logo

فضای کنونی، بهار تولید لوازم خانگی کشور است

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری گفت : فضا کنونی بهار تولید لوازم خانگی در کشور است.

سعید شیرکوند عصر پنجشنبه در حاشیه سفر به گیلان در بازدید از چندین واحد صنعتی شهرستان رشت در جمع خبرنگاران به فضای مناسب ایجاد شده جهت رشد و توسعه این صنعت در کشور اشاره و اطهار کرد: با توجه به جلوگیری از قاچاق بی رویه محصولات لوازم خانگی خارجی و افزایش تعرفه گمرکی این محصولات، هم اکنون بهار تولید برای لوازم خانگی ایرانی محسوب می شود.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت های گیلان در زمینه صنایع سلولزی به صنایع سلولزی و تولید کننده اوراق فشرده چوبی از طریق کشت صنعتی چوب و همچنین واردات چوب با پوست اشاره و بیان کرد: مشکلات به صورت دسته بندی شده در قالب یک پروژه تعریف و راهکار آن نیز به معاونت ریاست جمهوری پیشنهاد و ارسال شود تا در اسرع وقت اقدامات مرتبط انجام شود.
وی خاطر نشان کرد: در راستای حل این مشکل برای برخی کارخانه های استان مازندران، مجوز واردات چوب با پوست صادر شده که با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی و سایر نهاد های مرتبط می توانیم این امکان را در چارچوب قانونی برای گیلان فراهم نماییم.
معاون امور اقتصادی استاندار گیلان نیز از ممانعت ورود چوب خام با پوست به عنوان یک مشکل برای فعالیت کارخانه های گیلان عنوان و تصریح کرد: متاسفانه شرط آفت زدایی و قرنطینه برای ورود و تامین مواد اولیه از خارج از کشور سد راه فعالیت تمام وقت کارخانه های گیلان شده و واردات الوار با شرایط فعلی برای این صنایع صرفه اقتصادی ندارد.
آرش فرزام صفت با ابراز گلایه مندی از عدم ابلاغ شیوه نامه زراعت چوب در اراضی منابع طبیعی، اظهار داشت: مدتی است که آئین نامه زراعت چوب در سطح ملی مصوب شده ولی تاکنون به گیلان ابلاغ نشده است.

دیدگاه‌ها۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ