کمبود قطعات در صنعت لوازم خانگی

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی می گوید: فعلا صنعتگران لوازم خانگی با کمبود قطعه و مواد اولیه رو به رو هستند. چنانچه چالشی در تامین قطعه رخ ندهد، قیمت لوازم خانگی در نیمه دوم سال ثابت باقی می ماند.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت لوازم خانگی در نیمه دوم سال ارزان می شود یا خیر؟ به تجارت نیوز گفت: با توجه به ثبات قیمت دلار قیمت لوازم خانگی در بازار نیز تثبیت شده است. با توجه به تشدید تحریم ها ورود لوازم خانگی خارجی به کشور کاهش یافته و به نظر می رسد که شرکای خارجی دیگر تمایلی برای حضور در بازار ایران را ندارند. همین شرایط فرصت های جدیدی را برای ورود لوازم خانگی باکیفیت فراهم کرده است.
آرمان خالقی افزود: یکی از معضلات حوزه تولید که شامل صنعت لوازم خانگی هم می شود عدم انتقال پول است. همین موضوع باعث شده که در بازار با کمبود برخی مواد اولیه و قطعات مواجه شویم. چنانچه مساله کمبود قطعه را نتوانیم برطرف کنیم قطعا در نیمه دوم سال و بعد از ایام محرم و صفر با موجی از تقاضا رو به رو می شویم که ممکن است قیمت لوازم خانگی مجدد گران شود. در حال حاضر قیمت لوازم خانگی خارجی نیز در بازار یکسان شده و دیگر شاهد نوسان قیمت در بازار نیستیم.
تقاضا در نیمه دوم سال اوج می گیرد
او در بخش دیگر سخنانش به میزان تقاضا در بازار لوازم خانگی اشاره و اظهار کرد: معضل دوم در بازار لوازم خانگی به میزان تقاضا باز می گردد. با توجه به افزایش قیمت ها، تقاضا برای خرید لوازم خانگی کاهش یافت. باید با همکاری وزارت صمت و بانک مرکزی تسهیلاتی را در غالب کارت های اعتباری به مردم تخصیص دهیم تا بتوانیم تقاضا را به این شیوه تحریک کنیم.
خالقی تصریح کرد: از اواخر آذر تا اوایل اسفند بازار لوازم خانگی رونق دارد. اکثر مردم برای تامین جهیزیه در نیمه دوم سال خرید خود را شروع می کنند.

دیدگاه‌ها ۰

ارسال با تاخیر برخی سفارشات