logo

واردات محصولات خارجی صرفه اقتصادی ندارد

سخنگوی انجمن لوازم خانگی با بیان اینکه واردات محصولات خارجی برای برخی تولیدکنندگان یا واردکنندگان صرفه اقتصادی ندارد، گفت: در صورت رونق تولید اقتصادی، قیمت کالاها تا ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.

حمیدرضا غزنوی با تأکید بر اینکه در حال حاضر فرصت مناسب برای رونق تولید داخل وجود دارد ولی برخی امکانات برای تحقق این مسئله موجود نیست، اظهار داشت: فرصتی که در سال جاری در اختیار بخش تولید قرار گرفته شاید در ۱۰ سال گذشته برای این بخش وجود نداشته است.
وی توضیح داد: در سال های قبل، تولیدکنندگان از تبلیغ کالاهای خارجی، مونتاژ کالا در کشور و همچنین استفاده از کارت های بازرگانی برای واردات کالا همواره شاکی بودند ولی در حال حاضر هیچ کدام از این مسائل مطرح نیست و شرایط برای رونق تولید داخل مهیا است.
وی ادامه داد: در این وضعیت برخی محدودیت ها مانع از افزایش تولیدات داخلی شده که می توان به مشکل تأمین سرمایه در گردش کارخانه ها، تأمین ارز و همچنین گرفتاری هایی مانند مسائل گمرکی و سامانه نیما اشاره کرد.
کاهش قیمت کالاها با تولید در مقیاس اقتصادی
غزنوی با تأکید بر اینکه باید از شرایط موجود بیشترین استفاده را برای رونق تولید داخل داشته باشیم، گفت: به محض کاهش تحریم ها و مهیا شدن شرایط واردات، سربازان خاموش خارجی باز هم به بازارهای کشور حمله خواهند کرد و اقتصاد ایران را تحت تأثیر قرار می دهند. برای جلوگیری از این اتفاق باید در شرایط فعلی به تقویت صنایع داخلی توجه شود.
وی در عین حال گفت: البته در حال حاضر سازمان های دولتی توجه خوبی به تولید دارند به طوری که گاهی حتی فراقانونی عمل می کنند تا رونق تولید شکل گیرد.
سخنگوی انجمن لوازم خانگی ادامه داد: باید از این فرصت استفاده کنیم و تولید را در کشور تثبیت کنیم، به این معنی که به مقیاس اقتصادی تولید برسیم تا امکان کاهش قیمت تمام شده تولیدات فراهم شود.

دیدگاه‌ها۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ