قیمت لوازم خانگی در نیمه دوم سال چه خواهد شد؟

یک کارشناس صنعت لوازم خانگی می گوید: تلویزیون در ایران تولید نخواهد شد، تنها واردات پنل های تلویزیون به ایران از مبدا کره جنوبی به چین تغییر مسیر پیدا کرده است.
رضا رحمانی در حاشیه جلسه چهارشنبه اخیر هیات دولت در جمع خبرنگاران از تولید تلویزیون های ایرانی جایگزین سامسونگ خبر داد و این در حالی است که به گفته فعالان صنعتی در سال های اخیر ایران قادر به تولید تلویزیون نبوده و حالا هم نمی تواند پنل های تلویزیونی را در کشور تولید کند.
آن طور که تولیدکنندگان صنعت لوازم خانگی می گویند «تولید تلویزیون ایرانی» عبارت چندان صحیحی نیست؛ چرا که در گذشته شرکت های بزرگ ایرانی پنل های خود را از کره جنوبی وارد کشور می کردند اما حالا با تشدید تحریم ها، کره ای ها حاضر به ادامه همکاری با شرکت های ایرانی نیستند.
از این رو شرکت های بزرگ لوازم خانگی تصمیم گرفتند به جای واردات قطعه از سمت کره جنوبی پنل های مورد نیاز برای ساخت تلویزیون را از چین تامین کنند.
حال گفته می شود مالزی، چین و سنگاپور سه کشور تولیدکننده قطعات پنل تلویزیون هستند که ایران نیز برای توسعه تولید در عرصه صوت و تصویر این باره در نظر دارد رفیق دوران تحریم خودش را جایگزین کره جنوبی کند. هر چند که این بار وجه تمایز خرید پنل تلویزیون از چینی ها این است که قرار شد چشم بادامی ها پنل های مورد نظر را با نام شرکت های ایرانی تولید و روانه بازار کنند.
قیمت لوازم خانگی ارزان می شود یا گران؟
در همین زمینه یک کارشناس صنعت لوازم خانگی در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت های مطرح صوت و تصویری واقعا قصد دارند تلویزیون های ایرانی تولید کنند؟ به تجارت نیوز گفت: در گذشته بخش اعظمی از کالاهای صوت و تصویری را یکی از شرکت های کره ای تولید می کرد. این شرکت در زمان برجام توانست بخشی از تکنولوژی و نوآوری کره ای ها را وارد کشور کند.
دیدگاه‌ها ۰

ارسال با تاخیر برخی سفارشات