logo

سنت خرید جهیزیه رنگ می بازد/کسادی به بازار لوازم خانگی ارومیه هم رسید

با حساس شدن شرایط اقتصادی کشور در یک بازه زمانی کوتاه و افزایش قیمت تمامی محصولات، بازار لوازم خانگی نیز از تبعات افزایش قیمت دلار ارزی متأثر شده است و این روزها بازار لوازم خانگی ارومیه نیز از این افزایش سرسام آور قیمت ها مستثنی نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه ، ٰبا گذر از بازار می توان از نزدیک شاهد رکود حاکم بر لوازم خانگی و کاهش قدرت خرید مردم بود شرایط در حال حاضر به گونه ای است که هیچ تصمیمی نمی توان گرفت و همه منتظر بهبود وضعیت یا حداقل ثبات قیمت هستند تا بتوانند تولید، واردات و عرضه محصولاتشان را در شرایط عادی از سر بگیرند.
تولید کنندگان، واردکنندگان و فروشندگان لوازم خانگی در ارومیه مدعی هستند که در شرایط کنونی نمی توانند با قیمت های گذشته بازار را تأمین کنند در این میان سنت خرید جهیزیه برای عروس که از رسوم دیرینه ایرانیان است با نابسامانی افسارگسیخته قیمت ارز در چند ماه گذشته دستخوش نامهربانی ها گشته و شور و اشتیاق گذشته را به همراه ندارد.
افزایش نامتعارف قیمت لوازم خانگی/ قیمت ها قصد پایین آمدن ندارند!
قیمت لوازم خانگی اصلاً قابل مقایسه با ماه های گذشته نیست برای مثال قیمت یخچال ساید به ای ساید که در گذشته از حدود چهار میلیون تومان شروع می شد و به سقف ۱۲ میلیون تومان می رسید هم اکنون سقف قیمت این محصول حدود ۶۰ میلیون تومان است بنابر اعلام فروشندگان لوازم خانگی بعضی یخچال ها ۳۰۰ درصد افزایش قیمت داشته اند، این دومینوی گرانی تمام محصولات خانگی و لوازم برقی اعم از خارجی و ایرانی را در بر می گیرد و استثنایی ندارد.
در واقع مردم خرید می کنند اما خیلی کم!
علی بروکانلو از فروشندگان قدیمی لوازم خانگی در ارومیه می گوید: افزایش قیمت در همه لوازم خانگی دیده می شود و بازار لوازم خانگی ارومیه در تلاطم است.
این فروشنده می افزاید: به دلیل افزایش چند برابری و لحظه ای قیمت ها فروش اقساطی نداریم و تنها فروش به صورت …

دیدگاه‌ها۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ