logo

تمیز کردن ظروف مسی

ظروف مسی:
ظروف مسی یکی از قدیمی ترین ظروفی است که ما ایرانی ها استفاده میکردیم،چند سالی است که ظروف مسی دوباره از ته گنجه‌ها و انباری‌ها بیرون آمده‌اند و امروزه کاربرد بسیار زیادی در فضای آشپزخانه ها دارد.
مطمعنا درباره طعم خوب غذا در ظروف مسی و خواصی که حین پخت به غذا منتقل می‌شود زیاد شنیده‌اید، علاوه بر این در درمان برخی از بیماری ها می تواند تا حد زیادی موثر باشد .
نگهداری حرارت در ظروف مسی به مراتب بیش از سایر ظروف فلزی است و دلیل خوشمزه شدن و خوب جا افتادن غذا در این ظروف هم این است که حرارت در مس به طور یکنواخت توزیع می‌شود. از طرف دیگر، مس از عناصر لازم برای فرآیند خونسازی و رفع کم خونی است به همین دلیل پخت غذا در این ظروف می‌تواند کم خونی را کم کند.

ظروف مسی

تمیز کردن ظروف مسی:
تنها نکته ی بدی که در مورد ظروف مسی وجود دارد این است که خیلی زود جرم میگیرند و سیاه میشوند اما خوشبختانه روش های زیادی برای تمیز کردن ظروف مسی وجود دارد که به چند موورد از آنها اشاره میکنیم:

۱:استفاده از سرکه و نمک:
کمی سرکه را با نمک مخلوط کنید و روی ظرف مسی بریزید بعد با دستمال روی ظرف مسی بکشید ، آنقدر ادامه دهید تا لکه ها سفید شوند بعد آبکشی کنید و با دستمال خشکش کنید.

تمیز کردن ظروف مسی
۲:تمیز کردن ظرف مسی با رب گوجه فرنگی
اگر بیرون ظرف مسی سیاه شده باشد یک روش اینه که مقداری رب گوجه فرنگی روی سطح ظرف مسی بمالید بعد از ۵ دقیقه تمیز بشورید تا سیاهی کلا پاک بشود.

تمیز کردن ظرف مسی با رب گوجه فرنگی

۳:استفاده از لیموترش و نمک
لیموترش را فشار دهید و آب آن را بگیرید.نمک را با آب لیموترش مخلوط کنید.مخلوط نمک و آب لیموترش را با یک پارچه ی نرم به ظرف مسی بمالید.با آب گرم بشورید و پولیش دهید.برای درخشان ماندن با موم پولیش دهید.

و یا اینکه نمک را روی ظرف مسی بریزید و لیمو ترش را از وسط نصف نید و به روی ظرف بکشید.

استفاده از لیموترش و نمک

برای سفید کردن داخل ظروف مسی:
اگر داخل ظروف مسی سیاه شده باشد (اکسیده):
میتوان مقداری سرکه سفید و مقداری نمک و آب داخل ظرف مسی بریزید و به مدت ۵ دقیقه صبر کنید سپس آب بکشید تا سیاهی از بین برود.

سفید کردن داخل ظروف مسی

اگر داخل ظرف مسی قرمز شده باشد:
باید سفید کاری یا همون قلع اندود بشود اونم باید به قلعکارهای معتبر تحویل دهید.

 

قطعه بانکپخش کننده قطعات لوازم خانگی

دیدگاه‌ها۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ