logo

جایگزینی چینی ها به جای کره ای ها در صنعت لوازم خانگی

ضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری ایران می گوید: با خروج برندهای کره ای لوازم خانگی از کشور، برخی شرکت های داخلی به دنبال جایگزینی برندهای چینی هستند.

«بابک ثقفی» امروز (یکشنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا جایگزینی چینی ها به جای کره ای ها را مثبت ارزیابی کرد و گفت: شرکت های ایرانی در سال های گذشته کارخانه، خطوط تولید و تجهیزات زیادی در کشور ایجاد کردند که نباید به دلیل خروج کره ای ها، این خطوط تولید بی استفاده بماند.
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری ایران معتقد است که با وجود همه سختی ها و مشکلات اقتصادی داخلی و تحریم های بین المللی، جمهوری اسلامی ایران قابلیت تبدیل شدن به هاب (مرکز) صادراتی لوازم خانگی منطقه و کشورهای همسایه را داراست.
وی دلیل خود برای این ادعا را هزینه های حمل پایین، سرمایه گذاری مناسب و هزینه های تمام شده پایین تر لوازم خانگی برشمرد.
ثقفی نقش مدیریت را به عنوان یک عامل اساسی در دستیابی به این هدف مهم برشمرد و گفت: بطور نمونه یکی از شرکت های داخلی یک سال پیش از تحریم ها، با پیش بینی مناسب از بازار که ایران هدف تحریم آمریکایی قرار گرفته یا به دلیل بالا گرفتن تب جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ تقاضا برای تلویزیون در جامعه افزایش می یابد، به واردات بیشتر از این محصول اقدام کرد و سود خوبی نیز نصیبش شد.
وی خاطرنشان کرد: پیش بینی درست از شرایط، یک عامل اساسی زیان نکردن شرکت ها و حتی سودآوری آنها در شرایط سختی همچون تحریم هاست.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری ایران، ادامه داد: حدود دو سال پیش نیز یکی از شرکت های تولیدکننده لوازم خانگی با پیش بینیافزایش قیمت ارز، اقدام به تخصیص منابع مالی خود به خرید ارز با قیمت هشت تا ۹ هزار تومان کرد؛ بنابراین وقتی قیمت لوازم خانگی در کشور افزایش یافت.

دیدگاه‌ها۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ