logo

لوازم‌خانگی بدون شناسه نخرید

اگر دقت کرده باشید وقتی برای خرید به فروشگاه‌های لوازم‌خانگی می‌روید برخی فروشنده‌ها برای اثبات اصل بودن آن کلی قسم می‌خورند که این کالا اصلی است و مثل بقیه کالاهایی که در بازار وجود دارد، نیست! حتی اگر مشتری کمی آگاهی داشته باشد درباره نو بودن کالا هم از فروشنده می‌پرسد. چون پیش از این موردهایی در همدان مشاهده شده که خریدار پس از بردن وسیله خریداری شده به خانه و نصب آن متوجه شده که پیش‌از این استفاده شده است و کالایی که به‌عنوان نو خریداری کرده دست دوم است.
پیش از این چند گزارش مردمی به همدان‌پیام مبنی بر خریداری کالای دست‌دوم به‌جای نو از فروشگاه‌های سطح شهر ارسال شده بود. چند خبر نیز در خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفته بود که هم خریداران و هم مسئولان مربوطه این موضوع را تأیید کرده بودند.
اما پیش از این موضوع حدود ۲ سال پیش بود که همدان‌پیام در گزارشی در همین صفحه قلابی‌بودن برخی ضمانت‌نامه‌های کالای خانگی را گزارش داد. در یک گزارش میدانی از فروشگاه‌های لوازم‌خانگی اطلاعاتی از خودِ فروشندگان دریافت شد که در جایی از بازار انواع ضمانت‌نامه‌ها صادر می‌شود و قیمت آن بستگی به قیمت کالا دارد. اگر مثلا ضمانت‌نامه برای یک یخچال گران‌قیمت صادر شود یک قیمتی دارد و اگر برای یک آبمیوه‌گیری صادر شود قیمت پایین‌تری دارد. اما آن‌طور که گزارش شد برای کالاهای ارزان‌قیمت ضمانت‌نامه صادر نمی‌شد چون برای فروشگاه‌ها صرفه اقتصادی نداشت. اغلب مواقع موقع خرید ضمانت‌نامه‌ای بابت خرید وسیله برقی کوچک و ارزان‌قیمت به خریداران داده نمی‌شد. اما اگر فروشندگان حساسیت مشتری را نسبت به ضمانت کالا متوجه می‌شدند به او می‌گفتند اگر ضمانت‌نامه می‌خواهی قیمت آن ۱۰۰ هزار تومان گران‌تر می‌شود.
سال گذشته برای خرید یخچال سایدبای‌ساید و تلویزیون هم همین را می‌گفتند. برای یک تلویزیون ۶ میلیون تومانی یک میلیون تومان اضافه بابت صدور ضمانت‌نامه از مشتری درخواست می‌کردند. برخی مشتریان متوجه می‌شدند که این ضمانت‌نامه‌ها اعتباری ندارند و کالا را بدون این برگه خریداری می‌کردند. اما خیلی‌ها برای اطمینان یک تا ۳ میلیون تومان، بسته به قیمت کالا، بابت ضمانت‌نامه‌ای که هیچگونه اعتباری ندارد پرداخت می‌کردند. فروشندگان نیز مطمئن بودند که تلویزیون یا یخچال موردنظر در یک یا ۲ سال خراب نمی‌شود اما اگر پس از فروش کالا استثناً اتفاقی برای آن می‌افتاد و مشتری به آنها مراجعه می‌کرد به روش خودشان او را دست‌به‌سر می‌کردند و هیچ مسئولیتی برعهده نمی‌گرفتند. کمااینکه این روش همچنان ادامه دارد و کمتر ضمانت‌نامه‌ای در فروشگاه‌ها خدمات پس از فروش را پشتیبانی می‌کند.
پس از روش فروش ضمانت‌نامه بود که کالای دست‌دوم هم به برخی فروشگاه‌ها راه پیدا کرد که پیش از این نمونه‌هایی از آن گزارش شد. هرچند که اغلب بازاریان اعتبار خود و فروشگاهشان را با فروش کالای دست دوم به‌جای نو خراب نمی‌کنند.
همه اینها ناشی از تحریم‌هایی است که دامن کشور را گرفته است. درست است که بسیاری می‌گویند تحریم‌ها اثری در کشور نداشته اما حداقل موجب شده کالاهای خارجی دارای نمایندگی در ایران به‌راحتی وارد کشور نشوند و مقدار ورود کالای قاچاق و بی‌کیفیت به کشور افزایش یابد که نتیجه آن گران‌شدن وسایل‌خانگی، بی‌اعتبار شدن ضمانت‌نامه‌ها، افزایش تعداد ضمانت‌نامه‌های قلابی و کلاهبرداری برخی سوءاستفاده‌گران از شرایط پیش‌آمده است.
اکنون این موارد به‌قدری محرز شده که قرار شد طرح شناسه‌دار کرد کالاها پیاده شود. در این طرح اتحادیه از فروشگاه‌داران تعهد می‌گیرد که خدمات پس از فروش کالایی که می‌فروشند را برعهده بگیرند. یعنی فروشگاه‌ها تعداد موجودی کالاهای قاچاق خود را به اتحادیه اعلام کنند تا شناسه دریافت کنند. همین اواخر هم رئیس هیأت مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرده که اگر کسی اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی از فروشگاه‌داران تعهد می‌گیرد که خدمات پس از فروش کالایی که می‌فروشند را برعهده بگیرند. بنابراین درصورتی‌که مشتریان کالای شناسه‌دار خریده باشند جای نگرانی نیست، زیرا اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی متعهد شده در چنین شرایطی تأمین خدمات پس از فروش برعهده مغازه‌دار است.
به گفته سید مرتضی میری با تأکید بر اینکه ارائه خدمات پس از فروش برای محصولاتی که به‌صورت قاچاق و تقلبی وارد شده باشد مطلقا پذیرفته نمی‌شود، تصریح کرد: ممکن است کالایی به‌صورت قاچاق وارد شده باشد، اما مغازه‌دار به اتحادیه اعلام کرده و تعهد داده باشد که در چنین شرایطی کالا شناسه دریافت کرده و مشکلی وجود ندارد. اما اگر کالایی که به‌صورت قاچاق وارد شده، به اتحادیه اعلام نشده باشد و شناسه هم دریافت نکرده باشد خریداران را به دردسر خواهد انداخت.
میری در پایان خاطرنشان کرد: مردم حتما از فروشگاه‌هایی که کالای آن‌ها شناسه دارد، خرید کنند. همچنین بهتر است خریداران برگ رسید کالا با مهر اتحادیه مبنی بر اینکه خدمات و گارانتی برعهده خود فروشگاه است را ببینند و بعد خرید کنند.
اوایل دی ماه وزارت «صمت» اعلام کرد: تمامی تولیدکنندگان و تشکل‌های صنعتی لوازم‌خانگی تولید داخل تا ۱۵ دی ماه فرصت داشتند که برای ۸ گروه کالایی خود فرایند ثبت و اخذ شناسه را انجام دهند و برای کالاهای خود شناسه دریافت کنند و پس از این تاریخ هر کالایی که در سطح بازار شناسه کالا نداشته باشد کالای قاچاق تلقی می‌شود، اما این مهلت تا ۱۵ بهمن ماه تمدید شد و طبق اعلام انجمن صنایع لوازم‌خانگی طرح برخورد با لوازم‌خانگی بدون شناسه از چهارشنبه، ۱۶ بهمن ماه از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آغاز شد.
آئین‌نامه اجرایی شناسه‌های کالا و رهگیری کالا موضوع ماده (۱۳) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اواخر شهریور ماه ۱۳۹۵ از سوی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری، برای اجرا ابلاغ شد. ماده ۲۰ این آئین‌نامه مسئولیت اجرای آن‌ را به وزارت صنعت، معدن و تجارت محول کرده و طبق ماده ۱۲ آن وزارت صنعت، معدن و تجارت «صمت» موظف است “امکان ثبت شناسه رهگیری و دریافت گواهی الکترونیکی را در سامانه جامع تجارت فراهم کند و یکتا بودن شناسه‌های رهگیری را در سطح تمامی کالاهای مشمول، تضمین کند.”

دیدگاه‌ها۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ