قیمت لوازم خانگی ایرانی چه می شود؟

رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران می‌گوید: میزان ازدواج در این شرایط کمتر شده و تقاضایی برای خرید جهیزیه در بازار وجود ندارد. امیدواریم کمبود کالا در بازار نداشته باشیم، در این رابطه شرکت‌های تولیدی به مسئولان وعده دادند که نیاز بازار را تامین خواهند کرد.

ئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران در پاسخ به این پرسش که آیا تکلیف قیمت لوازم خانگی داخلی مشخص شده است؟ تنها تکلیف قیمت کالاهای پنج شرکت داخلی مشخص شده است، مابقی شرکت‌ها یا افزایش قیمت نداده‌اند یا اگر هم افزایش قیمت را بر کالاهایشان اعمال کرده‌اند این اقدام غیرقانونی است.

مرتضی میری افزود: امروز تولیدکنندگان لوازم خانگی با رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مذاکراتی مبنی بر تعیین و تکلیف قیمت کالاهای تولیدی دارند، چنانچه نمایندگان شرکت‌ها در این نشست اسنادی مبنی بر میزان قیمت تمام شده کالاهایشان را ارائه دهند، ممکن است قیمت کالاهای تولیدی در سطح بازار مشخص شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا در بازار با کمبود کالا مواجه هستیم یا خیر؟ اظهار کرد: در شرایط کرونا بسیاری از سالن‌های پذیرایی بسته است، بنابراین میزان ازدواج در این شرایط کمتر شده و تقاضایی برای خرید جهیزیه در بازار وجود ندارد. امیدواریم کمبود کالا در بازار نداشته باشیم، در این رابطه شرکت‌های تولیدی به مسئولان وعده دادند که نیاز بازار را تامین خواهند کرد.

 

دیدگاه‌ها ۰