logo

رهگیری لوازم خانگی قانونی از قاچاق

مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی: مهمترین اقدام در بحث لوازم خانگی پیشگیری از قاچاق است.
به گزارش بهگزین به نقل از وزارت صنعت معدن و تجارت، عباس هاشمی گفت: جهت حمایت از مصرف کنندگان، ایجاد گمرکات تخصصی لوازم خانگی وتشکیل کارگروه های تخصصی پیشگیری از قاچاق کالا انجام شده است.
وی ادامه داد: در اجرای قانون حمایت از مصرف کننده، برای کالاهایی که به فروش می رسد، کد رهگیری ایجاد می شود. با این کد رهگیری کالای تولیدی و یا وارداتی تا رسیدن به دست مصرف کننده رهگیری می شود.
مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی عنوان کرد: ایجاد کارگروه های تخصصی و تهیه شناسنامه کالا و کد رهگیری لوازم خانگی از اقداماتی بود که در راستای رسیدن به این مهم انجام شد.
تمام صنایع لوازم خانگی شناسنامه توصیفی دارند.در ادامه شناسنامه دار شدن صنایع کد رهگیری تعریف می شود. دیگر کالای بی هویتی در بازار دیده نمی شود.
همچنین وی اظهار داشت: برندسازی و ترغیب واحدهای تولیدی به سرمایه گذاری مشترک یا تولید تحت لیسانس را از مهمترین برنامه ها برای توانمندسازی واحدهای صنعتی می باشد.
در انتها افزود: حمایت از همکاری های مشترک واحدهای تولیدی با شرکت های مطرح خارجی، حمایت از تولیدات تحت لیسانس و تعیین ظرفیت های اقتصادی و ابلاغ به سازمان های استانی، تشویق واحدها به تجمیع و ادغام، همکاری در تدوین استانداردهای ملی، همکاری با تشکل های صنعتی از جمله اقدامات در جهت نظارت بر استاندارد کالاهای تولیدی و وارداتی انجام می باشد.
دیدگاه‌ها۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ