logo

قاچاق لوازم خانگی دست دوم با برچسب ۲۰۱۹

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: در شش ماهه نخست سال۹۸ بیش از ۴۰۰میلیارد کشفیات قاچاق لوازم خانگی داشتیم.
حمیدرضا دهقانی نیا گفت: حجم قاچاق در بازه زمانی خاص به آمار کل سال تعمیم داده می شودکه این روند از نظر بنده و کارشناسان این حوزه صحیح نیست.
وی با بیان این مطلب افزود: «قانونگذار ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق را بعنوان مرجع رسمی بررسی و آمار قاچاق در کشور اعلام کرده است؛ لذا اگر هر نهاد یا شخصیت حقیقی و حقوقی از روی دغدغه آماری اعلام کند، قابل استناد نیست.
دهقانی نیا ادامه داد: طبق آمار رسمی در شش ماهه اول سال ۹۷ و ۹۸، دومین کشفیات ما در حوزه مبارزه با قاچاق به لوازم خانگی معطوف به ارزش آن بیش از ۴ هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است.
وی به رادیو گفت وگو گفت: این آمار نشان می دهد لوازم خانگی در رده دوم اقلام کشف شده قاچاق نشسته و از طرفی ستاد مبارزه با قاچاق وظیفه خود را به انجام رسانده است.
دهقانی نیا خاطرنشان کرد: قاچاق لوازم خانگی وجود دارد ولی نه با آن شدتی که برخی عزیزان اعلام می کنند!
وی با بیان اینکه آمار و ارقام رابطه مستقیمی میان قاچاق و کشفیات نشان نمی دهد، افزود: در شش ماهه سال ۹۸ بیش از ۴۰۰ میلیارد کشفیات قاچاق لوازم خانگی داشتیم.
دهقانی نیا گفت: بخشی از قاچاق ورودی لوازم خانگی مبنی بر اینست که افراد کالای لوازم خانگی دسته دوم را از کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد می کنند و روی آن برچسب ۲۰۱۹ می زنند و ما چنین مواردی را در سطح بازار شاهد هستیم.
دیدگاه‌ها۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ