دیدگاه‌ها ۰