پتانسیل تبدیل قم به قطب لوازم خانگی وجود دارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با تاکید بر اینکه قم می‌توان قطب لوازم خانگی کشور شود، گفت:‌ برای توسعه صنایع فعال در زمینه تولید لوازم خانگی در قم، علاوه بر آمادگی لازم برای استقبال از سرمایه‌گذاران، از ورود بخش خصوصی به این بخش نیز استقبال می‌کنیم.

محمود سیجانی اظهار کرد: صنعت تولید لوازم خانگی یکی از مهم‌ترین صنایع مورد نیاز کشور است که استان قم از سال‌ها قبل در این زمینه فعال بوده‌ است.

وی افزود:‌ هم‌اکنون یکی از واحدهای تولیدی پیشرو در صنعت لوازم خانگی کشور در شهرک صنعتی محمود‌آباد قم مشغول تولید انواع لوازم خانگی است که امکان توسعه فعالیت در بخش‌های مختلف را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم ادامه داد: قابلیت صنعت قم در تولید لوازم خانگی به یک واحد صنعتی خلاصه نمی‌شود و این استان در زمینه تولید انواع لوازم خانگی و قطعات آن پیشگام است؛ درواقع واحدهای تولیدی زیادی در این بخش فعال هستند.

سیجانی گفت: همچنین برای توسعه صنایع فعال در زمینه تولید لوازم خانگی در قم، آماده استقبال از سرمایه‌گذاران هستیم و از ورود بخش خصوصی به این بخش استقبال می‌کنیم.

وی بیان کرد: شهرک‌های صنعتی قم از نظر زیرساخت و برخورداری از امکانات مورد نیاز استقرار صنایع تولید لوازم خانگی،‌ وضعیت مطلوبی دارد و می‌تواند به قطب این صنعت تبدیل شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم ادامه داد: همچنین شهرک‌های صنعتی قم به بازارهای عمده مصرف و راه‌های مواصلاتی کشور نزدیک است و تولیدکنندگان می‌توانند محصولات خود را با هزینه کمتری به داخل و خارج از کشور ارسال کنند.

گفتنی است، حجم سرمایه‌گذاری انجام‌ شده برای واحدهای صنعتی و معدنی موجود استان ۴۸ هزار و ۸۵۱ میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در۲هزار و ۲۲۵ واحد صنعتی و صنایع معدنی استان برای ۵۶ هزار و ۱۵۳ تن فرصت اشتغال ایجاد شده است.

دیدگاه‌ها ۰