عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی ناسیونال، ال‌جی و دلونگی در نمایندگی تعمیرات

بدون تردید، جاروبرقی از جمله لوازم مهم و کاربردی برای نظافت و تمیزی محیط به شمار می‌آید.

در مواقعی که این دستگاه پرکاربرد با خرابی مواجه شود، مراجعه به نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سریع­‌ترین و مطمئن‌ترین راه هست. هر چند در برخی موارد امکان عیب‌یابی در منزل بدون نیاز به حضور تعمیرکار امکان‌پذیر است. ناسیونال، ال‌جی و دلونگی سه برند مطرح تولیدکننده جاروبرقی هست که محصولات این شرکت سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده است. در این مطلب مشکلات رایج این جاروبرقی­‌ها را به همراه معرفی تعمیرگاه مجاز آن­ها برایتان شرح داده‌ایم.

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی

۱-جاروبرقی روشن نمی­‌شود

استفاده مداوم از این دستگاه سبب مستهلک شدن قطعات و آسیب رسیدن به موتور آن می‌شود. یکی از مهم‌­ترین مشکلات رایج در ارتباط با جاروبرقی در نمایندگی تعمیرات جاروبرقی روشن نشدن آن است. در این شرایط می‌توان با وصل کردن دوشاخه دستگاه به پریز برق دیگر، از عدم قطعی برق آن اطمینان حاصل کرد. در بسیاری مواقع ممکن است پریز استفاده‌ شده دچار اشکال و خرابی شده باشد. درصورتی‌ که پریز برق سالم بوده و برق در دوشاخه سیم جاروبرقی جریان داشته باشد، می‌توان سیم رابط آن را مورد بررسی قرار داد. قبل از مراجعه به نمایندگی تعمیرات جاروبرقی با استفاده از ولت‌متر و فازمتر سیم اصلی دستگاه را برای هرگونه اتصال تست کنید. خرابی کلید قطع و وصل دستگاه نیز می‌تواند یکی از دلایل روشن نشدن جاروبرقی باشد. برای تست خرابی کلید می‌توانید از اهم متر استفاده کنید. در صورتی‌ که عدد نشان داده‌ شده، عددی میان صفر و بین‌هایت باشد کلید سالم بوده، در غیر این صورت باید نسبت به تعویض کلید اقدام کنید.

۲-موتور جرقه می­‌زند

یکی از مشکلات متداولی که در برخی از جاروبرقی‌های دلونگی اتفاق می­افتد، جرقه زدن موتور دستگاه می‌باشد. در برخی از مدل‌های این محصول، جرقه زدن موتور دستگاه از قسمت فن قابل‌ مشاهده است. در نمونه‌های دیگر جرقه زدن به همراه بوی سوختگی اتفاق می‌­افتد. دلایل و عوامل زیادی منجر به ایجاد جرقه در موتور جار و برقی می‌شود که در این صورت باید نسبت به تعمیر جاروبرقی دلونگی اقدام کنید. ذغال برق موتور دستگاه در بسیاری مواقع می‌تواند یکی از دلایل عمده جرقه زدن آن محسوب شود. در صورتی‌ که جرقه ایجاد شده درشت و قرمز باشد، نشان‌دهنده سوختگی بالشتک، آرمیچر یا موتور جاروبرقی است؛ اما چنانچه جرقه ایجاد شده به رنگ آبی و کوچک باشد، به‌احتمال بسیار بالا بالشتک دستگاه خراب است و باید آن را تعمیر کنید. همچنین کوتاه بودن ذغال موتور جاروبرقی هم می‌تواند از دیگر دلایل ایجاد جرقه در دستگاه باشد. بر همین اساس و به‌منظور تعویض ذغال موتور و جلوگیری از جرقه زدن موتور دستگاه، استفاده از خدمات تعمیرات جاروبرقی دلونگی سنتر سرویس ضروری است.

۳- موتور نیم‌سوز شده است

ارتباط درست میان اجزای موجود در ساختار جاروبرقی سبب روشن شدن و استفاده بهینه از دستگاه می‌شود. حال چنانچه این ارتباط دچار مشکل و ایراد شود، در بسیاری مواقع دستگاه روشن نمی‌شود. از سوی دیگر، ممکن است موتور دستگاه نیم‌سوز یا کاملاً سوخته باشد. اگرچه امکان استفاده از موتور نیم‌سوز وجود دارد، اما سبب وارد شدن آسیب بیشتری به موتور دستگاه شده و سوختگی موتور را در پی دارد. در این شرایط برای برطرف ساختن مشکل ایجادشده، استفاده از خدمات تعمیرات جاروبرقی ال‌ جی در سنتر سرویس می‌یابد. ناگفته نماند که موتور نیم‌سوز شده در هنگام انجام کار، به‌سرعت داغ می‌گردد. داغ شدن بیش‌ازحد، از دیگر مسائلی است که تعمیر جاروبرقی را لازم و ضروری می‌سازد. این مشکل می‌تواند ناشی از خراب شدن ترموستات، نیم‌سوز شدن موتور و مشکل در برد جاروبرقی باشد. برای بررسی و عیب‌یابی دقیق مراجعه به مرکز تعمیرات جاروبرقی، راهکار مناسب و بهینه‌ای تلقی می‌شود.

۴-قدرت مکش دستگاه کم است

یکی از مشکلاتی شایع که مصرف‌کنندگان جاروبرقی ناسیونال با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، نداشتن قدرت و مکش مناسب دستگاه در هنگام کار می‌باشد. عدم قدرت و توان مناسب جاروبرقی، در اثر عواملی مانند کثیفی کلکتور، خرابی یاتاقان و خرابی زغال جاروبرقی ایجاد می‌گردد. بر این اساس، برای تعمیر جاروبرقی، تعویض زغال موتور آن می‌تواند در افزایش قدرت دستگاه تاثیر بسزایی از خود برجای گذارد. چنانچه در هنگام کار صدای ناهنجاری در جاروبرقی ایجاد شود، می‌تواند این مشکل به خرابی یاتاقان آن برگردد. در این شرایط و برای تعمیر جاروبرقی بهتر است از خدمات تعمیرات جاروبرقی ناسیونال در سنتر سرویس استفاده کنید. ناگفته نماند که مکش ضعیف جاروبرقی می‌تواند به دلیل نیم‌سوز شدن موتور، پر بودن کیسه‌زباله، کثیفی فیلتر و انسداد لوله‌های جاروبرقی باشد. از این‌ رو بهتر است پیش از هر اقدام جدی برای تعمیر جاروبرقی ناسیونال موارد زیر را انجام دهید:

۱-کیسه‌زباله را خالی کنید

۲-فیلتر را تمیز کنید

۳-عامل انسداد در لوله را برطرف کنید

در صورتی‌ که موفق به عیب‌یابی دستگاه خود نشدید جای نگرانی نیست، حتی با اطمینان به شما می­‌گوییم نگران هزینه‌­های تعمیر جاروبرقی خود نباشید. برای راه‌­اندازی دوباره دستگاه با کمترین هزینه به کمک تکنسین­‌های مجرب کافی است به سنتر سرویس بزرگ‌ترین مرکز تعمیرات جاروبرقی مراجعه کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال می­‌توانید از خدمات مشاوره رایگان پیش از تعمیر این مجموعه نیز بهره‌مند شوید. در حال حاضر این مجموعه به دلیل استفاده از تکنسین‌های زبده و باتجربه، سرعت و دقت عمل بالا، استفاده از قطعات اصلی معتبرترین تعمیرگاه مجاز جاروبرقی دلونگی، ناسیونال و ال‌جی هست.

سنتر سرویس مرکز تعمیرات جاروبرقی در تهران 

۰۲۱۷۷۱۸۶۱۹۲ – ۰۹۳۵۴۴۰۲۳۹۴

قطعه بانک بورس لوازم یدکی انواع جاروبرقی و ارسال به کل نقاط ایران می باشد

۰۲۱۴۴۲۶۹۶۴۰ – ۰۹۰۳۲۸۰۱۴۵۶

دیدگاه‌ها ۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ