logo

پرونده روز؛ ثبات به بازار لوازم خانگی برمی گردد

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی: با توجه به قاچاق ۸۰ درصدی لوازم خانگی خارجی، با معرفی قاچاقچیان کالا به تعزیرات وضع فروش کالای قاچاق در چند روز آینده تعیین تکلیف می شود.

به گفته قائم‌مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی، برای کنترل بازار لوازم خانگی با تمامی انجمن‌های مرتبط با تولید، عرضه و حتی تعمیرکاران در این حوزه هماهنگی لازم صورت گرفته تا افزایش قیمتی صورت نگیرد.

طبق اعلام بنکداران تهرانی هم کالارسانی به شهرستان‌های سراسر کشور ادامه خواهد داشت تا افزایش قیمتی در این بخش وجود نداشته باشد.

مرتضی میری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: براساس این توافق قرار است تولید افزایش یابد و به ظرفیت حداکثر برسد بدون اینکه قیمت ها را تغییر دهند.

او درباره گرانفروشی لوازم خانگی گفت: در لوازم تولید داخل گرانفروشی نداشته ایم و این گرانفروشی فقط در برخی کالاهای خارجی بوده است و متاثر از قاچاق است که قاچاق ظرف چند روز آینده رسیدگی و تعیین تکلیف می شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: اگر افزایش قیمتی در حوزه لوازم خانگی تولید داخل داشته باشیم، به سازمان تعزیرات معرفی و جریمه خواهند شد.

میری افزود: ۸۰ درصد لوازم خانگی خارجی قاچاق است که وضع فروش کالای قاچاق در فروشگاه ها و انبارها مشخص و مشکل برطرف خواهد شد.

او درباره فروش کالای ایرانی با برچسب خارجی نیز گفت: این کار تقلب است که در انبارها و یا بانه برند عوض و با برچسب برند معروف فروخته می شود که در جلسه ای که با تعزیرات داشتیم مقرر شد مستقیم به تعزیرات معرفی و جریمه کامل دریافت خواهد شد.

او تاکید کرد: مشکل اصلی در کالای تقلبی فضای مجازی است که توصیه می شود از فضای مجازی به هیچ عنوان خرید نکنید.

 

دیدگاه‌ها۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ