محموله لوازم خانگی قاچاق در مهاباد توقیف شد

فرمانده انتظامی مهاباد گفت: با تلاش ماموران مبارزه با کالای قاچاق، یک محموله لوازم خانگی خارجی و قاچاق در این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ برزو تجاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم های عملیاتی پلیس در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز حین کنترل جاده های مواصلاتی در سه راهی «دارلک» به یک دستگاه خودرو وانت پیکان مشکوک شده و آن را متوقف کردند.
وی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو ۳۷ دستگاه لوازم برقی خانگی قاچاق شامل جاروبرقی، اتوبخار، چای ساز و آب میوه گیری کشف و ضبط شد.
وی اضافه کرد: در این رابطه خودرو توقیف و یک نفر نیز دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد.
فرمانده انتظامی مهاباد ارزش ریالی این محموله را ۳۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: پدیده قاچاق اقتصاد داخلی و سلامت جامعه را به خطر می اندازد و پلیس با تمام توان خود با این افراد و اخلال گران اقتصادی برخورد می کند.
مهاباد یکی از محل های مهم گذر کالاهای قاچاق از مناطق مرزی جنوب آذربایجان غربی و استان کردستان به شهرهای عمقی کشور به شمار می رود.
اوایل ماه جاری نیز یک محموله شامل ۲۰ دستگاه مانیتور ۱۹ اینچ، ۶ عدد پایه کامپیوتر، هشت دستگاه پلوپز و بخارپز برقی قاچاق در همین محور با مجموع ارزش ریالی ۵۰۰ میلیون ریال کشف و ضبط شده بود.

این شهرستان با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت و سه کلانتری در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

دیدگاه‌ها ۰