تولید لوازم خانگی با روند افزایشی روبرو بوده است

وزیر صمت گفت: یکی از اولویت های ما تولید داخلی لوازم خانگی است که در برخی اقلام شامل یخچال روند افزایشی بوده و در مورد تلوزیون کاهشی بوده است؛ در حال حاضر با رفتن شرکت های خارجی شرکت های داخلی در حال جایگزین شدن آنها هستند.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز چهارشنبه ۱۷ مهرماه ۹۸ در جمع خبرنگاران در واکنش به صحبت های رئیس اتحادیه لوازم خانگی مبنی بر کالاهای جعلی این حوزه، گفت: هر کسی ادعایی می کند باید مدارکش را هم بدهد و ایشان خودش رئیس اتحادیه است و باید خودش برخورد کند.
وی افزود: برخی فرار روبه جلو می کنند یعنی برای اینکه رفع مسئولیت کنند، خودشان شروع به نقد می کنند و رئیس اتحاده لوازم خانگی خودش یکی از عوامل برخورد با فساد است.
رحمانی گفت: از طرفی امسال یکی از اولویت های ما تولید داخلی لوازم خانگی است که در برخی اقلام شامل یخچال روند افزایشی بوده و در مورد تلوزیون کاهشی بوده است؛ در حال حاضر با رفتن شرکت های خارجی شرکت های داخلی در حال جایگزین شدن آنها هستند و ما در یکی از شهرک های صنعتی واحد تولیدی هوشمند لوازم خانگی را افتتاح کردیم.
وزیر صمت با بیان اینکه برخی از محصولات داخلی هستند اما برند خارجی روی کالای خود می زنند،؛ چون مشتری پسند است، گفت: در حال برندسازی و فرهنگ سازی هستیم و خیلی پیشرفت هم در این زمینه داشته ایم به طوریکه مردم نسبت به چند سال قبل به محصولات داخلی بیشتر اعتماد کرده و حتی محصولاتمان به اروپا صادر می شود.
رحمانی به تولید و صادر کنندگان تاکید کرد: جنس غیرکیفی تولید نکرده و خودمان را در آن سوی مرزها بدنام نکنیم و در داخل هم باید اعتمادسازی صورت بگیرد.

دیدگاه‌ها ۰

ارسال با تاخیر برخی سفارشات