پیش بینی افزایش تولید لوازم خانگی در نیمه دوم امسال

رئیس هیات مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران پیش بینی کرد که در ۶ ماهه دوم امسال شاهد بهبود شرایط تولیدکنندگان و افزایش شمارگان تولید باشیم که این امر به کاهش قیمت هاخواهد انجامید. 

«علیرضا موسوی مجد» امروز به ثبات این روزهای بازار لوازم خانگی اشاره کرد و افزود: تقاضای کاذب ماه های گذشته برای لوازم خانگی که در پی آن بسیاری از مردم برای خرید کالاها به بازار هجوم آورده و عده ای فرصت طلب نیز اقدام به احتکار کرده بودند، فروکش کرده است.
به گفته وی، این روزها به دلیل ثبات نرخ ارز شاهد ثبات قیمتی در لوازم خانگی هستیم و خریدها نیز نه به رونق پیش از افزایش قیمت ها، بلکه در حد معقول انجام می شود.
موسوی مجد در پاسخ به بالا بودن قیمت ها در بازار یادآور شد: قیمت گذاری ها بر مبنای ارز نیمایی انجام شده است؛ هرچند در ماه های گذشته عده ای در بازار بر مبنای ارز آزاد قیمت گذاری می کردند.
افزایش جنس قاچاق در بازار
وی گفت: به دلیل کاهش نرخ ارز در روزهای گذشته، قاچاق صرفه پیدا کرده است و شاهد پر رنگ تر شدن اجناس قاچاق در بازار هستیم، اما اگر در نیمه دوم سال تولیدکنندگان با قدرت پای کار بیایند بازار لوازم قاچاق کساد خواهد شد.
رئیس هیأت مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران همچنین به وجود تلویزیون های قاچاق دارای گیرنده های ماهواره ای در بازار اشاره کرد که بطور عمده از بازار بانه وارد شده و خواستار آن شد تا دستگاه های مربوطه نظارت خود را افزایش دهند.

دیدگاه‌ها ۰

ارسال با تاخیر برخی سفارشات