کاهش قیمت لوازم خانگی در راه است

میری گفت: باتوجه به ورود ۲ نشان تجاری در بازار، قیمت لوازم خانگی با روند کاهشی رو به رو است.

مرتضی میری رئیس اتحادیه صنف توزیع کنندگان لوازم خانگی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت بازار لوازم خانگی اظهار کرد: با توجه به ورود ۲ نشان تجاری، قیمت لوازم خانگی با روند کاهشی رو به رو است.
رئیس اتحادیه صنف توزیع کنندگان لوازم خانگی در پاسخ به این پرسش که افزایش قیمتی در این بازار شاهد خواهیم بود یا خیر؟ اظهار کرد: هم اکنون بازار لوازم خانگی در ثبات است و افزایش قیمتی بر بازار، نداریم.
هم اکنون ۷۵ درصد تولیدات لوازم خانگی، داخلی است
میری بیان کرد: فعالیت صنعت لوازم خانگی ایران سابقه ای طولانی دارد که در سخت ترین شرایط ایستادگی کرده است؛ اما سرعت رشد این صنعت در دهه های اخیر به دلیل رقابت با کالا های وارداتی کُند شد.
رئیس اتحادیه صنف توزیع کنندگان لوازم خانگی با اشاره به اینکه لوازم خانگی، یکی از صنایع با دامنه ای بسیار وسیع و متنوع است، تصریح کرد: این صنعت همواره در تلاش است که بتواند شرایط مطلوبی برای خریدار و همچنین فروشندگان ایجاد کند.
میری در ادامه تاکید کرد: بازار لوازم خانگی، تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز دارد چرا که بسیاری از زیرساخت های این لوازم، از خارج وارد کشور می شود و هم اکنون لوازم خانگی، از خارج وارد بازار،نمی شود.
به گفته رئیس اتحادیه صنف توزیع کنندگان لوازم خانگی با اشاره به اینکه هم اکنون ۷۵ درصد تولیدات لوازم خانگی داخلی و ۲۵ درصد مابقی خارجی است اظهار کرد: این در حالی است که تلاش می شود که بیشتر لوازم خانگی را در بازار داخلی شود.

دیدگاه‌ها ۰

پشتیبانی آنلاین واتساپ